Youtube
DARKEST HOUR (usa) + LAVOTCHKIN (uk) + CROCUS (uk)
Obrázek
Začíná: 26.08.2009 19:30
Končí: 26.08.2009 22:00
Kde: Praha 007

Psal se rok 2001 a tehdy se věhlasný pražský promotér Pepa Křepelka (na vrcholu slávy) absolutně přeorientoval na alternativnější podobu hard core - screama a ema (tedy pokud mluvíme o kapelách typu Policy Of 3, Split Lip, Shift nebo Shotmaker, ne o alternativě v kadeřnictví). V kapse už mu nějaký pátek ležel dobře usazený koncert kapely, kterou v té době nikdo neznal, a kterou on zabookoval tak nějak automaticky a bez většího zájmu. Tehdy se mě zeptal: "Nechtěl bys tohle udělat?" Ukázal mi promo kapely, o které jsem slyšel jen letmo, ale žádnou nahrávku jsem do té doby neslyšel. Posadil do CD přehrávače So Sedated, So Secure od Darkest Hour a dodal: "Hraje tam chlápek, co hrál na kytaru v Battery a koncert je za 5 dní, Sedmička je zamluvená!" Hned s prvním kilem v "An Epitaph" jsem se zamiloval odpověď byla jasná. Dodnes si pamatuju, jak jsme s Béňou chodili po Praze s lepidlem a zoufale se snažili přilepit 100 křídovejch plakátů, ze kterejch nebylo poznat vůbec nic. O pět dní později vylezlo na strahovským kopci z dodávky 5 špinavejch, zoufale vypadajících typů, který ale vůbec nevypadali jako hard core, potažmo metalová kapela At the Gates střihu. Havajský košile, trika lokálních D.C. fast foodů a džíny tak špinavý, že stehenní části vypadaly jako kožený záplaty.

O hodinu později odehráli set, kterej přibil 60 zúčastněných k zemi. Jedna ze spadlých čelistí byla ta moje. Do tý doby nevídanej pohled, kdy metalová kapela je permanentně mezi publikem a hraje tak, jakoby to měl být jejich poslední koncert. Znělo to jakoby ste viděli At the Gates v punkovým klubu.

Od té doby hráli Darkest Hour v Praze 4x (z toho jednou zopakovali 007 se Cephalic Carnage a Dead To Fall, 2x v Abatonu a jednou v Matrixu s Himsa).

Druhá polovina tohoto roku je ve znamení jejich novinky The Eternal Return, která je návratem ke kořenům a atmosféře Hidden Hands Of A Sadist Nation a kratšího evropského turné, kde Darkest Hour odehrají pár festivalů, v klubových koncertech poprvé zavítají do zemí bývalé Jugoslávie, odehrají 2 koncerty po boku veteránů Disembodied a hlavně: odehrají koncert na strahovské Sedmičce, kde jsme je před osmi lety viděli poprvé. "Miluju ten klub! Je jen pár míst na světě, který si držej svojí atmosféru a je super se na ně pořád vracet. Doufám, že kids nezapomněli pavoučí stagediving, kterej si pamatuju už od dob Battery." - Mike Schleibaum.I Lavotchkin jsme už na 007 viděli. Jejich kouzelnej chaotickej metal vykrejvá prostor stejně efektně jako pohrobci Deadguy - Kiss It Goodbye. Jsou dokonale načichlý atmosférou stísněnejch anglickejch domů, kde na minimálním prostoru vegetuje 10 lidí, stejně jako otravným lepem podlah v malejch anglickejch klubech. Fandové Lariat, Narrows, Botch, The Red Chord nebo Johnny Truant si určitě přijdou na svý.Koncert otevřou Crocus z taktéž z ostrovů. Ti vzdají hod již výše zmíněnému screamu konce 90. let. Pokud ještě někdo kromě Marka Zemana jede v Ebullition kapelách, nebude se zaručeně nudit.www.darkesthour.cc

www.myspace.com/darkesthour

www.myspace.com/lavotchkin

www.myspace.com/crocusband

www.myspace.com/twoshovelseventsReakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.