Youtube
JUSTIN SULLIVAN + DEAN WHITE (NEW MODEL ARMY), 19. února na Dobešce
Obrázek
Dne: 19.02.2012
Kde: Praha - Divadlo Dobeška

JUSTIN SULLIVAN + DEAN WHITE (FROM NEW MODEL ARMY)
support: ARAN EPOCHAL (CZ, Silver Rocket)
19. února 2012
Praha – Divadlo Dobeška
start: 19.00, vstup: 250 Kč

 

Divadlo Dobeška bude 19. února 2012 dějištěm koncertu Justina Sullivana, zakladatele, kytaristy a zpěváka anglických New Model Army, jedné z nejvýznamnějších post punkových kapel. Sullivana doprovodí při jeho převážně akustickém vystoupení multiinstrumentalista Dean White, rovněž člen New Model Army.

Jestli na nějakou současnou kapelu dokonale sedí přívlastek „kultovní“, pak jsou to jedině New Model Army. V současnosti pětice, jejímž lídrem je právě charismatický zpěvák a kytarista Justin Sullivan, k sobě poutá své fanoušky doslova na celý život, ne jen na krátké období slávy. New Model Army vznikli v roce 1980 v Bradfordu a okamžitě zaujali naléhavým mixem punku, folku a rocku, který vygradoval na albu „Thunder And Consolation“ (1989), kterému dal jindy rezervovaný britský tisk nálepku „London Calling postpunkové generace“. Kapela se kromě originálního a jedinečného zvuku (který pak ke komerční dokonalosti dovedli třeba The Levellers) prezentovala i nesmlouvavým politickým postojem, kvůli kterému například členové New Model Army několik dlouhých let čekali na americká víza.

Přes personální zemětřesení i předčasnou smrt bubeníka Roberta Heatona v roce 2004 se kapela prokousala v plné síle až do roku 2009, kdy šokovala vynikající deskou „Today Is A Good Day,“ kterou představili i v Praze na strhujícím koncertu v Paláci Akropolis. A přesně na den po dvou letech se do Prahy vrací i Sullivan, aby předvedl skladby New Model Army v intimním podání. Dobeška je pro koncert tohoto typu ideálním místem.

Před Justinem Sullivanem a Deanem Whitem vystoupí Aran Epochal, sólové alter ego Adama Nenadála, frontmana Gnu. Aran Epochal sází na hluboký, zadumaný zvuk akustické baskytary, ambientní podklady a repetitivní figury, vytvářející působivé zvukové krajiny. Koncert začíná už v 19.00.

Justin Sullivan: www.newmodelarmy.org
Aran Epochal:
www.aranepochal.tv
Silver Rocket:
www.silver-rocket.org

 

 

Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.