Youtube
CHOKEBORE + BLEUBIRD na 007
Obrázek
Dne: 26.02.2010
Kde: Praha 007

Chokebore

Bleubird

Praha, Klub 007 Strahov, 26. února 2010

Nikdo si to ještě před rokem nedokázal pořádně představit, a dnes je to realita: po osmi letech se do Prahy vrací Chokebore, kapela, která se nikdy nestala opravdu velkou a slavnou, ale o to víc poznamenala, inspirovala a ovlivnila každého, kdo ji slyšel. Společně s Chokebore na pražské Sedmičce vystoupí pozoruhodný alternativní hip-hoper Bleubird.

Chokebore, kdysi jedna z hlavních hvězd kultovního vydavatelství Amphetamine Reptile, pocházejí z Havaje, odkud v 90. letech zamířili do Kalifornie, aby pak, už jako respektovaná kapela (koncertující například s Girls Against Boys, Butthole Surfers nebo Nirvanou), pravidelně navštěvovali i Evropu, včetně čtyř pražských zastávek. Chokebore se však vždy trochu vymykali škatulkám, spojovaným s jejich labelem. Na pódiu z nich vždy tryskala spousta energie, ale na deskách (celkem jich stihli vydat pět) nabízeli mnohem víc: melancholické melodie se střídaly s poryvy divoké síly, aby přešly do refrénů, které není možné zapomenout. Hudební publicisté začali označovat jejich styl slovem sadcore, a Chokebore jsou obecně řazeni mezi jeho zakladatele. Hlavním poznávacím znamením kapely je ale zpěvák Troy von Balthazar: patří mezi těch několik málo géniů, jejichž hlas poznáte po pár taktech a jehož zpěv povyšuje Chokebore mimo jakékoliv běžné kategorie.

Chokebore od roku 2003 nekoncertovali, jen Troy kočoval po Evropě a dál zpíval své smutné písně. Jeho sólové nahrávky a koncerty (měli jsme ho možnost minulý rok několikrát vidět i u nás, vinylová verze jeho desky dokonce vyšla u Silver Rocket) si vydobyly značný respekt, a mnozí fanoušci doufali, že by se mohli na pódia vrátit i Chokebore. Stalo se, a Praha má to štěstí, že se stala jednou ze zastávek na jejich po letech prvním turné.

Před Chokebore zahraje jedna z pozoruhodných osobností současné vlny alternativního hip-hopu, Bleubird, který nabídne trochu temnější verzi toho, čím už několikrát zaujal české publikum jeho parťák Astronautalis.

 

Klub 007, Praha, 26. února 2010.

Chokebore (www.chokebore.net, www.myspace.com/chokebore)

Bleubird (www.myspace.com/bleubird)

Pořádá Silver Rocket (www.silver-rocket.org) a Scrape Sound (www.scrapesound.org)

Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.