Youtube
Austin Lucas (USA/CZ)
Obrázek
Začíná: 13.06.2009 20:00
Končí: 13.06.2009
Kde: Praha 007

guests: MIKE HALE (US) + JOSH SMALL (US)

Většině potenciálních návštěvníků tohohle koncertu je zbytečné představovat hlavního aktéra: AUSTIN LUCAS je někdejší pražský rezident původně z Indiany, který před pár lety svým působením na pražské scéně přispěl k tomu, že mlhavá představa o tom, co je to echt DIY songwriterství s kořeny v punku získala pro mnohé zdejší muzikanty konkrétní obrysy. Před necelými dvěma lety se Austin rozhodl věnovat se naplno se vším všudy muzice, a protože pro tenhle záměr nebyly Čechy ideálním místem, vrátil se zpět do Států. “Jsem šťastnej, že jsem zpátky, protože potkávám všechny svý starý přátele v Indianě a na turné kdekoli jinde,” říká dnes Austin. Kromě vyřešení privátních věcí měl jeho návrat do Ameriky význam i proto, že spíš tam potkává muzikanty, se kterými se cítí spřízněný ve své lásce k tradiční americké lidové hudbě, hlavně bluegrassu a původnímu country. Ještě před jeho návratem do Ameriky tak vznikla jeho společná deska Bristle Ridge s Chuckem Raganem (Hot Water Music), kde kromě autorských věcí znějí i tradicionály. Vydání desky následovalo jejich společné americké turné, které s nimi odehráli Ben Nichols (Lucero) a Tim Barry (Avail). Na sklonku roku 2008 pak Austin nahrál další, v pořadí už třetí sólové album “Somebody Loves You”, na které kromě členů svojí muzikální rodiny přizval dobré přátele včetně Todda Beeneho opět ze spřátelených Lucero. “Většina skladeb na desce vychází z toho, že jsem tehdy ukončil dlouholetej vztah se svojí ex-přítelkyní...připadal jsem si tehdy dost ztracenej a odpojenej od všeho jak doma v Čechách, tak doma v Americe... celej můj svět jakoby se rozpadal. Začalo mi bejt jasný, že je čas na změnu a myslim, že tohle je hlavní téma desky: změna.” Deska vyšla letos v březnu u Suburban Home Recs a právě z ní určitě zahraje na po dlouhé pauze dalším samostatném koncertě na Sedmičce, která je vedle vyhlášeného pražského pubu Blind Eye jeho zdejším domovským prostorem. Parťáky Austinovi budou tentokrát Mike Hale a Josh Small, chlapíci, se kterými se čas od času protnou cesty Austinových nekonečných turné a navíc všichni tři patří do stáje labelu Suburban Home Records. Austin svoje hosty představuje takhle: “Mike Hale je strašně milej a smutnej songwriter, má fakt zvlášť vyvinutou schopnost najít krásu v prostorách mezi notama svých songů... Josh Small je dřevní bluesovej muzikant, kterej hraje na banjo a slide kytaru. V jeho písničkách je duše a má schopnost dostat lidi do stavu, že se jim chce plakat a tleskat zároveň”. Jestli máte předsudky proti akustické hudbě a proti folku a country zvlášť, ručíme za to, že tenhle večer na ně zapomente.

Asi vůbec první Austinův regulérní videoklip, a to ke skladbě Go West z EP “At War With Freak Folk” najdete tady http://www.youtube.com/watch?v=LASeB3628v8, jeho pěkně designované webové stránky pak na adrese www.austinlucasmusic.com.

www.myspace.com/austinlucas1
www.myspace.com/mikehalemusic
www.myspace.com/joshsmall

Vstup: 180,- rezervace přes tickets@am180.org nebo přes web Sedmičky, na místě 200,-

Pořadatel:
http://www.am180.org


Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.