Youtube
CEREMONY (usa) + SABERTOOTH ZOMBIE (usa)
Obrázek
Dne: 04.10.2010 19:30
Kde: Praha 007

Ceremony jsem viděl celkem třikrát a vždycky to stálo za to, přestože každej koncert byl úplně jinej. Poprvé totálně popravili partu bejvalejch hard coristů, co vylezli po 15 letech na koncert Gorilla Biscuits, podruhé posloužili jako soundtrack k vyrážení zubů v německym pitu a potřetí si zpěvák opět vytáhl kraťasy až k hrudníku a bez varování to napálil přímo doprostřed Sedmičky. Vzal při tom sebou pár lidí a to byl teprve začátek. Pokaždé, když slyším slova "kousavá a nepříjemná muzika" ve spojení s punkem, vybaví se mi právě Ceremony. Zároveň je ale nutné podotknout, že jejich devastační projev má kurevsky daleko k nějaké rádobyumělecké vypočítavosti. Tahle parta pošahanců z Kalifornie je pořád především punková kapela, jen se prostě nebojí jít do některých věcí trochu víc po hlavě a nechávat tak daleko za sebou jak afektované studenty uměleckých škol, tak i spoustu kluků v nátělníkách, který mají sice hustý pózy a kecy o životě na ulici, ale neumí si ani ukrojit chleba. Ceremony jsou v současné době jednou z hodně mála kapel, které se podařilo navázat na tvrdost, frustraci a originalitu hc/punk kapel poloviny 80. let bez toho, aby je jen vykradli. Jejich frustrace je reálná, není to jen posraná hra. A i díky tomu vyznívá jejich muzika jako když vám někdo po ránu flusne do ksichtu a ještě se vám vysměje. Divné postupy pozdější éry Black Flag, které jsou občas až iritující, ale dělají z mozku puzzle, do toho trocha rychlého bostonského palu, který je vždy v ten správný čas roztříštěn dalším zabijáckým riffem ve středním tempu. Tohle už vyzkoušeli kdysi Void a funguje to evidentně pořád parádně. Přidejte si nasranej a přísně nafrázovanej vokál a texty o tom, že není kam uniknout a všichni jsme v prdeli a máte zhruba Ceremony - jednu z nejlepších současných hc/punk kapel, která se znovu chystá úřadovat na Sedmičce a troufám si tvrdit, že byste u toho neměli chybět.

Když se o Sabertooth Zombie píše jako o punk hard core kapele, kde se potkávají tuny hudebních vlivů. Může to znamenat cokoliv. Jistý je jedno: kdyby v Praze hráli až po Ceremony, leckoho by posadili do imaginárního křesla před pódiem, kde hrajou Thin Lizzy nebo Deep Purple na In Rock. Do vyuzenejch sedmdesátkovejch sól ale občas krutě přiznaj punk střední pochodový rytmy a lá Paint It Black a Kid Dynamite. Ze Sabertooth Zombie srší rozpolcenost, ve který jsou vám schopný během minuty nafackovat a pak za zvuku lahodnejch sól špitat: "Jé sorry," - tak jako já na základce, kdy jsem v záchvatu hyperaktivity shodil žáka Dobreva ze zídky a vyrazil mu tím dech. Konec roku se blíží a těm, komu chybí hořkej pach v puse, by neměl na tomhle koncertu chybět. Bude to mela!


Vstup: 200,-


CEREMONY (USA, Bridge 9)
www.ceremonyhc.com
www.bridge9.com

SABERTOOTH ZOMBIE (USA, Twelve Gauge Records)
www.myspace.com/sabertoothzombie
www.twelvegaugehc.com
Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.