Youtube
CELAN v Matrixu
Obrázek
Dne: 28.09.2009
Kde: Praha Matrix

CELAN (USA/D, Exile On Mainstream)

Elektročas (CZ, Silver Rocket)

Mother (CZ, Insane Society)

Klub Matrix, 28. září 2009, start 20.00

 

Čím starší, tím lepší. Veteráni hluku nerezaví, jen hledají nové formy a cesty, jak ze sebe vypustit bestii. Celan je v podstatě noise all-star kapela, v které se sešli ostřílení harcovníci Chris Spencer (Unsane), Niko Wenner (Oxbow), Ari Benjamin Meyers (Einstürzende Neubauten, Redux Orchestra) a rytmická sekce kapely flu.ID. Debutové album „Halo“ vyšlo letos na respektovaném berlínském labelu Exile On Mainstream a přináší jedenáct sonických ataků plných explozivních kytarových riffů a dunivé rytmiky. Díky nelidskému řevu Chrise Spencera (v kolika letech se vlastně tenhle kytarový Terminátor chystá do důchodu?) se pochopitelně nabízí srovnání s legendárními Unsane, ale v porovnání s nimi jsou Celan o něco temnější a díky pomalejším tempům snad i naléhavější. Jestli se někomu podařilo v muzice dokonale spojit bezbřehý smutek a nepříčetnou agresi, je to právě Spencer. Díky nenápadné práci Ariho Meyerse má také „Halo“ lehce industriální příchuť, základem je ale pochopitelně surový rock ve své nejhlasitější formě. Komu se stýská právě po Unsane, s nimiž se Spencer do Prahy několikrát podíval, dostává v případě Celan více než adekvátní náhradu.

 

Před Celan se 28. září v žižkovském klubu Matrix představí Elektročas z Hradce Králové, kteří letos vydali u labelu Silver Rocket debutové CD/LP, druhou domácí předkapelou budou Mother, kapela složená ze členů Thema 11.

 

Celan: http://www.myspace.com/celanband

Elektročas: http://www.myspace.com/elektrocas

Mother: http://www.myspace.com/wearemother

Silver Rocket: http://www.silver-rocket.org

 

Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.