aback | damage done | dead heroes | day after | free dimension | gasmask | insane society | malarie | misanthrope
phobia | phr | psychocontrol | pure heart | samuel | silver rocket | tpc | voltage | walking the dead | xthreatx
LOGO Czechcore.cz - návrat na úvodní stránku
články akce media komunikace kapely odkazy kontakty

Novinky
22.12.2014 18:10 Jirzophone

Same River Twice

Obrázek

Brněnská kapela SAME RIVER TWICE (v jejíž řadách najdeš členy spolků  NAGAIKA, TERRARIOT, BRÜNNER TODESMARSCH,...) dává ochutnat ze svého atmosférického HC. Dvě skladby z připravovaného alba najdeš (zatím v surové podobě bez konečných úprav a masteru) tadyReakce (0)

22.12.2014 07:08 Samuel

Vychází další letošní česko-slovenský split, 7“EP kapel Pivnica a Svině!

Obrázek

Již mnohokrát avizovaná a téměř  prokrastinovaná nahrávka od SVINĚ! byla pořízena na začátku léta 2014. Ve stále stejné sestavě, ve stále stejném monotematickém středněpunkovém tempu a se stejnými závažně nezávažnými texty. Svině! pokračují tam, kde v roce 2009 zatím posledním albem přestaly. Pro příznivce klasického sviňopalu nelze než doporučit. 4 nové vály, 7 minut hudby. Na druhé straně desky útočí se svými 3 našlapanými songy kapela ze středu Slovenska, Banská Bystrice. Na slovenské scéně funguje 10 roků a jejich hudba se každým rokem zlepšuje. Nečekej nic jiného, než namakaný rychlý punk/hardcore s textovým poselstvím. Toto je PIVNICA, místo kde určitě nekvasí pivo ani nejsou odložené brambory na zimu....  Tady kvete plíseň, vzduchem se šíří smrad a  muzika tě pohltí jak hniloba! Nahráno v dubnu 2014 v geniálním studiu Petra Masaryka, Handlová. Artwork a grafiku vytvořil xviktorx! Vinyl vychází u Papagájova Hlasatele a už teď si kompletní nahrávku můžete poslechnout na bandcamp.com. Více na profilech Svine, Pivnica nebo stránce phr.cz.Reakce (0)

21.12.2014 14:20 Peťa

Demonios Salvajes

Obrázek

Demonios Salvajes - Syrová špína punk destrukce z Barcelony poskládaná z mezinárodní sestavy by měla snad příští rok na svět vyvrhnout nějaký ten vinylový formát. K poslechu na jejich bandcampu je skvělé kazetové demo, které vyšlo v minulém roce. Fandové Ataque Frontal, Maquina Muerta, Firmeza 10 nebo Una Bèstia Incontrolable zajisté nepohrdnou.Reakce (0)

21.12.2014 00:56 Peťa

IRON MERDA - S/T 7 EP

Obrázek

IRON MERDA - Raw punk d-beat komandu z Mallorky právě vyšel debutní sedmipalec ve spolupráci více labelů včetně Desörden records, který celou desku realizoval. K poslechu je pouze a prozatím jejich demo na kapelovém bandcampu, desky budou postupem času rovněž v distru k dostání.Reakce (0)

20.12.2014 16:29 Auss

Nezapomeň / Sebestřet - split kazeta

Obrázek

Vlastními silami vyšla split kazeta spřátelených kapel Nezapomeň (hellapunx) a Sebestřet (beroun/praha). Z obou stran se na tebe vyvalí šlapající punk jak řemen u Nezapomeň s odkazem na Rožnov u Sebetřet více do crustu. Od Nezapomeň 8 kusů nahraných u Kuřete na strahovské 007 od Sebestřet stejný počet válů nahraných ve zkušebně v Crossu.Reakce (0)

19.12.2014 12:55 Samuel

Worldhood pracují na desce "Nerd Love"

Obrázek

Worldhood vypouštějí písničku "Random Nights", kterou natočili v dubnu 2014 v rakouském Grazu ve STRESS studios (ve kterém nahrávají například Astpai nebo Despite Everything) Toma Zwanzgera. Jedná se o  první ukázku z chystaného alba Nerd Love. Více na worldhood.bandcamp.com.Reakce (0)

18.12.2014 10:21 Samuel

Novinky na Taken By Surprise

Obrázek

Německý label Taken By Surprise vypouští dva nové singly. Prvním z nich je druhé EP portlandských PISS TEST - SECOND 7 a přináší čtyři nové hitovky ve stylu ANGRY SAMOANS, THE LEWD, THE STIPHNOYDS. K poslechu je na takenbysurpriserecords.bandcamp.com. Druhým je EP kanadských THE MANDATES pojmenované SUSPICION. Power pop punk z Calgary, k poslechu na takenbysurpriserecords.bandcamp.com. TBS label má množství plánů a těšit se lze na nahrávky ENDLESS COLUMN - SUMMER 7", RED AND TV SMITH - A VOTE FOR THE UNKNOWN 7", CHEMICALS - D.A.G.R.I.P. LP, MANDATES nové LP, CANADIAN RIFLE nový 7", MOTHER'S CHILDREN / MANDATES split 7" a RED DONS třetí LP. Pěkný konec roku přejí i NIGHT BIRDS ve svém klipu "LESS THE MERRIER". Evropská turné plánují THE CRY!, MOTHER'S CHILDREN + MANDATES, RED DONS v případě zájmu piš na info@takenbysurprise.net.Reakce (0)

17.12.2014 11:52 Jirzophone

Kurac a Vlněna split

Obrázek

Delší dobu avizovaný split kapel KURAC a VLNĚNA  právě vyšel na MamaMrdaMaso/Tape-ty. Společné pojítko - Brno. Stahuj tady nebo zde.Reakce (0)

15.12.2014 17:14 Banan

NOVINKY V REKOMANDU

Obrázek

Do Rekomanda dorazila další várka desek. V ní např. Violent Sons (nová kapela zpěváka z Verse), nový Ty Segal, J Mascis, Shellac, ACXDC, reedice desek Terror, Slint, Shai Hulud nebo Wipers, nedávno zmiňovaná kompletka 411, flexi See You in Hell a také roky vyprodané lp Unbroken - Life Love Regret. Otvíračka je až do vánoc prodloužena do 20.00 a otevřeno je každý den.Reakce (2)

15.12.2014 10:00 Jirzophone

Horror Vacui a Dälek

Obrázek

Italští deathrockeři Horror Vacui vydali nové album "The Return Of The Empire". K poslechu a za dobrovolný příspěvek ke stažení tady. Vinyl (test press o nákladu 100ks) už je vyprodán, co nevidět vyjde deska regulérně u Black Water rec (USA verze), Avant! Rec a Legion of the Dead rec.

Rok 2015 bude mimo jiné ve znamení pokračovaní hiphopových Dälek. První skladbu "POLICE STATE IS NERVOUS" a její video můžem otestovat tady. Tento song bude i součástí soundtracku k filmu '6 Angry Women'. Více info tady.Reakce (0)

15.12.2014 08:12 lilek

Vychází split PELETON / BEZBOLESTNÁ

Obrázek

Právě vyšla split kazeta kapel PELETON a BEZBOLESTNÁ. Ta vychází na labelu Stoned to Death a dostupná bude již tuto středu v klubu Basement (Krymská ul, Praha), kde ji od 20:00 budou křtít ve společnosti SÍTÍ a OBELISK OF LIGHT (kteří tam taktéž pokřtí svůj kazetový split). Po jedné ukázce od každé kapely si můžete poslechnout zde.Reakce (0)

15.12.2014 07:03 Samuel

Novinka na Phobia Records

Obrázek

Novinkou na Phobia Records je debutní album irské d-beat / crust kapely RATS BLOOD- Low Life LP. DBX RAW PUNK !!! Třináct válů ostrých jako irská whisky inspirovaných bezútěšnou situací dublinských sídlišť. Kolize skandinávské a japonské hardcore školy. Jízda! K poslechu na phobiarecords.bandcamp.com a více na phobiarecords.net.Reakce (0)

15.12.2014 06:58 Samuel

Stridor | demo

Obrázek

"Drazí pozůstalí, se zármutkem v srdci Vám oznamujeme, že nás dnes navždy opustil náš dobrý přítel, milovaný otec, bratr a kolega Hudební Vkus. Na jeho mršině se rozhodl přiživit Stridor se svým prvním demem. Na deseti minutách najdete všechna punkem prověřená klišé (s výjimkou jaderné války). Politici, náckové, zvířátka, vždyť to znáte. Méně tradiční je hudební pojetí. Tahle kapela totiž razí heslo „Lepší bordel v hrsti, než hudba na střeše.“ A že byste museli mít ruce jak lopaty, aby se vám tam všechen vešel. A za bordel nepovažují rovné dvojkopáky a kytary hrnoucí těžkopádné riffy. Připravte se na těžko uchopitelné, netradiční postupy a vězte, že i na stopáži minuty a půl se dá udělat vál s progresivní strukturou – kupředu levá, zpátky ni krok, ty pičo! A takových songů je tam 7, každý jiný. Pejsek a kočička se po poslechu hanbou zapekli do dortu, tak bacha... K poslechu i ke stažení na stridor.bandcamp.com."Reakce (0)

13.12.2014 20:05 Sucháč

Pallasit a 2lp HC '013

Anabáze Pallasitu ve Zruči nad Sázavou pokračuje, v dražbě 11.12. se neprodal, takže obě zimní plánované akce 27.12.2014 a 14.2.2015 snad budou. Další dražba by měla proběhnout za tři měsíce.. aktuální info najdeš vždy na webu www.popesass.cz

Pro nadšence Finského hc/punku bych ještě zmínil, že se do distra Pope's Ass dostalo pár kousků 2lp kompilace Hardcore '013, nechápu že se sem tahle deska za celý rok nedostala do větších dister... přitom je to jasná pokračovatelka kompilací, jako jsou Propaganda Hardcore '83 nebo Propaganda Hradcore lIve či Propaganda Is Hippies!Reakce (1)

12.12.2014 10:17 Jirzophone

AMPERE / RAEIN

Obrázek

Vydavatelství NO IDEA co nevidět vypustí split 8" kapel AMPERE a italských RAEIN. Už teď si můžeme poslechnout skladbu Parallels ze strany AMPERE.Reakce (0)

11.12.2014 12:35 Banan

TÁBOR SMRTI LETY

Obrázek

Ve spolupráci Antifašistické Akce, ČSAF a Institutu Kritických Studií právě vyšla kniha Paula Polanského nazvaná Tábor Smrti Lety: Vyšetřování Začíná. Křest proběhne 15.12. v Galerii NTK v Dejvicích.

http://www.lety.info/cs/

 Reakce (0)

11.12.2014 09:16 Aran

SRR 66

Obrázek

Na Silver Rocket vychází CD kompilace, volně navazující na podobný projekty z minulosti (Svinstvo z vesmíru, Ten Years Ego, Zwei Kessel Buntes). Název je tentokrát SRR 66. Na CD jsou momentálně aktivní Silver Rocket (+ příbuzný) kapely, někdo tam má track z nový desky, někdo úplně novou věc, někdo skladbu z připravovanýho alba: Kontroll, Lyssa, Esoasisi, OTK, Unkilled Worker, Planety, Aran Epochal (+ Bene), Inau, Děti deště, Calvera, Or, Unkilled Worker Machine, Leto, Fetch!, Zkouška sirén, Tomáš Palucha, Peleton, Zutro, Five Seconds To Leave. Obal dělal Štěpán Adámek a další info TADY. CD bude k mání i na pátečním Benefitu pro Klub 007.Reakce (0)

10.12.2014 08:17 Saman

Nová nahrávka Hledání

Obrázek

Z radosti ze vzniku autonomního sociálního centra Klinika a vzteku z jeho vyklizení spontánně vznikla nová nahrávka riot-folkového HLEDÁNÍ. Stáhnout si jí můžete zadarmo nebo za dobrovolný příspěvek do benefičního fondu na bandcampu Coffee Breath Records. "Věnováno KLINICE a všem autonomním sociálně kulturním centrům, ať již budoucím, stávajícím či bývalým."Reakce (0)

09.12.2014 11:05 Banan

BENEFITY (NEJEN) NA KLINIKU + DEMO

Obrázek

Rozhodli jsme se, že oba plánované předvánoční benefity - 19.12. na Sedmičce (Rozpor + Telefon) a 21.12. na Náplavce (Hanba + Apolita + Skywalker) budou kromě GNWP resp. Jako Doma částečně benefiční také na Kliniku.

Na její podporu je pak na tuto sobotu naplánována demonstrace na Náměstí Jiřího z Poděbrad. Podpořte!

http://451.cz/klinika/

 Reakce (0)

09.12.2014 10:19 Samuel

SM Musik novinky

Obrázek

Německý label SM Musik, lokalizovaný v Lipsku, hlásí koncem letošního roku další novinku. Vychází debutní vinyl kapely Jöey Clash (Lipsko). Upoutávka zní zajímavě "... rozhněvaný chlapy, který zpívají stupidní písničky o lásce a nenávisti ... ale uvědomují si, že život je jen Ramones song ..." Dirty Rock’n’Roll, k poslechu na joeyclash.bandcamp.com. Desku seženeš u sm-musik.de. Začátkem příštího roku by měla na labelu spatřit světlo světa nová nahrávka Chamber, nosičem má být 2x10"LP.Reakce (0)Zobrazena stránka 1 z 281 (celkem 5609 záznamů)
Jít na stránku: 1 2 3 .. 10 .. 20 .. 30 .. 40 .. 50 .. 60 .. 70 .. 80 .. 90 .. 100 .. 110 .. 120 .. 130 .. 140 .. 150 .. 160 .. 170 .. 180 .. 190 .. 200 .. 210 .. 220 .. 230 .. 240 .. 250 .. 260 .. 270 .. 280 .. 281
   
 
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
AKCE
Zero Test vol.11
Zobrazit akci

27.12.2014 - 28.12.2014 ( 19:00 - 02:00 )
Vyškov - pivnice U Prcka Více informací ...
Nehcte si vaše Vánoce, sereme na ně!
27.12.2014 - 27.12.2014 ( 19:30 )
Pallasit, Zruč nad Sázavou Více informací ...
Last Minute Hardcore Show - TROMBLON (Francie)
Zobrazit akci

29.12.2014 ( 20:00 - 22:00 )
Praha café Na půl cesty Více informací ...
TROMBLON + VIA
Zobrazit akci

30.12.2014 ( 20:00 )
Liberec Azyl pivní bar Více informací ...
SEE YOU IN HELL / NEEDFUL THINGS / KLUTZ
Zobrazit akci

02.01.2015 ( 20:00 )
Klub čp 4 - Hradec Králové Více informací ...
Hardcore disco party
Zobrazit akci

10.01.2015 ( 20:00 )
Brno Vegalite Více informací ...
Zlo nelozí po horách, ale po lidech.....
Zobrazit akci

16.01.2015
Vsetín - Vesmír Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
TRIGGER, Praha - Baryton, 21.12.14
22.12.2014 16:25 Siki

KLUTZ, Praha - Baryton, 21.12.14
22.12.2014 16:20 Siki

MEČEM NAPLOCHO, Praha - Baryton, 21.12.14
22.12.2014 16:16 Siki

CABLE CAR THEORY, Praha - 007, 11.2.03
16.12.2014 12:03 Siki

RAVELIN 7, Praha - 007, 11.2.03
16.12.2014 12:02 Siki

THEMA 11, Praha - 007, 12.2.03
16.12.2014 12:01 Siki

KOBRA 11, Mýto - Pod Sokolovnou, 13.12.14
14.12.2014 13:34 Siki

 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Lukáš Vincour vyjádření (3447)
Cirguz / Kung-Fu Girlz – split (1333)
NOISE MASTER fanzine #27 (1174)
Rozhovor: Bořík, Choroba Mysli (1101)
Choroba Mysli č.6 (1071)
Canadian Rifle - Deep Ends (920)
Rozhovor s Radkem (Svině!, Mururoa, Commodore 64) (887)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
Canadian Rifle - Deep Ends
LIFE POSSESSION - Miliony let
NATE HALL - Fear Of Falling
BÖRN- s/t
Rozhovor s Márou (Dialog Crew, SF Miniramp)
Maquina Muerta – s/t
Archivy promlouvají - rozhovor s xSebemx
 
POSLEDNÍ REAKCE
předmět
(22.12.2014 13:39:50 žábomyš válečná)

Hrát si v té naší sranda maličký zemičce na mainstream a underground je spíš k smíchu :)

Re: Re: Re: - - -
(20.12.2014 07:28:50 Medvěd)
... a nebo kladenskou Fabriku,ale to jen vzdáleně :-)
Re: Re: - - -
(20.12.2014 07:27:09 Medvěd)
Můj favorit je skladba Dreaming. Jinak dobrá muzika,která mi trochu připomíná naše,dnes již legendární STP v čele se Stankem atd... fakt dobrý ty Islanďani.
Re: - - -
(18.12.2014 15:18:35 Ben)

Hodně dobrej tip, dle mě ještě o něco lepší :-) Jde tam krom postpunku cítit i anarchopunk. Lp je parádní ;-)

- - -
(18.12.2014 10:07:20 Samuel)
Zní to hodně dobře! Můj tip z podobných vod by zněl SECT - https://www.youtube.com/watch?v=QV1ZKMFVkiE
restock
(17.12.2014 13:10:26 Banan)

Dnes restock:  např. poslední Wolves in the throne room, Yob, Iron Reagan, Young Widows, Rised Fist, Ghost Inside, split singly Dropdead, 3xlp Thou nebo Rancid (limit edice se singlem)

Rats Blood a Irritation
(16.12.2014 13:10:08 phobia79)

Od včereješka v Rekomandu také k dostání Rats Blood - Low Life LP a Irritation - Socialrealismen EP (Phobia Records)

dostala
(14.12.2014 16:28:18 BEN)

Zdarec, LP se sem dostalo, bral jsem od Papagáje. No ale bylo to asi hnedka pryč, což se není čemu divit, protože je to fakt pecka ;-) Doporučuju všema deseti ;-)

Jenže nic není, jak bysme si přáli.. Onemocněl jsem, na tour jsme nejeli a na tenhle pražskej koncert se ještě necejtim. Je mi to líto, pokud ses těšil/a. Snad tě potěší, že kluci z WE WILL FLY se pokouší s pomocí organizátora koncertů v CAFÉ NA PŮL CESTY domluvit na tenhle večer ještě dal&scar.... (text zkrácen)
crippled fox
(13.12.2014 10:16:25 masskillah)

Hehe super Honzo urcite budu skveli aj u nas:)

 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   
 Web-Stranky.cz afa gnwp svoboda zvirat a-kontra ideozlocin Kaficko milada punksearch kids and heroes diy manual diycore 007 strahov nightmare core ritual malarie dayafter nychc evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Subculture Periferia Virus N gasmask Marre Subculture sxhc


© 2014 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max