Youtube
ENSIGN (USA)
Obrázek
Dne: 05.08.2011 20:00
Kde: Praha café Na půl cesty

ENSIGN (USA)
5.8.2011
Kafé Na půl cesty, Praha, 20.00
Vstupné dobrovolné.

Byla polovina 90. let a já musel jít po čuchu. Žádnej youtube a internet. Jenom doporučení a dávka touhy po objevování novejch zvuků a obrazů. Tohle není vzlykání nad starejma časama, tohle je výpověď doby. Když ste chtěli vidět show, kde lítaly třísky z podlahy, šli jste na Integrity a museli ste je ochutnat na vlastní kůži. Když ste přežili bez úhony, nadšeně ste se podělili s kámošema, který příště ochutnali Face Value. Ideálním seznámením s kapelou za pár korun byly 7" (a pořád jsou). Mě uhranul obal na kterým si na retro fotce malý kluci hrajou na gangstery s kapslíkovkama v rukou. V levým horním rohu tkvěl nápis Ensign!
Ensign založil v roce 1995 Tim Shaw - v té době roadie Sick Of It All, když spojil síly se svým kamarádem Natem Gluckem (ex - Vision, Strength 691) - oba jsou v kapele dodnes - a Ryanem Murphym (ex - Undertow). V roce 1996 vydali na Indecision Records singl, o kterém byla řeč výše. Přímočarej old school hard core ve stylu Chain Of Strength, Redemption 87 a Sick Of It All byl v tý době v kurzu a tak na sebe nenechala čekat velká deska Direction To Things To Come, která spatřila světlo světa v roce 1997. Od té doby můžeme začít odpočítávat i evropská turné, na kterých bylo možno spatřit Ensign hrát po boku No Use For A Name, Lvmen, Avail, Sick Of It All, As Friends Rust, Give Up the Ghost.
Konkrétně v Praze Ensign hráli (pokud počítám správně) sedmkrát. Ladronka, Milada, 007 (3x) , Futurum a Rock Café. Následovala výměna labelu, která dodnes přináší Ensign více škody než užitku. V roce 1999 vydává kalifornský label Nitro Records další desku Cast the First Stone, která se dá považovat za poslední striktně hard core album. Následující The Price Of Progression (opět Nitro) disponuje hodně melodickým punk nábojem. V intermezzech Ensign vydali několik sedmipalců se spřízněnými kapelami Good Riddance, Death By Stereo, Reaching Forward, Fig 4.0 a jedno cover album Love the Music, Hate the Kids (Blackout Records). Po sedmi letech se letos Ensign znovu objevili v Evropě. Mnozí z vás je měli možnost vidět na Fluffu a těch pár, který milujou hard core v tý nejryzejší formě určitě nevynechaj jejich last minute zastávku v Kafé na půl cesty, kde zahrají 5.8.2011 ve 20.00.

http://www.myspace.com/diehipsterdie


Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.