Youtube
B DOLAN (usa, Strange Famous) + ARAN SATAN (cz, Silver Rocket / Za tratí) 29. září na 007
Obrázek
Dne: 29.09.2011
Kde: Praha 007

B Dolan (USA, Strange Famous Rec.)

Aran Satan (CZ, Silver Rocket)

29. září 2011

Praha – Klub 007 Strahov

start 20.00, vstup 200 Kč

 

B Dolan je nepřehlédnutelná postava. Rapper, politický aktivista, mystifikátor, jedna z hlavních postav labelu Strange Famous Records, který vede Sage Francis… „Odměna za tvrdou práci je ještě tvrdší práce. A když to přestane být tvrdé, je na čase to opustit,“ vysvětluje svou filozofii. Nečekejte ale žádného zadumaného intelektuála s nesrozumitelným poselstvím: B Dolan je přímočarý, nepříjemný a syrový. A podobná je i jeho zuřivá muzika. Stále aktuální album „Fallen House, Sunken City“ (které produkoval Alias) je brutální až na dřeň: tvrdé beaty a sonická aura, která vzdáleně připomíná třeba Dälek. Kořeny B Dolana sahají do slam poetry, kde se prosadil už na konci 90. let v sérii Def Poetry, kterou pro HBO připravoval kromě jiných i Mos Def. Svět hip hopu otestoval právě prostřednictvím Strange Famous a na „Fallen House, Sunken City“ nabízí apokalyptickou vizí industriální společnosti, která se pomalu noří do rozbouřených vod zuřícího oceánu. Sugestivní texty jsou plné syrových obrazů měst pomalu požíraných obřími korporacemi (B Dolan je mimo jiné tvůrcem mimořádné stránky www.knowmore.org, která mimo jiné monitoruje případy sociální nespravedlnosti a detailně popisuje chování a motivace průmyslových gigantů).

 

„Předkapelou“ B Dolana bude Aran Satan, jemuž nedávno vyšla ve spolupráci s kreslířem Štěpánem Adámkem kniha „Aran Satan: mluvící člověk“.

 

B Dolan: www.myspace.com/bernarddolan

Aran Satan: www.aransatan.tv

Silver Rocket: www.silver-rocket.org

 

 

Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.