aback | damage done | dead heroes | day after | free dimension | gasmask | insane society | malarie | misanthrope
phobia | phr | psychocontrol | pure heart | samuel | silver rocket | tpc | voltage | walking the dead | xthreatx
LOGO Czechcore.cz - návrat na úvodní stránku
články akce media komunikace kapely odkazy kontakty

Novinky
22.07.2014 13:59 Samuel

Retroprotest - Nová deska se starym obsahem

Obrázek

Tak bacha – při vší skromnosti a úctě ke všem kapelám, který letos vydaly/vydají pozoruhodnou (pozoruhodné - hodné pozoru, zasluhující povšimnutí, budící zájem; zajímavé, významné – výkladový slovník jazyka českého) punkovou nahrávku, je třeba říct, že konkurence je letos více než krutá. Je totiž vůbec možný čelit spojenejm silám dvanácti kapel, který v Československu definovaly pojem hardcore punk a - teď bacha - Bedřicha Smetany? Těžko. Nahráno živě v Rock Biu, nazpíváno a dolazeno v Hellsoundu, takže to maká. A do coverů skladeb, který nám nalajnovaly životní směr, si navíc střihlo svoje party hned osm pěvců původních verzí! Sestava to‘s nežral(a) – Bedřich Smetana (ten nezpíval), Kritická situace, Telex, Hrdinové nové fronty, F.P.B., Našrot, Michael’s Uncle, Davová psychóza, Pražský výběr, Plexis, P.S., Šanov 1 a Zóna A. Převedeno do srozumitelnýho jazyka to znamená asi tohle: U Papagájova hlasatele vychází  nejpozoruhodnější česká hardcore punková deska roku 2014 – Retroprotest – Nová deska se starym obsahem. Na vinylu verze s původními zpěváky, na Papagájově BandCampu volně ke stažení verze zpívaná Retroprotestními hlasy. Učebnice jsou otevřený a dějiny promlouvaj, stačí jít naproti... papagajuvhlasatelrecords.bandcamp.comReakce (0)

22.07.2014 11:36 Samuel

Novinky u Entrails Massacre

Obrázek

Entrails Massacre vypustili video "Displaced / Antifield", k písničce z "Decline of our century" 11"LP. Aktuálně mají venku novou nahrávku "Alienation Anarchism", který vychází na Power-It-Up jako 6"EP, test najdeš na youtube.com. Více uvidíš i na discogs.com. Vychází na power-it-up.de.

 Reakce (0)

22.07.2014 08:36 Saman

IKIRU

Obrázek

Na webu benefičního projektu Coffee Breath Records právě vyšla živá nahrávka severočeské kapely IKIRU, která hraje výborný emo hardcore staré školy. V IKIRU najdete lidi z kapel jako BOB, STILL STRONG, ASO NAGA nebo FINIS AFEMIE. Poslouchejte nebo za dobrovolný příspěvek stahujte tady.Reakce (0)

18.07.2014 12:47 Samuel

Cirguz | Kung-Fu Girlz

Obrázek

Cirguz a Kung-Fu Girlz mají venku společný singl, který si i sami vydali (Respekt!). Osobně tohle dílo hodnotím jako nejhezší singl, který u nás kdy vyšel. Banán o něm prý ztratil pár slov v jeho pořadu Scéna s Banánem, který je k poslechu na prehravac.rozhlas.cz. Jo, mrknout se můžete i na novej klip Kung Fu Girlz "We Don't Care", který je pověšenej na youtube.com .

 Reakce (0)

18.07.2014 08:14 Jirzophone

komiks-punkový fanzin Elens č.2.

Obrázek

Na vědomost se dává, že vychází D.I.Y. komiks-punkový fanzin Elens č.2., který by sis určitě neměl/a nechat ujít. Kromě antikapitalistického komixu „Houbová sezona“ v něm najdeš rozhovory nejen s kapelami různých punkových odnoží (Škoda 120, Aliusterra, Hanoi, Total komplet, Pavlem z PHR.,..) , punkovou křížovku o ceny, články, reporty a recenze. Cena zinu je 60 Kč. Obálka je v barevném lamino provedení, 56 stran. V Brně zin seženeš v kamenné prodejně v Komiksovém krámu na Náměstí svobody 10. O zin si piš taktéž na: komiksmichael@seznam.cz // Punx and skins united against racism!Reakce (0)

17.07.2014 14:33 Jirzophone

NIGHT BIRDS

Obrázek

Stále populárnější parta z New Jersey NIGHT BIRDS hlásí pár novinek: vinylového repressu se dočkala první deska "The Other Side Of Darkness". Známý fakt, že kapela ráda koketuje se surfem se projevil na novém limitovaném (jen 1000kousků) singlu Monster surf (k poslechu tady), kde čistě bez zpěvu jsou 4 echt surfové vály. Další novinkou je, že třetí velká deska se objeví příštím rokem u Fat Wreck records. A konečně v srpnu se chystá kapela po druhé do Evropy a to jen na pár zastávek. My máme jedinečnou možnost vidět kapelu v neděli 3.8. v brněnském Kabinetu Múz.Reakce (0)

17.07.2014 09:13 Jirzophone

Naživo

Obrázek

Švédští TERRIBLE FEELINGS právě pracují na nové desce, v mezi čase si odskočili do rádia, a tady máme možnost poslechnout si jejich akustické podání skladby "Remember (Walking In The Sand)" od The Shangri-Las.

INSTITUTE vydali nedávno svoji nahrávku na Deranged records. Zde se můžeme kouknout na jejich vystoupení pro lokální rádio.

CRIMINAL CODE ze státu Washington mají 20 minutové video z jejich březnového US turné. Kouknout se můžeme na tento film tady. Criminal Code se vyznačují celkem "originálním" mixem post-punku a post-hardcoreu. A kouknout se na tuto kapelo na živo budeme mít také 20.listopadu v Brně.Reakce (0)

16.07.2014 08:43 Jirzophone

The Kill na Deadheroes records

Obrázek

Australské tornádo dobíjí Evropu. Tříčlenná legendární kapela THE KILL z Melbourne hrající rychlý a násilný grindcore v maximálním tempu. Za sebou mají spoustu splitů, mimo jiné i s INSECT WARFARE nebo BIRDFLESH. Nyní vychází evropská verze jejich posledního LP na DEADHEROES na barevném transparent vinylu. 15 skladeb včetně coveru od SLAYER. Blast as fuck.Reakce (0)

15.07.2014 18:53 rajtche

Novinky na Pure Heart Records

Obrázek

Pár novinek, které nedávno konečně spatřily světlo světa.

Nově je venku split 7"EP Coma Regalia, emo-hardcore kapely z Indiana v USA spolu s německými We Had a Deal, kteří hrají dosti podobně, jen s modernějším soundem oproti první kapele.

Coma Regalia/We Had A Deal split 7"EP

Dále vyšlo split 7"EP Dying z Filadelfie spolu s Woodwork z francie, kteří jedou více ve stylu kapel z '90.

- Dying/Woodwork split 7"EP

Nedávno také vyšel 7" split mezi emo-hardcore kapelou Ojne z Milána v Itálii (kteří budou i na letošním Fluff Festu) spolu se Smile To The Wind z Ruska, kteří hrajou rychlejší screamo-hardcore.

Øjne / Улыбайся Ветру split 7"EP

No a aby toho nebylo málo, tak nakonec ještě vyšlo split LP mezi holandskými Landverraad a na druhé straně můžete očekávat nadupaný melodický punk-rock od Monday Suicide z běloruska (výborná deska).

- Landverraad

- Monday Suicide

Pokud by jste měli o něco zájem, tak si to můžete objednat přes tento mail: pureheart@czechcore.cz.Reakce (0)

15.07.2014 06:56 Samuel

Novinky od Broken Books

Obrázek

Zatím posledním titulem na vydavatelství Broken Books je knížka od NOAMA CHOMSKYHO – HNUTÍ OCCUPY. V dohledné době by měl vyjít další titul, kterým bude BB05: Slavoj Žižek – Demanding the impossible (léto 2014). O autorovi se lze více dozvědět i z následujícího rozhovoru - následujícího rozhovoru. Více najdeš na brokenbooks.cz.Reakce (0)

15.07.2014 06:22 Samuel

FINAL EXIT | Another (S)shits Of Old Vinyls

Obrázek

Na českém labelu Obscene vyšla CD kompilace japonských FINAL EXIT a názvem "Another (S)shits Of Old Vinyls". FINAL EXIT hrají grind/noise a fungují od roku 1994. CD (o délce 54 minut) přináší sbírku materiálů z vyprodaných split EPček s OSK, NEW YORK AGAINST BELZEBU, BLUDGE, GONKULATOR, IRONIA, STERBEHILFE, N.O.Y.F.B., EMBALMING THEATRE, ANAL MASSAKER a DEADLY ENCOUNTERS 2.Reakce (0)

14.07.2014 14:48 Jirzophone

MORT MORT MORT

Obrázek

Francouzská parta AUSSITOT MORT dává o sobě opět vědět. Nejdůležitější je jejich změma jména na MORT MORT MORT, která proběhla po odchodu bubeníka (Antoine, ex-Amanda Wodward a současná kapela Burning Bright). MORT MORT MORT právě vydali svůj dvojskladbový 7" singl v nové sestavě  nazvaný "Le Chant Des Sirenes" (Musicfearsatan rec.)..Jako AUSSITOT MORT vydali teď ještě vinyl verzi kompilačního alba "Nagykanizsa". Naživo se u nás kapela ukáže po boků Sugartown Cabaret hned třikrát (23/7 Hradec Králové, 24/7 Brno, 25/7 Fluff fest).Reakce (1)

10.07.2014 22:28 Samuel

Setkání svobodných duší 2014

Obrázek

Ctib z Vraha přichází s pozvánkou na každoroční Setkání svobodných duší, které proběhne v pátek 1. a sobotu 2. srpna v Rožnově pod Radhoštěm v areálu bývalé střelnice na Dolních Pasekách. Více informací najdeš v pozvánce na koncert na czechcore.Reakce (0)

10.07.2014 10:39 Samuel

PLAY FAST OR DON´T 11

Obrázek

Letos opět v jiném termínu, ale na tradičním místě a se stejnou koncepcí festivalu, který se snaží stát na nekomerční bázi, bez sponzorů, bez grantů, dělaný nadšenecky v duchu D.I.Y. a undergroundu, který spojuje různé nezávislé aktivity. Pro někoho dogma, pro nás postoj. Více najdeš v czechcore tiskovce. .Reakce (0)

09.07.2014 13:49 Jirzophone

Nod Nod LP

Obrázek

Jihočeská kapela NOD NOD (členové Five seconds to Leave, Veena, Kalle) vydává 30.7. svůj debutový 180g vinyl. Poslechnout/stáhnout si novinku můžeme už teď na tomto linku.Reakce (0)

08.07.2014 07:43 Bagi Tomáš

PxExCHx zine #9 je vonku!!!

Obrázek
Prešiel zase jeden rok, Play fast sa blíži a podľa tradície vychádzajú nové čísla fanzinov, medzi nimi aj ten môj. V novom 9.čísle PUTRID'EMENTAL CHEESE zine si prečítate rozhovory s TENDENCIE, CHEAP TALK, THE PUBLIC, CHIENS, FOIBLE INSTINCT, DISKOBRA, IMMINENT DESTRUCTION RECORDS, CIVIL OLYDNAD, CARL GUT. Okrem toho fúra recenzií na muziku, čtivo aj filmy, krížovka.
NOISE EXTRA obsahuje rozhovor s FINAL EXIT a HERMETIC BRISK, veľký report na tohtoročný Noise fest a recenzie na noise nahrávky. 66 strán A5, xerox, 2.50 EUR / 70 Kč
Prvý krát bude k dostaniu na Play faste a potom na koncertoch, festoch, v distrách. c/o: tomas.pech.sekac@gmail.com,  www.bandzone.cz/pechsekac
 


Reakce (0)

05.07.2014 00:11 Samuel

English Dogs na PHR

Obrázek

Právě vychází vinylová verze nového alba English Dogs. Psi hrají už od roku 1981 a jsou tak současníci Broken Bones nebo Anti Nowhere League, tedy klasickou kapelou 82 UK punkové vlny. Kapelu ale brzdily časté kolotoče v sestavě, které vedly k výrazným změnám ve zvuku English Dogs. Ti se tak od punku v později posunuli k metalovému soundu a nakonec do crossoveru. Tohle vyústilo v rozdělení English Dogs na dvě samostatné kapely, které ovšem hrají pod jedním názvem. Aby chaos byl ještě větší, existuje i třetí sestava, která naštěstí není koncertně aktivní. Nás ovšem zajímá punková sestava, ta která se zakládajícím zpěvákem Wakeyem vydala CDEP. Ano, právě to později vyšlo jako singl u Voltage records. V letošním roce přišla i s velkou deskou. Album s jednoznačným názvem „We did, we do, we always fucking will!“ vyšlo opět v režii kapely na CD a díky spolupráci Papagájova Hlasatele a francouzských Mass Prod. records i na LP. 15 ostrých vypalovaček, s mnoha hosty jako Rat z Varukers, Faytality z Virus nebo Biff ze Sick On The Bus. Punkrock který šlape jako dobře promazaný stroj, s chytlavými refrény. Nezbývá než se drbat za ušima a přemýšlet, jak to kurva ti angličtí fotři dělají? phr.cz.Reakce (0)

02.07.2014 06:59 Samuel

Nová Choroba Mysli

Obrázek

Po několika letech vychází již šesté pokračování hudebně politického zinu z Písku Choroba Mysli. Venku by měl být 11.7. a těšit se můžeme na rozhovory s Jožkou Hell, V rukou osudu, Blockheads, články o Punks in Aceh, o Bhopalské tragédii v Indii, o havárii v americké jaderné elektrárny Three mile island, fotky z koncertního místa Garáž v Budějovicích a recenze. Jak o bonus najdeš rozhovor s Ondrou Lycantrophy, který zatím vyšel jen v elektronické podobě. To vše na cca 80 stranách ve formátu A5. Objednávat můžeš na prustrel@centrum.cz.Reakce (0)

01.07.2014 10:36 DIY

Systemic Damage - demo

Obrázek

Systemic Damage pred troma rokmi nahrali demo, ktoré teraz opúšťa svet núl a jednotiek a vychádza na kazete, ktorá je benefičná pre český Anarchist Black Cross. Na Slovensku ho zoženiete u kapely, Different records alebo v Kontrashope. V Česku v distre ABC, Phobia records alebo Skaven records.Reakce (0)

01.07.2014 08:58 Saman

Nové desky

Obrázek

SIAMESE TWINS, kapela lidí z CONFINES nebo AMPERE právě vydala na Eunuch Records svoje první regulerní LP nazvané Still Corner. Jde o zasněný shoegaze/dram-pop ve stylu CAT PARTY nebo MERCHANDISE. Poslouchej/stahuj tady.

Na YouthAttack! vyšlo nové EP McCoyova blackened punku ANCESTORS. Nese název In Death. Špínu a hnus můžeš poslechnout tady.

Norští političtí post-punkeři MODERN LOVE, které můžete znát z loňského split EP s BERNAYS PROPAGANDA, vydali nové EP . Jmenuje se Small Stone, vyšlo na Lilla Himmel Records a poslechnout/stáhnout ho můžete zde.Reakce (0)Zobrazena stránka 1 z 272 (celkem 5425 záznamů)
Jít na stránku: 1 2 3 .. 10 .. 20 .. 30 .. 40 .. 50 .. 60 .. 70 .. 80 .. 90 .. 100 .. 110 .. 120 .. 130 .. 140 .. 150 .. 160 .. 170 .. 180 .. 190 .. 200 .. 210 .. 220 .. 230 .. 240 .. 250 .. 260 .. 270 .. 272
   
 
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
AKCE
Chaos Synopsis (Bra)
Zobrazit akci

29.05.2014 - 30.05.2017 ( 20:00 - 01:00 )
Praha Modrá Vopice Více informací ...
BEZBOLESTNÁ, HELLFORHEALTH, PÁRTYDIKTÁTOR
23.07.2014 ( 19:00 - 22:00 )
Praha - Nádražka Bubeneč Více informací ...
Pre-Fluff Hardcore Matinee 2014
Zobrazit akci

24.07.2014 ( 14:00 - 22:00 )
Praha café Na půl cesty Více informací ...
MORT MORT MORT (FRA) + SUGARTOWN CABARET (FRA) + KOTVA (AUT)
Zobrazit akci

24.07.2014 - 24.07.2014 ( 20:30 - 23:00 )
Brno Vegalite Více informací ...
Fluff Festival 2014
Zobrazit akci

25.07.2014 - 27.07.2014 ( 12:00 - 24:00 )
Rokycany Letiště Více informací ...
Festa de la Pohoda 2014
Zobrazit akci

26.07.2014 - 26.07.2014 ( 15:00 - 24:00 )
Vodňany Sokol. louka Více informací ...
Beyond Pink + Facan + Bombatölcsér
Zobrazit akci

26.07.2014 ( 20:00 )
Brno Vegalite Více informací ...

Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
CROWSKIN, Hradec Králové - Play Fast Or Don't, 12.7.14
18.07.2014 20:35 Siki

STRONG AS TEN, Hradec Králové - Play Fast Or Don't, 12.7.14
18.07.2014 20:34 Siki

DEVIATED INSTINCT, Hradec Králové - Play Fast Or Don't, 12.7.14
18.07.2014 20:33 Siki

FINAL EXIT, Hradec Králové - Play Fast Or Don't, 12.7.14
18.07.2014 20:32 Siki

MARTYRDÖD, Hradec Králové - Play Fast Or Don't, 12.7.14
18.07.2014 20:31 Siki

INSTINCT OF SURVIVAL, Hradec Králové - Play Fast Or Don't, 12.7.14
18.07.2014 20:30 Siki

THE KILL, Hradec Králové - Play Fast Or Don't, 12.7.14
18.07.2014 20:29 Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
JDEME Z VRAHA (2478)
ROZHOVOR S DXFXFX (1041)
PROTI VŠEM - s/t (976)
BLONDIE & THE... (NOBODY) / LEG LIFTERS – split (929)
PALAHNIUK - s/t (815)
CTIB: NEBO TAKY NE rozhovor (699)
THE ESTRANGED - S/T (623)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
Praha bude hostit mezinárodní Anarchistický knižní festival
Downtown Struts – Victory
JAKUBYSKO / PASKUDA - split
AUXES - Boys In My Head
NOISE MASTER fanzine #27
Choroba Mysli č.6
PILLARS AND TONGUES - End-dances
 
POSLEDNÍ REAKCE
brno
(14.07.2014 16:42:51 jekot )

tady je info odkaz na brno: http://storminthetemple.blogspot.cz/2014/07/smrt-obchazi-mesto.html

díky
(09.07.2014 12:32:24 ctib)
Čau, všem díky za slova ocenění! Velké díky! Teď něco veselejšího - chystáme každoroční Setkání svobodných duší, info o něm zde: http://czechcore.cz/cgi/sonic.cgi?templ=index&page_include=p_prispevek_det&id_prispevek=7023544&table_akce_select=sys&list_add=_all Ať vše &s.... (text zkrácen)
zacatek
(05.07.2014 16:39:36 mordor)

V kolik a za kolik?

koncert
(04.07.2014 19:05:05 LKS)

Místo kapely Tabula Rasa  zahraji sharp oi-punk Aculeos https://cs-cz.facebook.com/aculeos

+ RAS (Baskicko)
(04.07.2014 15:00:49 Václav )
Ve čtvrtek 10.7. 2014 zahrají v Azylu na PLAY FAST WARM UP PARTY i grindcoroví veteráni RAS z Baskicka, drtící naše sluchová ústrojí již dobrých 16 let! http://bleeemo.bandcamp.com/album/alea-iacta-est-ras https://myspace.com/rasgrind .... (text zkrácen)
další desky v Reko
(03.07.2014 15:55:49 Banan)

Dneska dorazily nový Fucked Up, Shrine, Sweet Apple, Comet Control (ex Quest for Fire), Young and in the Way, Bunker 66, Egypt, Torch Runner, dále reedice desek Om - Pilgrimage, Earth - Hex a Bees Made Honey, Verbal Abuse, Final Conflict, Blodlet - Entheogen, Jawbox - Novelty, Converge/Dropdead, Dropdead/LBAL, Siege - Lost Sessions 91 7ep atd!

Zkažená Mysl
(03.07.2014 15:23:52 leva)

zahraje ještě Zkažená Mysl z Karolinky 

http://bandzone.cz/zkazenamysl
_________________________

+33% hluku navíc
(02.07.2014 11:15:20 jekot )

Akce prodloužena! Zahrají také RAS - ryzí oldfešn grind námrd ze Španěl. 

http://www.myspace.com/rasgrind

Vrah je mrtev, ať žije Vrah!
(01.07.2014 13:34:32 Paayajainen)
Kloubouk dolů všem, kteří tu kárku dotáhli na neuvěřitelných 14 let. škoda, že jsem v poslední době nenašel čas zajet se na něco podívat (i když upřímně on i ten program byl v posledních letech pro mě míň lákavej). Každopádně mám s tímhle flekem spojený nádh.... (text zkrácen)
Kungfu Cirguz
(01.07.2014 12:59:18 Banan)

Deska už je venku! Vypadá i zní skvěle a koupit ji můžete třeba v Rekomandu.

 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   
 Web-Stranky.cz Voltage shop afa gnwp svoboda zvirat a-kontra ideozlocin Kaficko milada tetour punksearch kids and heroes diy manual diycore 007 strahov nightmare core ritual malarie dayafter nychc evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Mangel Cult Burger Shitrecords Subculture Periferia Virus N gasmask Marre Subculture Reporti MOCfest sxhc


© 2014 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max