Youtube
Baptists | rozhovor
14.02.2020 00:50 Jirzophone
Obrázek

Další z řady mini rozhovorů, které vznikly pro MUZIN, informační zin brněnského klubu Kabinet MÚZ. Tentokrát na Banánovi otázky odpovídala kapela BATISTS. Ta v Kabinetu vystoupí v sobotu 22.2. v rámci již druhého ročníku Pushteek festu.

Kanadská mlátička Baptists vydává své desky na labelu southern Lord a na svém kontě má už tři, jednu lepší než druhou. Když si je poslechnete, okamžitě zamě-říte svou pozornost na bubeníka a způsob, jakým je žene dopředu. Je to Nick Yacyshyn, jeden z nejlepších a nejrespektovanějších bicmenů v HC scéně, který mimochodem hraje spolu s Aaronem (Isis, Hydra Head Records) a Brianem (Russian Circles) i v kapele Sumac. Ale Baptist zůstávají jeho hlavní kapelou a jelikož se chystá do Brna na Pushteek Fest, mířily otázky právě tímto směrem. A ještě třeba k hororům.

BAPTISTS-by-Ryan-Walter-Wagner

 1/ Odjedete v Evropě pouhé tři koncerty, hlavně pak Pushteek Fest v Brně. Pamatuješ si, co sis říkal, když ti to Tomáš navrhl? Slyšels někdy o Brně?

Původně jsme měli v plánu jen Pushteek Fest a všichni jsme byli pro. Tomáše milujeme a přišlo nám skvělý, že nás oslovil a i když jsem o Brně nikdy neslyšel, jsem si jistej, že to je parádní město! Hodně se taky těšíme na další hraní v Berlíně a Lipsku. Na minulém turné tam proběhly dva z našich nejoblíbenějších koncertů. 

2/ Kde jsou kořeny Baptists? V hlubokých kanadských lesích? V místní hc/punk scéně? Nebo ve sklepě při hraní Dračího doupěte?

Tak trochu jsi trefil vše! Nejdřív jsme se dali dohromady po společném hraní koncertů v bývalých kapelách, všichni jsme tehdy byli ve správnou chvíli na správném místě. Pokud si dobře vzpomínám, navzájem jsme se dost obdivovali, já strašně moc žral jednu z předchozích kapel kluků, Jaws, a původně jsem v ní chtěl bubnovat, ale nakonec jsme radši založili novou kapelu s novými songy. Andrew je každopádně v lese jak utrženej ze řetězu a Seana často najdeš ve sklepě s pytlem skittles jak si pouští Basila Poledourise a zhuluje se u hraní dračáku.

3/ Tvoje příjmení zní jako by tvoje rodinné kořeny nebyly úplně z Kanady, vlastně vůbec ze Severní Ameriky. Znáš historii svojí rodiny a původ svého jména?

Tátova rodina je z Ukrajiny a jestli to chápu správně, tak tvrdě pracovali na farmě, ve mlýně a tak. Většina téhle rodiny se usadila někde v kanadských prérijních provinciích a žijí tam dodnes. Táta nás tam asi před dvaceti lety vzal se sestrou na rodinný sraz a bylo parádní se se všemi seznámit. I když jsem tehdy byl dost stydlivý kluk, tak to byla sranda, protože každý byl totální postavička a chovali se k nám fakt hezky.

4/ Vím že miluješ staré horory a soundtracky. Co máš nejraději a proč?

Záludná otázka… Mezi nejdůležitější filmy s nejlepší hudbou z mého dětství počítám Čelisti, Dobyvatele ztracené archy, Terminátora a podobně. Když jsem se pak zažral do hororu, byly to věci jako Texaský masakr motorovou pilou, Horor v Amityville, Pátek 13., Vymítač ďábla, Stopař, Halloween a tak. Nemůžu si z toho vybrat jeden! Jsou filmy jako Texaský masakr, ve kterém není vlastně žádná “muzika” ale mají hrozivou, temnou a uhrančivou náladu a jsou fakt efektivní… Na druhou stranu ale třeba miluju hudbu Brada Fiedela k Terminátorovi, kde se s napětím filmu míchají nosné hudební motivy a zřetelnější písně. A určitě musím zmínit hudbu Fabia Frizziho k Fulciho filmu Zombie. Určitě jedna z nejlepších!

5/ Pojedete zase Evropou v dodávce… Těšíš se? Bojíš se? Třeba té virózy, co Vás skolila na posledním turné Sumac? Bylo to vážné?

Jo, minule nám nebylo nejlíp, ale doufám, že se nám takové blbosti tentokrát vyhnou. Bylo to dost vážné na to, abychom nakonec po jedné zvukovce v Německu museli jít k doktorovi, který nám napsal antibiotika. Vlastně jsme si to ale přivodili vlastní hloupostí, mohlo za to hlavně nelítostně naplánované turné, které nás nenechalo odpočinout a vyléčit… Každopádně nic, co by mělo cokoliv společného s Evropou jako takovou! Ale bla bla, to je fuk, byla to pořád super sranda, moc jsme si to užili a teď jsme natěšení a moc vděční za pozvání na únorové koncerty. Dík! Nick

 

baptists Pushteek_poster_web

 

fb event: 22.2.Brno - Kabient MÚZ: PUSHTEEK FEST II.

 

 

 

Rozhovory Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2022 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.