Youtube
Davová Psychóza + Zeměžluč + Innoxia Corpora + Vandali
Obrázek
Dne: 27.09.2009 20:00
Kde: Brno Fleda

Davová Psychóza (SK)
http://www.davovapsychoza.punk.sk

Zeměžluč
http://www.zemezluc.net/

Innoxia Corpora
http://www.innoxia-corpora.wz.cz/

Vandali (SK)
http://www.vandali.sk/

Když u nás roku 1989 spadl komunismus na zadek a pak úplně, Davové Psychóze byly dva roky a měla za sebou pár koncertů. Jako jedna z mála punkových kapel se ale po revoluci nezačala nejistě rozhlížet kolem sebe a zoufat si, že už nemá proti čemu bojovat a dokázali si svůj status dřevního punku udržet. Vydali album Antropofóbia a vzdor k nesvobodě obrátili například v kritiku vnitrostátního pokrytectví či apelu na šetrnější životní styl. Dodnes natočili dohromady pět desek, prostřídali bubeníky a basáky a na každém odehraném koncertě dokazují, že nášivku s nápisem Punk mají sichrhajskama připíchnutou přímo k srdci. Varování: Kdo půjde do kotle, ať si vezme chrániče!

Pokud by někoho napadlo se ptát, co má Zeměžluč společného s tou rostlinou, tak asi jen název. Ale pokud by někoho napadlo se ptát, co má Zeměžluč společného s Davovou Psychózou (kromě toho, že ji možná sami zažili na koncertě), tak je to minimálně sedmipalcové splitko z roku 2001. Jinak má tato brněnská tříčlenná kapela za 23 let existence na kontě 23 releasů, z toho 4 LP (Poslední Systém Kanibal z r. 2003). Vysokou popularitu po víc než dvě dekády, i přes nevyhnutelné personální změny, si tahle kultovní punková banda, která miluje toleranci a netoleruje netoleranci, udržela zejména díky nezměněným cílům a silným textům.

Další v pořadí je mladá česká kapela Innoxia Corpora z vesnice Zubří, která leží blízko punkového hnízda Rožnov pod Radhoštěm. Již svým debutem Je těžké prst otočit proti sobě z roku 2001 vzbudila rozruch na současné české scéně a albem K čertu (2005) svůj talent potvrdila. Pestrý, členitý HC punk vycházející z Radegast a FPB v sobě skrývá i vlivy jiných undergroundových stylů a jejich poetické texty se namísto na společenské problémy zaměřují na niterné (byť vesměs depresivní) pocity.

Nejmladší kapelou je slovenské trio Vandali, které vzniklo roku 2003. Loni po předchozích demech, splitkách (i se Zónou A) a debutu vydali album Rev Rokenrolu. Jak název alba napovídá, kapela hraje melodičtější, ale stále nářezový punk střihlý rock´n´rollem. Část kapely má také druhý projekt Čad, který vydal desku ve Švédsku.

Start: 20:00

 

Vstupenky:

150,- předprodej,

180,- na místě


www.fleda.cz
 

 


 

Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.