Youtube
Daniel Higgs (USA)+Shtestii+Stellar OM source (USA/Nld)
Obrázek
Dne: 22.10.2009 20:00
Kde: Praha 007

DANIEL A.I.U. HIGGS / BALTIMORE, MARYLAND, USA
+ STELLAR OM SOURCE / USA-NL
+ ŠTĚSTÍ/ EX-ESGMEQ, CHEB, PLZEŇ


Part Chimp, The Paper Chase, Mudhoney nebo Haymarket Riot . Možná je trochu netradiční začínat pozvánku na koncert výčtem akcí, který mu vlastně „konkurujou“.I v záplavě skvělejch koncertů skvělejch kapel ale občas zasvítí světlo, který jakoby zastínilo všechno kolem. Skutečnej talent.

Daniel Higgs - „modří už vědí“. Potetovanej mudrc s letitou houní pod bradou, kterej se nejen svym zjevem vymyká běžnýmu pojetí rockový hvězdy.Narozenej v roce 1964 v Baltimore, ve městě se sedumkrát vyšším procentem vražd než je americkej průmer, od útlýho věku rozvíjel Daniel Higgs svou osobnost mnoha směrama – hudba, výtvarný umění, poezie, tanec – všechny tyhle složky se pozdějc promítly do jeho tvůrčí činnosti. Kapela Reptile House, kterou v 80. letech založil, upoutala pozornost Iana MacKaye, kterej kapele následně vydal singl na svým legendárním labelu Dischord Records (jen pár skupinám mimo Washington DC se dostalo týhle výsady). Se spoluhráčem z Reptile House Asou Osbornem potom v roce 1987 založil kapelu Lungfish, aby vryli nesmazatelnou stopu do srdcí tisíců lidí. Lungfish za sebou zanechali 11 desek (10 z nich na Dischordu) a jejich minimalistickej přístup ke skládání hudby, spojenej s výjimečnejma textama a projevem Daniela Higgse, zůstane zaevidovanej jako jedna z nejzajímavějších věcí, co americká punková scénapřinesla.

Daniel Higgs se ovšem nevěnoval pouze Lungfish. S Asou Osbornem natočili desku vedlejšího projektu The Pupils a sám Higgs působí jako všestrannej umělec. Stal se uznávaným tatérem (ačkoliv tetování se už nevěnuje, podle jeho slov se tattoo scéna nenávratně vzdálila dřívějšímu étosu a zůstala jen prázdnou skořápkou), výtvarníkem a jeho sólový desky přitahujou další a další lidi. Vydal několik náhravek (pod hlavičkama Cone Of Light, Daniel A.I.U. Higgs nebo Daniel Belteshazzar Higgs), často v obskurních edicích na kazetách nebo jako přílohu ručně dělanejch knížek v titěrnejch nákladech – za nejvýznamnější by se daly označit Ancestral Songs nebo Metempsychotic Melodies na labelu Holy Mountain (Om, Lichens, Six Organs Of Admittance, Mammatus). Na svejch sólo deskách nechává Higgs rezonovat různý (často netradiční) nástroje a dává plnej průchod svýmu zvláštnímu hlasu. Hlasu, kterej tím, co říká, a formou, jakou to sděluje, jako by měl schopnost nastolit ztracenou rovnováhu ve vašem životě.

Kdo přijde 22. Října na Sedmičku a spojí svou duši s Danielem Higgsem, zcela určitě prožije neopakovatelnej večer. Jedna z nejzajímavějších postav současný nezávislý scény a ukázkovej příklad tvůrčí i životní integrity se bude štědře dělit o svou moudrost.

Na turné ho doprovází Stellar Om Source - ambientní projekt francouzský (a v NYC a v Holandsku pobývající) výtvarnice Christelle Gualdi. A za pozornost zcela jistě stojí i skupina s lakonickým názvem Štěstí – jedná se totiž o novou kapelu členů Esgmeq, čili úspěch u dam zaručen.

 

Fan Myspace profil: www.myspace.com/danielaiuhiggs

Video z koncertu D.H. v Utrechtu: www.youtube.com/watch?v=2ScXpDq6V8U

Stellar OM Source: www.myspace.com/omsource

Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.