Youtube
GHOSTLIMB (usa), BLACK KITES (usa), ISAÏAH (bel), GERANIÜM (fr)
Obrázek
Dne: 17.08.2011 18:30
Kde: Praha, Dejvická klubovna

GHOSTLIMB (usa), BLACK KITES (usa), GERANIÜM (fr), ISIÏAH (bel)

17.8.2011, 19:00 (přesně)

Praha – Dejvická Klubovna

 

Hluch a Nerdi opět spojujou síly v sysifovském importu obskurních, ale o to lepších kapel. Aktuální díl této série proběhne ve středu 17. srpna za účasti hned čtyřech kapel. Některý jména jsou víc provařený, některý míň, ale když se v tom začnete rejpat, zjistíte, že všechno do sebe nějak tak zapadá.

 

GHOSTLIMB jsou ti, které je asi nejméně potřeba představovat. Bubeník a kytarista z kultovních GRAF ORLOCK a jejich kapela drtící temnější odnož rychlýho agresivního hardcorepunku s melodickejma pasažema, který jsou tak typický pro současnej americkej hardcore. Dost z vás si asi vzpomene na dvě letošní český vystoupení DANGERS (v Praze a na Fluffu). Vytahovat zrovna je jako přirovnání není vůbec od věci, protože kytarista Jason hraje i tady. Ten samej chlápek michochodem provozuje i DIY  label Vitriol records, kde letos vyšlo v pořadí už třetí LP GHOSTLIMB nazvané Infrastructure. Předchozí dvě LP nedávno vydal v reedici na svém labelu Adagio830 i Robert ze ZANN. Tam vyšlo i 4-way split LP s TRAINWRECK, PERTH EXPRESS a ZANN.

 

O BLACK KITES jsme se začali zajímat až přes informaci, že jedou turné s GHOSTLIMB, i když jsme je registrovali i dýl. Pár poslechů a je to láska jak trám. JEden z objevů roku. Tahle vegan edge kapela má jasný inspirace, který toho mnoho lidem dnes moc neříkaj. Namátkou DISEMBODIED, DEADGUY, GROUNDWORK nebo HARVEST. Totální devadesátky s naprosto současným nasazením a neskutečnou dávkou energie. Podlazení, chaotický pasáže se střídaj s nekompromisním moshem a sypačkama. Něco mi říká, že tohle by mohlo hodně nadchnout jak mladší hardcorový nadšence, tak starší jezevce. Další fakta, který tomuhle pocitu hraje do karet, jsou ta, že tady na kytaru hraje Tom z ASSISTANT, YOU & I nebo THIS SHIP WILL SINK (polozapomenutý, leč v některejch kruzích legendární starý emo/hc kapely) a že zpěvák je profesionální wrestler s přezdívkou Jeff Cannonball. Mosh as fuck!

 

S GERANIÜM jsme měli tu čest vloni, když hráli tuším dva koncerty na západě Čech. Tihle špinavci z Francie vědí jak na to a taky už mají něco odžito, takže není překvápkem, že jejich melodickej crust španělskýho střihu je silně návykovej. Jména jako EKKAIA nebo MADAME GERMEN nejsou vůbec od věci. Ne, tentokrát fakt nejde o suchou německou kopii. Ostatně si to klidně ověřte na jejich stránkách. Nahrávku maj zadarmo k poslechu. A opět tu jsou nějaký známý tváře. Na kytaru tu hraje Nico, kterej hraje i ve FAREWELL a má label Dreams Come True.

 

A čtvrtí do party jsou ISÏAH. Emo z Belgie. Z Belgie to není daleko do Francie a je to poznat i na týhle kapele. Hodně efektů, dlouhý songy, melancholie a tak. Poprvý jsme je zaregistrovali přes Heart on Fire Records (Gantz, Belle Epoque, Vuur, Amen Ra, Lakmé...), kde vydali svůj první počin. Nico z ISIÏAH pak nakonec i label převzal po Julienovi, kterej se chtěl věnovat jinejm věcem. Po prvním neúspěšném pokusu hrát v Praze, kdy se vybourali a zpěvák skončil na dlouho v nemocnici, se to před pár lety povedlo a tehdá hráli s EMBERS na sedmičce. Nečekejte žádný vymydlence. Co si pamatuju z minula jsou jen nášivky a dredy, haha.

 

Koncerty v klubovně musej končit do deseti, takže začátek je striktně v 19:00. Přijďte, tohle bude hodně kvalitní. Podporujte svou lokální DIY scénu.

 

http://www.myspace.com/ghostlimb

http://weareblackkites.blogspot.com/

http://thebandnottheplant.blogspot.com/

http://www.myspace.com/weareisaiah

 

lakme.is.dead@seznam.cz

hluch@email.cz

Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.