Youtube
ABC ACTION WEEKEND
Obrázek
Začíná: 05.03.2010
Končí: 07.03.2010
Kde: Praha - Truhlářská 11

Svobodu pro bělehradskou šestku! Šest anarchistu/tek ze srbské sekce Mezinárodní asociace pracujících (ASI) bylo 3. 11. již formálně obžalováno z trestného činu mezinárodního terorismu, kterého se měli údajně dopustit útokem na budovu řeckého velvyslanectví, který proběhl 24. 8. a k němuž se přihlásila neznámá organizace Crni Ilja. Ve vazbě se nacházejí od 3. 9. Tadej Kurepa, Ivan Vulović, Sanja Dojkić, Ratibor Trivunac, Ivan Savič a Nikola Mitrović.

SOLIDARITU! Bělehradská šestka již formálně postavena před soud! Objevila se další špatná zpráva v případu šesti srbských anarchosyndikalistů, kteří se stali obětmi vykonstruovaného obvinění z mezinárodního terorismu a vešli ve známost jako Bělehradská šestka.
Dne 7. 12. bylo všech šest formálně postaveno před bělehradský soud, který potvrdil obžalobu a nařídil prodloužení vazby až do začátku procesu, který se nejdříve bude konat na jaře příštího roku. Pokud budou odsouzeni, hrozí jim trest vězení až ve výši 15 let. Srbský tisk začal mezitím přinášet neověřené zprávy o tom, že šest soudruhů a soudružka se údajně doznali. Pravda je, že všichni odmítají jakékoli spojení s útokem na budovu řeckého velvyslanectví k němuž došlo 24. 8. 2009. V některých srbských novinách se nicméně objevily spekulace, které nutně musí pocházet z policejních spisů. V rámci našich skromných možností je nutné snažit se vystupňovat solidární kampaň.

Dne 17.2  proběhlo soudni řizeni  Bělehradské 6 aktivisté po nekolika měsicich propušteni a stíháni na svobodě.

Proces tímto nekončí a celá soudní mašiněrie  pokračuje dál a proto vyjadřete podporu a prijdte podpořit tento benefit.

Vic info na www.anarchistblackcross.cz

Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.