Youtube
ESMERINE (CA, Constellation, ex - GY!BE, Silver Mt. Zion) 6. října na 007
Obrázek
Dne: 06.10.2011
Kde: Praha 007

ESMERINE (CA, Constellation Rec.)

REBECCA FOON (CA)

6. října 2011

Praha – Klub 007 Strahov

start 20.00, vstup 250 Kč

 

Koncert kanadských Esmerine by si neměl nechat ujít nikdo, koho oslovila produkce kultovního labelu Constellation Records a hlavně jeho největších jmen – Godspeed You! Black Emperor a Silver Mt. Zion. Esmerine je totiž kapelou, jejíž jádro tvoří perkusista Bruce Cawdron (Godspeed You! Black Emperor) a cellistka Rebecca Foon (Thee Silver Mt. Zion, Mile-End Ladies’ String Auxiliary).

Aktuální deska La Lechuza vyšla letos právě na Constellation a pro Esmerine je už třetím albem jejich desetileté kariéry: debut „If Only a Sweet Surrender to the Nights to Come Be True“ vyšel v roce 2003 a úchvatná deska „Aurora“ následovala o dva roky později. Na svých nahrávkách se Cawdron a Foon – které nyní na kvarteto doplňují hráčka na harfu Sarah Pagé a multiinstrumentalista Andrew Barr – pohybují s grácií sobě vlastní na takřka posvátném hudebním území, vymezeném veličinami jako Rachel´s, Dirty Three, nebo právě Godspeed You! Black Emperor a Silver Mt. Zion. Přestože La Lechuza je věnováno předčasně zesnulé zpěvačce Lhase de Sele, nepůsobí nijak pateticky, studeně a vyumělkovaně. Naopak. Esmerine dokáží v neobvyklém nástrojovém obsazení vykouzlit mimořádně silný, uhrančivý zvuk a nesmírně naléhavé melodie.

Koncert na 007 otevře se svým sólovým programem Rebecca Foon, tichý koncert s částečně upravenou Sedmičkou i pro sedící publikum začne ve 20.00.

 

Esmerine: www.esmerine.com

Rebecca Foon: www.rebeccafoon.com

Silver Rocket: www.silver-rocket.org

Recenze na „La Lechuza“: http://www.silver-rocket.org/nejkecy/302

 

Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.