Youtube
Fashoda Crisis (UK) + Cautionhorses (UK) v Hradci Králové
Obrázek
Dne: 31.07.2009 20:00
Kde: Zděná bouda, Malšovice

Členové Fashoda Crisis se dali dohromady v půli 2005 a hodně rychle si v Essexu (odkud jsou) získali velkou fanouškovskou základnu. Žádný přisrávání k "velkejm" jménům a zbytečný tahání se po velkejch festivalech, kde jsou všechny ostatní kapely anonymní protože ty "pohodový lidčky" zajímaj stejně jenom vyčpělí headlineři. To co dělá Fashodu zajímavou je nepopsatený melodično a vnitřní napětí jejich písniček. Je to jako když jseš nervózní ale nevíš z čeho a to tě znervózňuje. Žádný temnařiny - žádná králičina, tohle je hra na dobrej riff.


Jejich debutové album "Mischief Of One Kind And Another" sklízí hodně kladný recenze v Anglii i v celý Evropě - jak po hudební, tak po textový stránce. Prostě to sedí jak prdel na hrnci. Kapela bývá často popisovaná jako kříženec Fugazi a Queens of the Stone Age ale já tam teda slyšim Pixies, nebo spíš vliv Frankovy sólový tvorby (ale na těch Fugáčích asi něco bude) a výsledek je dvakrát podrtženej punk-rockovým odpichem. Tady ale nejde o nějaký napodobování nebo podobný přizdisráčství, kluci maj prostě tenhle styl v krvi a dokážou to prodat. Kapely s takhle silnejma písničkama sem nejezděj často.
Ani Cautionhorses není nijak pravěká tlupa. Rockenrolový vody brázdí od roku 2006. Cautionhorses jsou hodně osobitá kapela – nehrajou punk ale mají punk-rockovej tah. Mají zvláčtní cit pro používání disharmonií, který naprosto dávají smysl a posouvají kapelu daleko za hranice. Skřípavej hlas a děravej rytmus se přelívají do mohutnejch rytmickejch jízd. Tohle je temnej rock’n’roll. Počítat se naučili od Shellac a dravost se naučili u The Jesus Lizzard. Valej to ale víc do punk-rocku a výslek je nevypočitatelnej jako Windows. Změny riffů jsou sice nečekaný, ale logický a nic nezní násilně – nedělá jim problém nasadit taneční rytmus, zahrát 10 vteřin temný parodie na ska (z toho by si fakt ty vyčazený happy pohodáři uřezali hlavu) a pak z toho rozjet totální mašinerii. Každá písnička Cautionhorses je přestřelka nápadů a průraznejch riffů.
Tyhle dvě fantastický kapely ze starý Anglie podpoří nějaká stejně fantastická kapela ze starýho Česka. Jenom ještě nevíme která.Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.