Youtube
DEAD WESTERN (USA) + ARAN EPOCHAL (CZ) 18. května na 007
Obrázek
Dne: 18.05.2011
Kde: Praha 007

DEAD WESTERN (USA, Discorporate Rec. / Southern)

ARAN EPOCHAL (CZ, Silver Rocket)

18. května 2011

Praha, Klub 007 Strahov

start 20.00, vstup 200 Kč

 

Hudba ze světa duchů, hlas hluboký jak Mariánský příkop. Za tajemným názvem Dead Western se skrývá písničkář a výtvarník Troy Mighty, jehož neobvyklý vokální projekt pasuje aktuální desku „Suckle At The Supple Teats of Time“ do pozice naprosto výjimečné nahrávky. Představte si hluboký hlas Michaela Giry ze Swans, zpomalený o třetinu, a zasazený do starého obrazu v rozpadajícím se domě. Troy Mighty před lety působil v avantgardním jazzovém spolku Antennas Erupt!, ale nyní se plně věnuje Dead Western. Na kontě má dva singly a dvě dlouhohrající desky, zatím poslední „Suckle At The Supple Teats of Time“ vyšla na drážďanské značce Discorporate Records. Zvuk Dead Western osciluje zhruba mezi Boduf Songs a Current 93, ale Troy si dokázal najít vlastní cestu k originálnímu výrazu: jeho skladby jsou jako omamné psychedelické dávky plné napětí, dramatických momentů, ale i silných melodií.

Před Dead Western vystoupí Aran Epochal, sólové alter ego Adama z Gnu. Projekt, v němž figuruje i Bonus ze Sporto, vydává pouze sedmipalcové split singly (např. s Paramount Styles, OTK, Edie Sedgwick). Současný zvuk Aran Epochal je postaven na akustické baskytaře, s kterou Adam vystupuje sám pouze za doprovodu ambientních zvukových koláží. Původní písničkářský minimalismus se tak dostal na pomezí ambientu a psychedelie, stále ale nechybí mohutné basové riffy a charakteristické texty.

 

Dead Western: www.myspace.com/soundsofloveandspace

Aran Epochal: www.myspace.com/aranepochal

Album „Suckle At The Supple Teats Of Time“ si můžete poslechnout tady: http://deadwestern.bandcamp.com

Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.