aback | damage done | dead heroes | day after | free dimension | gasmask | insane society | malarie | misanthrope
phobia | phr | psychocontrol | pure heart | samuel | silver rocket | tpc | voltage | walking the dead | xthreatx
LOGO Czechcore.cz - návrat na úvodní stránku
články akce media komunikace kapely odkazy kontakty

Novinky
27.01.2015 12:09 Samuel

Garfweek č.43

Obrázek

... začal nový  rok a tak je potřeba vylézt ven s novým číslem oblíbeného recyklátoru. V tomto "nepovedeném" čísle si připomenem co před 14 lety odpověděl Pawel ze Scream records, přečteme si něco o "kultovním" centru Ladronka, něco o černošském aktivistovi Mumia Abu Jamalovi, dále se dovíme co odpověděl v roce 2001 Egon Bondy, pak dva hudební rozvovůrky s Political Asylum a Social Deformity. Nebude chybět ani nabídkový distrolist či nějaký ten strip nebo citát. Součástí bude jako příloha komiks Středověcí banditi od Grahama Burnetta. Vychází koncem ledna a opět zadarmo. Více na grfrecords.estranky.cz.

 Reakce (0)

26.01.2015 07:27 Samuel

Vyšlo split EP Epic Problem / Holiday

Obrázek

V kooperaci několika labelů vyšlo split EP Epic Problem / Holiday, na kterém uslyšíme po dvou peckách od každé kapely. Obě jsou z UK a video upoutávky najdeš na Epic Problem "Blindside", Epic Problem "Petrol Blue" nebo Holiday. Epic Problem hrají melodický punk a jsou z New Mills (UK). Holiday (UK) je skvěle doplňují, vsadili na podobnou melodicko punkovou kartu. Pro zajímavost lze napsat, že v sestavě Holiday najdeš chlapíka, který hraje v kapele Burn All Flags (UK), kteří byli na v/a "Euro Thrash Retribution: Barbaric Thrash Vol. VII" (625 Thrashcore). O Epic Problem debutním singlu si můžeš něco přečíst zde.Reakce (0)

23.01.2015 07:46 Samuel

Uniform Choice | 1982 Orange Peel Sessions

Obrázek

Na US labelu Dr. Strange Records vyšlo čtyřskladbové EP Uniform Choice "1982 Orange Peel Sessions", které mohou přiblížit dvě videa na ‎youtube.com | youtube.com. Singl vyšel v lednu 2015 a dle informací labelu je téměř vyprodaný. Více na drstrange.com.

 Reakce (1)

23.01.2015 07:32 Samuel

RAW ZINE #2 – Volně ke stažení

Obrázek

Stejně jako první číslo, tak i druhé vydání tištěného xerox plátku RAW ZINE se nyní objevuje v elektronické podobě (PDF) volně ke stažení. Navíc jsem vyštrachal pár kusů nevyzvednutých časáku, k dispozici je 1ks RAW ZINE #1 a 3ks RAW ZINE #2, pokud bys měl zájem, napiš na mail: trojka007@seznam.cz. Práce na třetím čísle se pozvolna rozjíždí momentálně, hotových pět stránek, do léta 2015 to bude snad venku. Druhé číslo obsahuje 44 stran, formát A4 ve stylu vystřihni a nalep věnovaných hc-punku a skateboardingu! Rozhovor s Péťou (ABACK recs./LI-PO), fotografem Matějem, Vencou, který vyrábí skejtový desky a archivní, převzatý rozhovor s amíky R.A.M.B.O. Ohlédnutí za plzeňskými CD-r kompilacemi, anketa věnující se textům, reporty z koncertů v garáži a samozřejmě skejtová příloha. Odkaz ke stažení nalezneš zde: rawezin/download

 Reakce (0)

22.01.2015 12:37 Jirzophone

Swami John Reis & The Blind Shake

Obrázek

John Reis (Drive Like Jehu, Rocket From The Crypt, Hot Snakes, Sultans, The Night Marchers,..) přichází se svým dalším hudebním projektem, tentokrát pojmenovaným  Swami John Reis & The Blind Shake. Příští týden vychází 13 instrumentálních skladeb výstižně pojmenovaných jako "Modern Surf Classics" na domovském Swami records. Celé k poslechu tady. A stylový klip je pak zdeReakce (0)

22.01.2015 08:19 Samuel

Novinky na Pure Heart Records

Obrázek

Koncem roku vyšla na Pure Heart Records nahrávka MYCOP - Self-titled EP, CD-R verze debutního vinylu MYCOP z Hranic a Hradce Králové. Můžeš slyšet 4 songy se stopáží necelých 20min, k poslechu na pureheartrecords.bandcamp.com a začátkem roku (01-02/2015) by měl za spolupráce labelů (PureHeart (CZ), Dingleberry (D), Korobushka (CZ), Skaven (CZ), Swamper (CZ), TRVS (RUS)) vyjít jednostranný 12"LP. Další informace na pureheart.czechcore.cz.Reakce (0)

21.01.2015 16:33 Banan

NOVINKY V REKOMANDU

Obrázek

Dnes dorazily nové desky Sleater-Kinney, Spoon, Old Man Gloom (obě lp) nebo reedice prvních Russian Circles - Enter. Dále cd verze posledních Title Fight (vinyl brzy) nebo konečne také lp Ritual Mess.Reakce (0)

21.01.2015 08:07 Jirzophone

The Estranged

Obrázek

Portlandští THE ESTRANGED davájí k poslechu svoji novou skladbu nazvanou Frozen Fingers. Po letech hraní se sestava rozrostla o druhého kytaristu. Takhle zní osvědčená skladba Statue In A Room na dvě kytary.Reakce (0)

20.01.2015 15:04 Jirzophone

Ny Våg Records

Obrázek

Švédské vydavatelství Ny Våg Records po menší pauze odkrývá své plány. V lednu vyjde EP kapely BAD NERVE, což je trojice z města Umeå, ve které najdeme členy DS-13, Confessions (USA) a En Bortkastad Ungdom. Očekávat můžeme rychlý politický hc s příchutí noise punku. Ochutnávka je toto video.
Dalším titulem bude debutová deska mladé Umeå kapely HOLY. Deska vyjde v kooperaci s PNKSLM Recordings. K poslechu tady.Reakce (0)

19.01.2015 19:19 Banan

PRAHA

Obrázek

Trochu v tichosti vyšlo na konci roku nové ep australské úderky PRAG a to v režii La Vida Es un Mus. Oproti demu je to čistý pogo punk útok, který do sebe nasál vlivy starého finského, japonského a španělského hard coru a výsledkem je destrukce. Naživo ji můžete vidět teď ve středu 21.1. na Sedmičce a singl si můžete poslechnout třeba tady:

https://lavidaesunmus.bandcamp.com/album/s-t-7-3

 Reakce (0)

18.01.2015 23:24 Samuel

PAN & ME - Ocean Noise na Denovali Records

Obrázek

Německý label Denovali Records slaví v letošním roce desáté narozeniny. Pro příznivce ambientu, jazzu, experimentátorské hudby často poskládané z různých zvuků, a dalších podobných okrajových žánrů, vypouští Denovali s jistou pravidelností velice kvalitně udělané desky. Jednou ze tří novinek, které právě vychází, je album PAN & MEOcean Noise“ jako 2LP. Pod názvem PAN & ME se ukrývá sólový projekt pána jménem Christopher Mevel's (Dale Cooper Quartet). Magické video skladby "La Jetée" je k vidění na youtube.com. Více najdeš na denovali.com/panme, informace o dalších novinkách na denovali.com.Reakce (0)

18.01.2015 21:57 Banan

TORONTO VRACÍ ÚDER

Obrázek

CAREER SUICIDE nahráli nové lp, na kterém je 12 smrtících songů a tak se máme opět na co těšit. Aktuálně je v sestavě nový bubeník a také druhý kytarista a kapela pracuje i na plánování dalšího evropského turné.

 

FUCKED UP chystají kromě nedávno zde zmíněného 7ep na Deathwish inc. také další 12ep do své Zodiac série. Tentokrát se bude jednat o "Year of the Hare".Reakce (0)

16.01.2015 14:56 Samuel

Novinky na Rock Star Records

Obrázek

Německý label Rock Star Records vypouští dvě novinky. První z nich je album kapely Miscalculations "A View For Glass Eyes" LP. Jsou z Londýna a ve své tvorbě kombinují 77 UK punk s post punkem. Kompletní album je k poslechu na rockstarrecords.bandcamp.com a video k vidění na youtube.com.

Druhou novinkou je dlouho očekávaná deska NO MORE ART "Sorrows Of Youth" LP. V kapele najdeme členy Born/Dead, Red Dons a Rhonda, k poslechu je na rockstarrecords.bandcamp.com a video je k vidění na youtube.com.

Více najdeš na rockstarrecords.de.Reakce (1)

15.01.2015 12:54 Jirzophone

Destructure records

Obrázek

Francouzské vydavatelstí Destructure hlásí dva nové počiny. Z města Bordeaux se svojí debutovou deskou přichází kapela KALTE LUST. Nahrávka studeného post-punku nese název Pride is your Consolation Prize. V sestavě  najdeme členy GASMASK TERRÖR, WARNING WARNING,...Dvě skladby jsou k poslechu tady.
 
Po dvou letech, kdy vyšel singl kapely EXHAUSTION za spolupráce Stonehenge/Destructure tu máme debutovou velkou desku nazvanou In The Realm Of Defeat. Celé album téhle kapely z města Caen je k poslechu zde.Reakce (0)

15.01.2015 12:44 Samuel

Novinka od Worldhood

Obrázek

Pražští Worldhood předělali písničku od Mńágy, kterou v roce 1968 nahrál Vladimír Merta a o 26 let později ji Mňága a Žďorp na desce "Valmez Rock City". Více na youtube.com.
 Reakce (0)

15.01.2015 10:29 Samuel

Novinka na Phobia Records

Obrázek

Dalším počinem tuzemského labelu Phobia Records je KRONISK MISANTROPI / WAARFACE split EP. Švédsko vs. USA. Hrubý d-beat / punk v podání obou kapel. Vylisováno 300 ks na bíločerveném splatter vinylu. Více informací a objednávky na stránkách Phobia Records. Poslech kompletní nahrávky tady.Reakce (0)

15.01.2015 09:10 Samuel

Novinky na Sabotage Records

Obrázek

Německý label Sabotage Records vypustil dvě novinky. První z nich je již zmíně LP SUICIDAS: LOS PRIMEROS SEVEN INCHES 12''LP, (15.ledna vyráží SUICIDAS na poměrně dlouhé evropské turné, nejbližší zastávka je nejspíš 20.1. Vídeň).

Druhou novinkou je RITUAL CONTROL: INOCULATION E.P., k poslechu je opět na sabotagerecords.bandcamp.com.

1.dubna vychází nová deska Terrible Feelings s názvem "Tremors" a v dubnu pojedou evropské turné společně s Modern Life Is War. Více i na terriblefeelings.com.Reakce (0)

13.01.2015 15:44 zbpunk

Split kazeta Cácory/Hledání

Obrázek

V kooperaci Dialog Crew, Apatrida, Pure Heart, Chyba a Rosa Punx Collective právě vyšla split kazeta folkových anarchopunx Cácory/Hledání. Kazetka průhledně zelená v ručně dělané kartonové krabičce, uvnitř booklet s texty a jejich překlady do angličtiny a nálepky. Velký dík patří Satu, která nakreslila obrázek na krabičku a Headless Duplicated Tapes za výrobu kazet, díky! Kazetka je za 80 Kč.Reakce (0)

12.01.2015 12:18 Jirzophone

J.Robbins

Obrázek

J.Robbins vypustil k poslechu/stažení dva svoje akustické covery. Od LEATHERFACE se pustil do New York State a skladba Room 429 je od COP SHOOT COP.Reakce (2)

09.01.2015 18:12 Jirzophone

Warcry

Obrázek

Portland / San Franciská parta WARCRY vydala čtvrtou velkou desku nazvanou Savage achinery. Desetiskladbé album si členové Tragedy/His Hero Is Gone, Talk Is Poison, ... vydali sami na svém Warcry records. Reakce (2)Zobrazena stránka 1 z 283 (celkem 5643 záznamů)
Jít na stránku: 1 2 3 .. 10 .. 20 .. 30 .. 40 .. 50 .. 60 .. 70 .. 80 .. 90 .. 100 .. 110 .. 120 .. 130 .. 140 .. 150 .. 160 .. 170 .. 180 .. 190 .. 200 .. 210 .. 220 .. 230 .. 240 .. 250 .. 260 .. 270 .. 280 .. 283
   
 
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
AKCE
BATTLE LINES [UK] ~ GIRL THERAPY
Zobrazit akci

27.01.2015 - 27.01.2015 ( 20:00 - 23:30 )
Anděl Music Bar, Plzeň Více informací ...
Pravěké večery v klubu Exit-us, část I.
Zobrazit akci

28.01.2015 - 28.01.2015 ( 19:00 - 23:30 )
Praha, Klub Exit-us Více informací ...
WATTER (usa, ex - Slint, Grails) + HOLY SONS (usa) + LILACS & CHAMPAGNE (usa)
Zobrazit akci

30.01.2015
Praha - Podnik Více informací ...
Gagarin / Remek / Mycop / nic / Hlinomaz
Zobrazit akci

30.01.2015
Litvínov - Ponorka Více informací ...
BERMUDA TRIANGLE FEST
Zobrazit akci

30.01.2015 - 31.01.2015 ( 19:30 )
Wien (A) E.K.H. Více informací ...
ZLP GNR / VICTIMS OF CLASSWAR / KUNTA KINTE / HROBOKOP
Zobrazit akci

30.01.2015 ( 20:00 )
Praha - Baryton Více informací ...
ANNE M. CHRISTIANSEN + INHERITANCE + hosté
Zobrazit akci

30.01.2015 ( 20:00 - 23:59 )
Blansko Muzikograf Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
BORN DEAD ICONS, Praha - Papírna, 16.4.03
27.01.2015 22:55 Siki

AVERZE, Praha - Papírna, 16.4.03
27.01.2015 22:54 Siki

KILL YOURSELF, Praha - Papírna, 16.4.03
27.01.2015 22:53 Siki

PISS, Praha - 007, 21.1.2015
22.01.2015 19:09 Siki

PRAG, Praha - 007, 21.1.2015
22.01.2015 19:07 Siki

HLINOMAZ, Praha - 007, 21.1.2015
22.01.2015 19:06 Siki

BELIAL, Praha - Papírna, 11.4.03
17.01.2015 19:22 Siki

 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Lukáš Vincour vyjádření (3834)
Cirguz / Kung-Fu Girlz – split (1508)
Canadian Rifle - Deep Ends (1320)
Rozhovor s Radkem (Svině!, Mururoa, Commodore 64) (1215)
Rozhovor s Márou (Dialog Crew, SF Miniramp) (1092)
Archivy promlouvají - rozhovor s xSebemx (930)
Rozhovor s Vlastou (Jaywalker) (879)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
Rozhovor s Michalem (Mečem Naplocho)
LANDMINE SPRING - Complete Ride Session
Canadian Rifle - Deep Ends
V/A - Na krev
THE KILL - KILL THEM ALL
LIFE POSSESSION - Miliony let
NATE HALL - Fear Of Falling
 
POSLEDNÍ REAKCE
U.C.
(23.01.2015 11:58:19 Banan)
Ty vole, slušná archiválie, U.C. bez Pata Dubara. Na to kolik jim bylo to zní super, zcela jasně to míří ke Screaming for Change, kterou jem mimochodem ted několikrát protočil a opět si připoměl, jak neskutečná je to deska https://www.youtube.com/watch?v=mx9Oio9AAbM .... (text zkrácen)
pecka
(16.01.2015 17:06:58 DxFxFx)

No More Art sa mi už mesiac točí v plejeri, nemôžem sa toho zbaviť. Red Dons štýlo s ženským vokálom ala Epidemics alebo La Fraction, neskotočná nádhera. 

uuu
(15.01.2015 22:42:23 Prud)

je fajn citit z tech coveru uprimny obdiv J.R. k obema kapelam, jeho interpretace nema chybu. Kdyz vyslo v 93´CSC Ask questions later byl jsem z toho vprdeli, stejne jako dnes, kdyz si to pousim po 22 letech :-)  

*6*
(14.01.2015 09:47:14 Lapy)

dobrý námrd

J.Robbins
(12.01.2015 15:03:41 Radek)

Tenhle chlápek je fakt talent. Z jeho práce mě nejvíc baví asi Office Of Future Plans. A poslední čistě studiovej projekt Moral Mazes taky doporučuju.

Banan
(11.01.2015 22:27:25 Warcry!)

Skvělá zpráva. Podle týhle ukázky to navíc bude solidní jízda (ostatně jako vždycky). Zejména basa zabíjí!

https://www.youtube.com/watch?v=JTNvVwPpNvc

Just for Being
(08.01.2015 11:06:40 Banan)

Tady kdyžtak první singl z desky. Pecka!

https://www.youtube.com/watch?v=Cm-5XH3L_0c

Re: Lp
(07.01.2015 22:30:41 Samuel )

Ani jsem o tom nevěděl ... Doplněno díky!

Lp
(07.01.2015 19:58:17 limomada)

 prosines 2014 : At Folsom Prison - Every Dream and Every Crisis Means the Rise,  12Lp (DIY)

komentář
(06.01.2015 17:34:25 Bachi)

Ty krávo, to je síla.

Jak kdyby starý PLANES MISTAKEN FOR STARS nebo JONES VERY v tom vokálu.

Ve "Vacation" riff jak Nirvana.

Tohle je deska...neskutečná

 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   
 Web-Stranky.cz afa gnwp svoboda zvirat a-kontra ideozlocin Kaficko milada punksearch kids and heroes diy manual diycore 007 strahov nightmare core ritual malarie dayafter nychc evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Subculture Periferia Virus N gasmask Marre Subculture sxhc


© 2015 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max