Youtube
BARN BURNER (can), ACEPHALIX (usa), PETTYBONE (uk)
Obrázek
Dne: 22.09.2011 20:00
Kde: Praha 007

Nervozitu z letního nic nedělání 2 lopat prolomí nabitej podzim, kdy se pod jejich a koaličními křídly s Mr. Bananou a Jägerbomberem zvedne prach hlavně na pražský Sedmičce. Na 22.9. se podařilo spojit tři turné, který by měly dát dohromady solidní kolekci rozličných figur. Prvním zásekem v sérii budou kanaďani Barn Burner, který jsou trochu nenápadným levobočkem metalovýho impéria Metal Blade. Není ani divu. Kapela evidentně pochází z hard core podhoubí a jejich doménou jsou spíše podzemní párty než obří pódia a mega produkce. Navíc, kapely který udržujou tempo stylu, ať už jsou to Saviours, Lords, Burning Love, All Pigs Must Die nebo Doomriders, občas sice zahostují na větších akcích, ale nikdy nesklidí takový ovace, aby smázly reputaci pěstí na všechny oči. Barn Burner jsou geniální koláží stoner rocku, klasickýho heavy metalu, rock'n'rollu a punku. Kromě jmen výše bych přidal ještě mantinel mezi Hellacopters a Judas Priest. Na basu na tomto turné hostuje Pat Bennett z Trigger Effect, který jsou u nás v podstatě domácí kapelou a Barn Burner sami představí svojí čerstvou novinku Bangers II: Scum of the Earth.

Acephalix ze San Francisca potopili koláž crustu a death metalu hluboko pod hranice dosavadních možností. V jistým bodě se z death metalu stala parodie, která major labelům přestala vydělávat watanabeho. Acephalix projekci plnou komediálních výjevů odstřelili bazukou a výsledkem je striktní devadesátkovej death metal v crustový džísce, kterej postrádá hipsterskej závan znovuobjeveného black metalu. Když slyšíte Acephalix, vyšehradský katakomby budou zvát na piknik, protože undergroundovej death metal tu byl, je a bude a pokud milujete Bolt Thrower, starý Dismember, Asphyx a hlavně Autopsy, osvědčený včelíny a pumpy, uvidíte i Žlababu roztočit vrtuli jeho populárních kadeří. Následující čtyři releasy Acephalix hledejte u kultovního labelu Southern Lord a sebe smyslů zbavených ve strahovským pitu.

Třetí kapelou je mezinárodní all girl hard core kapela Pettybone z Londýna. Zde se sešly bývalé členky kapel Hang the Bastard, Honour Among Thieves, Hello Bastards a Alamogordo. Holky vytěžily ze svých předešlých působišť maximum a na jejich debutu From Desperate Times Comes Radical Minds (Damage Done Records) servírujou dokonalou směs D.C. hard core, punku a blues, která pod deštníkem štiplavých slov zpěvačky Amy Bajeski drtí (d)uši. Jak dokonale poznamenal pan Banán: "Až je uslyšíte, na mnoha místech jen tak naprázdno polknete."

www.myspace.com/theinfamousbarnburner
www.myspace.com/acephalix
www.myspace.com/thesoundoftherevolt
www.facebook.com/TwoShovelsEvents
Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.