aback | damage done | dead heroes | day after | free dimension | gasmask | insane society | malarie | misanthrope
phobia | phr | psychocontrol | pure heart | samuel | silver rocket | tpc | voltage | walking the dead | xthreatx
LOGO Czechcore.cz - návrat na úvodní stránku
články akce media komunikace kapely odkazy kontakty

Novinky
23.04.2014 15:00 Samuel

Play Fast Or Don´t Festival novinky

Zobrazit novinku

Play Fast Or Don´t Festival vypustil finální podobu plakátu. Další informace o festu a kapelách najdeš na playfast.czechcore.cz.Reakce (0)

23.04.2014 08:50 Saman

Remek LP

Zobrazit novinku

Koncem příštího týdne (4. května) vychází první velká deska kapely REMEK. Na částečně potištěný černý vinyl se vešlo přibližně 23 minut hudby. Desku nahrával Blum, mix a master obstaral Will Killingsworth a ilustrace na obalu a v bookletu dělala basačka Remku Simona. Deska vychází na Stonehenge Records a Music For Liberation. Celá nahrávka je k poslechu a stažení na bandcampu (zadarmo nebo za dobrovolný příspěvěk do benefičního fondu Coffee Breath). V ČR bude deska poprvé k dostání 9.5. v Českých Budějovicích a o den později na Fotbalu proti rasismu ve Vežničce.Reakce (2)

22.04.2014 09:15 Samuel

TRHAVINA číslo čtyři

Zobrazit novinku

Zpráva z tisku: Obrovská detonace výbušniny neznámého původu rozmetala vše široko daleko. Když na místo přijely záchranné složky, zjistily, že z původní konstrukce nezůstalo stát téměř nic. Zdánlivě nezdolné zdi se zhroutily jako by byly z papíru, železobetonové konstrukce neodolaly návalu explozivní energie a zkroutily se do bizardních tvarů. Přesto v troskách byly objeveny známky života. Prach usedl a začal nový den… Ano, právě vybuchla TRHAVINA číslo čtyři, zatím nesilnější nálož této nepravidelné kontrakulturní revue. Na 230 stranách najdete rozhovory s OI POLLOI, THALIDOMIDE, ASSHOLE PARADE, AHLEUCHASTISTAS, kolektivem NAAB, Andrew Nolanem (THE ENDLESS BLOCKADE, EBOLA, PICK YOUR SIDE…), Skuldou (SHEEVA YOUGA, PRÜGELKNABE…), Ondřejem Ježkem (OTK, studio Jámor), reporty z turné GRIDE/PLF v USA, SS20 v Číně, články o MELT BANANA, RIPCORD, jaderném zbrojení, Jacksonu Pollockovi či o boji s větrnými mlýny na vesnici, plus mnoho dalšího. Celé doplňuje nosné téma: Vinyl a jeho sběratelství. Kvalitní tisk, barevná lakovaná obálka a vůně tiskařské černi. Seženeš za 220,- Kč plus pošta na adrese inozuk@seznam.cz nebo u svých oblíbených dister. Zájemci o distribuci vítáni, domluva jistá.Reakce (6)

22.04.2014 08:44 Samuel

v/a DISTORTED MINDS IN A SICK WORLD

Zobrazit novinku

Nejdřív to byl jenom nápad, ale pak se tenhle celý projekt rozpohyboval pekelným tempem. A doufejme, že další díly téhle série (vždy po 4 kapelách) budou následovat. Takže tohle je první díl. DISTORTED MINDS IN A SICK WORLD. Zúčastněné kapely: KRÜGER - pražské d-beat / crust komando, DISKOBRA - dis-punk z Maďarska, FEAR OF EXTINCTION - další pražská d-beat / crust sebranka a čtvrtým do party je španělský raw punk / crust kolovrátek FINAL SLUM WAR. O obal (přední strana) se postaral Marek Bakteria. O finální mastering Hellsound. A celé to vyšlo v DIY spolupráci několika labelů i jednotlivců. Punk! Více na  phobiarecords.net.Reakce (0)

22.04.2014 08:09 Jirzophone

KUTRA! Demo

Zobrazit novinku

Po 14.letech v komatu přicházhí rožnovská parta KULTRA! s demem, zachycující 5. nových skladeb. Více informací a demo ke stažení je pak tady.  Reakce (3)

20.04.2014 23:57 Samuel

Novinky u The Afternoon Gentlemen

Zobrazit novinku

Anglický fastcore powerviolence The Afternoon Gentlemen o sobě dává vědět. Na jejich  bandcamp profilu si můžete poslechnout novou pecku s názvem "Grind In The Mind", která vyjde v červnu na stejně pojmenovaném Ep. Obal bude z dílny Taula (Power Joggle Artwork) a vyjde vlastním, nákladem kapely.Reakce (1)

20.04.2014 13:11 Petr wtd

Novinky u Waking the dead records

Zobrazit novinku

Právě vyšlo LP BLOOD IN OUR WELLS-ECHOES OF DESOLUTION.Na LP najdeš 6 skladeb,které jsou mixem pomalého atmosferického black metalu a temného hardcoru punku. Depresivní náladou načichlé texty tě nenechají na pochybách,že přicházející jaro je jenom Omyl přírody.Vychází na čirém vinylu s download kartou v 300 kusové edici,za pomocí 3 labelů:Waking the dead, Forced expression a Truemmer pogo z Německa.Celý materiál k poslechu na bloodinourwells.bandcamp.com nebo
wakingthedeadrecords.bandcamp.com.
Zároven vyšlo i debutní CD kapely Dekasta-Volby bez volby.Kapela je poskládaná z členů MGP,IDIOTI NOVÉ DOBY, a dalších smeček ze slovácka.Hrne ostrý hardcore punk s výrazným zpěvem a melodickýma vyhrávkama.Na potištěném CD najdeš 10 válů s textama kritizující dnešní vrtochy společnosti.Vychází v papírovém obalu.poslouchej zde.

Oba tituly seženeš u WAKINGTHEDEAD.CZReakce (0)

18.04.2014 09:39 lilek

UNATTENDED FUNERAL - repress kazety

Zobrazit novinku

Žilinské powerviolence komando UNATTENDED FUNERAL konečně vydalo repress již dlouho vyprodané kazety s jejich debutem. 100 kusů si teď můžeš pořídit na jejich webu (http://www.analogfreaks.net/category/releases/) nebo v rámci jejich aktuálního turné, kdy se po boku slovenských doomařů MÖBIUS a amerických hard rock harcovníků GLITTER WIZARD objeví i v pražském Café v Lese (23.4.)! Zbytek turné je provede tudy: http://www.analogfreaks.net/live/


Dobrá zpráva tu je i pro fanoušky japonských heavy-experimentálních šílenců BORIS. Ti v červnu vydají novou desku NOISE a nový kousek ovlivněný hardcore-punk a crustem si poslechni tady: https://soundcloud.com/sargent-house/boris-quicksilver/Reakce (0)

18.04.2014 08:37 Samuel

BITTER CROP

Zobrazit novinku

Hardcore punk. Krátké písničky. Trochu melodie. To jsou BITTER CROP z Berlína. Aktuálně se zúčastnili kompilace "Berlin Tristesse Sampler", která vyšla na heartfirst.net. Na v/a mužeme slyšet PEACEBASTARD, PIG//CONTROL, MÜLLTÜTE, CRACK UNDER PRESSURE a BITTER CROP! Více o v/a najdeš na stránkách labelu nebo discogs.com, o kapele na bittercroppunks.blogspot.com.Reakce (0)

18.04.2014 07:54 Jirzophone

Nové nahrávky

Zobrazit novinku

Novým titulem na Lovitt records je 7" kapely PUFF PIECES ve které hraje JUSTIN MOYER (E.D. Sedgwick/Supersystem), MIKE ANDRE (ANTELOPE) a Amanda Huron (Weed Tree/Caution Curves). Skladba New Nazis čeka zde k poslechu.

ZERO BOYS vydávají po 20.letech nové album. Nese název Monkey a k ochutnání jsou tady dvě skladby.

Stig Miller z AMEBIX vypustil ven demo nahrávku svého sólo projektu. Skladba nese název "I Go Dark".  Reakce (0)

17.04.2014 14:18 Samuel

Isolation

Zobrazit novinku

Pokud jste měli rádi Short Fuse, možná jste zaregistrovali informaci o nové kapele jejich zpěváka xSebx, o MIND TRAP. Další poměrně novou partou, ve které najdeme členy Short Fuse, Chuck Damage a BTW jsou Isolation z Münsteru, kteří se dali dohromady v roce 2012. Jejich debutní singl vyšel na labelu/zinu Three Chords Records, kde vyšlo i naprosto skvělé EP Idle Hands. Hudebně opět čekej hrubej hardcore ve stylu Sheer Terror, 86 Mentality a ranných bostonských kapel. Více na isolationhc.blogspot.com, video je na zde a rozhovor na swnk.org.Reakce (0)

17.04.2014 11:20 Jirzophone

DERANGED RECORDS

Zobrazit novinku

Kanadské vydavatelství DERANGED RECORDS hlásí první letošní úrodu:
- Druhá velká deska kanadských NO PROBLEM se jmenuje We're Already Dead, k poslechu tady. V Evropě vychází u Taken By Surprise a v květnu se proženou i Evropou (bez zastávky u nás) s labelovými kolegy VOIGHT-KAMPFF.
- Kalifornští STOIC VIOLENCE mají venku 12" nazvaný Chained. K poslechu tady.
- Relativně nejstarší vydanou věcí je EP kapely  Institute, k poslechu zde


Deranged team bude zastoupen v našich končínách hned v květnu, kdy v brněnském Vegalité vystoupí 13.5. PLEASURE LEFTISTS, kapela ve které najdeme mimo jiné dva členy 9 SHOCKS TERROR.Reakce (0)

17.04.2014 09:06 Jirzophone

Klipy

Zobrazit novinku

OFF! oklipovali skladbu "Red, White, and Black" z nové desky "Wasted Years". Zahráli si tady mimo jiné i Dale Crover (Melvins, Nirvana), David Yow (The Jesus Lizard) a David Grisham. OFF! můžeme vidět poprvé naživo i u nás a to 18.10. v pražském klubu 007.

SONIC AVENUES vydali novou desku na Dirtnap records. Aktuální video Automatic je tady.

Nové album 'PURSUANCE' allstar kapely ONLY CRIME (členové Good Riddance, Bane, Descendents, ...) vyjde v květnu. Ochutnát můžeme díky klipu Life Was Fair. A když už jsme u BANE,  ti vydají co nevidět po 8.letech nové (a prý poslední album) "Don't Wait Up". V Evropě u End Hits Records. Tady je trailer, a zde o svých oblíbených deskách mluví zpěvák Aaron Bedard v berlínském krámě Bis Auf Messer.

Taky Antillectual nejsou ve světě klipů pozadu. "Pink Print" je z jejich loňského alba Perspectives And Objectives.

A tuzemští BOY maj klip k Never break us down.Reakce (0)

17.04.2014 08:38 Jirzophone

Brněnská cyklojízda

Zobrazit novinku

Tradiční brněnská jarní cyklojízda vypukne ve dnes 17.4. v 18.00 před kinem Scala. Podrobnější informace na www.brnonakole.czReakce (0)

16.04.2014 10:30 Samuel

Novinky na Pirates Press

Zobrazit novinku

Pirates Press pravidelně aktualizují svou stránku "RECORD OF THE WEEK" a na Pirates Press Records  stále vychází množství novinek. Z těch posledních je to například nové split 7"EP Smalltown / The Gundown, ze kterého je něco k poslechu na youtube.com nebo youtube.com. Na PP brzo vyjde i nová nahrávka Bishops Green "Vacant State" LP (ukázka na youtube.com a video opět na youtube.com). Více najdeš na piratespressrecords.com.Reakce (0)

16.04.2014 10:11 Saman

Novinky

Zobrazit novinku

Vyšel split 7" DRIP OF LIES a RIVERS RUN DRY. Poláci DRIP OF LIES hrajou těžkotonážní crustcore ve stylu starých nahrávek FROM ASHES RISE a na splitu mají jednu skladbu věnovanou antifašismu. RIVERS RUN DRY i po letech drhnou hardcore ve stylu CATHARSIS nebo THE SPECTACLE a na desce mají dva vály. Split vydalo hned několik evropských labelů: Prejudice Me, Itai Itai records, Caramba, Up the Punx, Drink and Be Merry, Rope or Guillotine, Hasiok, THC+DIY, Music for Liberation a Dzsukhell rekords. DRIP OF LIES budou ve středu 23.4. v Praze na půlce.

Kris, bubeník z BEAU NAVIRE, má novou kapelu YEARBOOKS, která hraje klasické mid-west emo. Jejich debutní nahrávka je ke stažení na bandcampu. Samotní BEAU NAVIRE jsou teď na čas u ledu - Sean hraje v LOMA PRIETA a Jon ve WHERE MY BONES REST EASY.Reakce (1)

16.04.2014 09:34 Samuel

Novinka na Music Fear Satan

Zobrazit novinku

Pokud máte rádi těžké tóny nesoucí se atmosférou plnou mlhavých riffů a smyček, vyzkoušejte kapelu YEAR OF NO LIGHT, kterým vyšla v reedici nahrávka "ausserwelt" (2xLP - 300 ks na modrém vinylu / 700 ks na černém vinylu) na labelu Music Fear Satan z Francie. Více najdeš na musicfearsatan.com a něco k poslechu je na musicfearsatan.bandcamp.com.Reakce (1)

14.04.2014 15:57 Saman

LEECHFEAST / MARNOST split 7

Zobrazit novinku

Právě vyšel split 7" LEECHFEAST / MARNOST. LEECHFEAST je bahenní doom / sludge ze Slovinska se členy Landverraad, Paperplanecrash a Melete. MARNOST je český hlučný black/hardcore. Split vychází v kooperaci labelů Burina (Slovensko), Catanarchy (Rakousko), Dingleberry (Německo), IFB (USA), MxFxL (ČR), Neanderthal Stench (Belgie), Rope or Guillotine (Holandsko) v nákladu 525ks a každá kapela na něm má jeden song se stopáží přes 7 minut. Obě strany je možné poslechnout a stáhnout na bandcampech kapel tady a tady.

Leechfeast příští týden vyráží na turné a 27.4. budou hrát v Libereckém Azylu.Reakce (0)

14.04.2014 11:09 Samuel

Melvins ‎– A Tribute To Queen EP

Zobrazit novinku

Na Amphetamine Reptile Records vyšlo dvouskladbové EP Melvins ‎– "A Tribute To Queen". Opakování je matkou moudrosti, vyznání The Queen vyšlo i v minulosti na US labelu Three One G (31G) s názvem "Dynamite With A Laserbeam: Queen As Heard Through The Meat Grinder Of Three One G". Byla tam spousta skvělých kapel (viz.) a za všechny hovoří Oath, The, a modří už vědí, že "nejlepší hc The Queen cover" je právě jejich We Are The Champions .Reakce (0)

14.04.2014 10:01 Samuel

KAKAFONI na PHOBIA RECORDS

Zobrazit novinku

Právě dnes vychází na PHOBIA RECORDS 7"EP KAKAFONI - Seizures. Švédsko-americký projekt s názvem Kakafoni ("Nelibozvuk") s Mattisem (kytara v Dissekerad / zpěv v Makabert Fynd) a borci ze států, kteří mají prsty v kapelách jako Hellkontroll, Gasmiasma nebo v současné době i v Eyehategod, vám přináší čtyři vály klasického skandinávského kängu ve stylu Anti Cimex / Mob 47. Útočný agresivní raw d-beat punk. Jednoduchost vítězí! Singl se jmenuje "Seizures" a vychází ve 300 ks počtu z čehož je 200 ks na černém vinylu a 100 ks na modrém průhledném vinylu. K poslechu na phobiarecords.bandcamp.com.

Další novinky z tábora Phobia Records: BRING THE DRONES - BORDELLO HOSPITAL EP bude venku během pár následujících dní. Ihned poté co svoje kopie obdrží i kapela. Koncem tohoto týdne také vyjde 4 way split LP V/A DISTORTED MINDS IN SICK WORLD VOL. I. S účastí KRÜGER, FEAR OF EXTINCTION, FINAL SLUM WAR a DISKOBRA. Balík s mým podílem na AHNA / CETASCEAN split LP je také na cestě, takže snad dorazí do 14 dnů. Každopádně čekujte stránky labelu, maily, sociální sítě i webziny pro aktuální informace.

Více na phobiarecords.net.Reakce (0)Zobrazena stránka 1 z 267 (celkem 5334 záznamů)
Jít na stránku: 1 2 3 .. 10 .. 20 .. 30 .. 40 .. 50 .. 60 .. 70 .. 80 .. 90 .. 100 .. 110 .. 120 .. 130 .. 140 .. 150 .. 160 .. 170 .. 180 .. 190 .. 200 .. 210 .. 220 .. 230 .. 240 .. 250 .. 260 .. 267
   
 
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
AKCE
GLITTER WIZARD (us) + MOBIUS (sk) + UNATTENDED FUNERAL (sk)
Zobrazit akci

23.04.2014 ( 19:30 )
Praha Café V lese Více informací ...
FINISTERRE + DRIP OF LIES + BAGNA + AVVIKA
Zobrazit akci

23.04.2014 ( 20:00 )
Praha café Na půl cesty Více informací ...
COFFEE SHOWER / IT/ + KIROV / RUS/
Zobrazit akci

23.04.2014 - 23.04.2014 ( 20:00 )
Opava - U Vočka Více informací ...
SHIELD YOUR EYES [Uk] / KYKLOS GALAKTIKOS / DEPAKINE CHRONO
Zobrazit akci

23.04.2014 - 23.04.2014 ( 20:00 - 23:00 )
Plzeň - Kavárna Nebe (KD Peklo) Více informací ...
TERROR (usa)+DEEZ NUTS (aus)+NASTY (bel)+BROKEN TEETH (uk)
Zobrazit akci

24.04.2014
Praha Futurum Více informací ...
FINISTERRE (D) + DRIP OF LIES (PL) + BAGNA (Bělorusko)
Zobrazit akci

24.04.2014 ( 19:30 - 22:00 )
Olomouc-SF minirampa Více informací ...
Kontajner Session vol.2
Zobrazit akci

24.04.2014 - 24.04.2014 ( 20:00 - 22:00 )
Kontajner pri Stanici Záriečie Více informací ...

Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
SLAVERY, Podluhy - Jacky, 19.4.14
20.04.2014 23:21 Siki

NEZAPOMEŇ!, Podluhy - Jacky, 19.4.14
20.04.2014 23:14 Siki

SHEEVA YOGA, Podluhy - Jacky, 19.4.14
20.04.2014 23:11 Siki

CHEVING, Podluhy - Jacky, 19.4.14
20.04.2014 23:10 Siki

NOTHING TO ME, Podluhy - Jacky, 19.4.14
20.04.2014 23:08 Siki

STANDART 13, Podluhy - Jacky, 19.4.14
20.04.2014 23:04 Siki

CONTRAVENE, Hořovice - Florida, 29.5.02
16.04.2014 19:59 Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Cirguz – Konec Punku (644)
ROZHOVOR S DXFXFX (643)
PROTI VŠEM - s/t (637)
INTERMENT / BRUTALLY DECEASED - Glory Days, Feastering Years (553)
Epidemics – s/t (515)
Rozhovor s Honzou, bubeníkem CIRGUZ (515)
BLONDIE & THE... (NOBODY) / LEG LIFTERS – split (437)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
Cirguz – Konec Punku
Epidemics – s/t
BLONDIE & THE... (NOBODY) / LEG LIFTERS – split
Lenny Lashley's Gang Of One - Illuminator
Praha bude hostit mezinárodní Anarchistický knižní festival
PROTI VŠEM - s/t
HAZARDER - Against His-story, Against Leviathan!
 
POSLEDNÍ REAKCE
kritika
(23.04.2014 12:35:41 rikArdo)

U mňa úplná nuda! Staršia tvorba Remka sa mi velmi páčila, asi preto že to bolo akoby niečo nové, no tento posledný album mu príde totálna na jedno kopyto, hlavne čo sa týka spevu, v každom jednom songu rovnaké frázovanie, tie isté výkriky...fakt sorry, u mňa velmi slabé!

píp
(23.04.2014 10:18:35 Samuel)
krásnej obal! těším se!
Re: Re: chcu kazetu
(22.04.2014 18:11:57 killerski)

Zdar, dík za pochvalu...vydávat to nechceme, takže stahujte a šiřte

reakce
(22.04.2014 17:56:44 Bořan)

Vřele novou Trhavinu doporučuji. Zakoupil jsem v neděli v Písku na koncertě od samotného Inyho a když mi řekl cenu trochu jsem protáhl ksicht, ale jen do té doby než mi nové číslo skoro urvalo zápěstí. Je to spíše dojčíslo.

 

Re: chcu kazetu
(22.04.2014 17:29:57 Benito)

Tak tak, též bych se přimlouval za kazetu, zní to hodně zajimavě. A jak říká Paaya, koncert byl perfektní, evokovalo mě to staré polské kapely a bylo to parádní oživení :-)

chcu kazetu
(22.04.2014 15:27:44 Paayajainen)

Skvělá zpráva, koncert na Yachtu v Brně byl VYNIKAJÍCÍ! Chcu to na kazetě!

notyvole
(22.04.2014 13:52:30 Jarda)

Mně teda jako první napadlo, že to je zatraceně velkej zin. Jak psal Berry, hřbet Trhaviny má prý 1,8 cm. Jen si to představ! Kdyby to vyšlo 1.července, můžeš to číst v podstatě celý léto. Inymu posílám poklonu až na zem. Vlastní kopii si samozřejme opatřím.

Re: To být česky?
(22.04.2014 13:50:29 Samuel )
Osobně mohu říct, že písmenko se vytratí ani nevíš jak, na text pak koukáš, a chybu prostě nevidíš ... proč o jedné drobné chybě psát takovým tónem? Často uvidíš mnohem horší chyby i v komerčních publikacích, kde na knize/časopisu pracuje celý tým lidí ... samozřejmě DIY není výmluva pro chyby, ale prostě se stanou ... být k nim shovívavý? já jsem! Měnit s.... (text zkrácen)
Re: Re: To být česky?
(22.04.2014 11:38:35 ctib)

Souhlasím s Banánem. A jsem češtinář. 

Re: To být česky?
(22.04.2014 11:33:28 Banan)

Hele, z celý týhle zprávy tě stálo za reakci jen nějaký jedno písmeno navíc? Upřímě, to je pro mě mnohem víc znepokojující fakt, než to, na co se snažíš tak moc upozorňovat.

 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   
 Web-Stranky.cz Voltage shop afa gnwp svoboda zvirat a-kontra ideozlocin Kaficko milada tetour punksearch kids and heroes diy manual diycore 007 strahov nightmare core ritual malarie dayafter nychc evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Mangel Cult Burger Shitrecords Subculture Periferia Virus N gasmask Marre Subculture Reporti MOCfest sxhc


© 2009 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max