Youtube
B. DOLAN (USA) + PRODAVAČ, 8. dubna na 007
Obrázek
Dne: 08.04.2010
Kde: Praha 007

SILVER ROCKAS PRESENT:

B. Dolan (USA, Strange Famous Records)

Prodavač (CZ, temnysily.cz)

Klub 007 Strahov

8. dubna 2010, start 20:00

 

B. Dolan je chodící atomový reaktor plný nápadů a myšlenek. Zůstat na místě? Nevyhnutelně by následovala exploze. „Odměna za tvrdou práci je ještě tvrdší práce. A když to přestane být tvrdé, je na čase to opustit,“ vysvětluje svou filozofii B. Dolan. Jeho kořeny sahají do slam poetry, kde se prosadil už na konci 90. let v sérii Def Poetry, kterou pro HBO připravoval kromě jiných i Mos Def. Jenže to B. Dolanovi nestačilo a začal se soustředit na hudbu, kde našel spřízněné duše v podobě lidí kolem labelu Strange Famous Records, který založil Sage Francis. Letošní album „Fallen House, Sunken City“ (produkce se ujal Alias) je apokalyptickou vizí industriálního světa, který se pomalu noří do rozbouřených vod zuřícího oceánu. Útočné beaty nepropouštějí žádný sluneční paprsek a temné samply podmalovávají sugestivní B. Dolanovy texty plné syrových obrazů měst pomalu požíraných obřími korporacemi (B. Dolan je tvůrcem stránky www.knowmore.org, která mimo jiné monitoruje případy sociální nespravedlnosti a popisuje chování a motivace nenasytných průmyslových gigantů). Není to veselé poslouchání, ale odtrhnout se od něj lze jen těžko. B. Dolan je jako magnet. Po jeho spolupráci se Sage Francisem a Buck 65 je „Fallen House, Sunken City“ jedinečnou ukázkou talentu a vize.

 

B. Dolan vystoupí poprvé v Česku 8. dubna ve strahovském Klubu 007. Role supportu se ujme projekt Prodavač, v němž se sešli dva členové skupiny Sporto.

 

B. Dolan: www.myspace.com/bernarddolan

Prodavač: www.temnysily.cz

Silver Rockas: www.silver-rocket.org

 

 

Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.