Youtube
LANDMINES (USA) + AGAINST EMPIRE (USA) + TUMMO
Obrázek
Dne: 14.10.2009
Kde: Brno Yacht

Americká parta LANDMINES z východního pobřeží nemůže mít lepší místo vzniku než město Richmond. Tedy lokaci, která se zapsala v srdcích milovníků melodického hardcoru jako líheň kapel Strike Anywhere nebo Avail. Kapela Landmines asi těžko někoho přesvědčí o opaku, že právě tyto dvě domovské kapely mají pro jejich hudbu a fungování ten největší vliv.Typický richmondský rukopis rychlého nakoplého melodického hardcoru, kterému nechybí vášeň, zloba, rozhněvanost a sarkastický humor doplnily o vlivy spřízněných kapel jako Bouncing Souls, Hot Water Music nebo Jawbreaker. Za čtyři roky své existence vydali dvě nahrávky. Obě má na svědomý vydavatelství Paper and Plastick, které provozuje Vinnie Fiorello, bubeník ska punkových Less Than Jake. Debutová deska s prozaickým názvem Landmines vyšla za produkce Briana McTernana, který svůj typický rukopis podepsal na deskách desítek HC kapel (Hot Water Music, Strike Anywhere, Converge nebo  Darkest Hour). Těsně před startem měsíc trvajícího turné se vydavatelství Paper and Plastic postaralo o zatím poslední desku kapely pojmenovanou „Hell is What you Make it“. Samotný proces nahrávání tohoto EP však zastihlo kapelu v nepříjemné situaci, kdy krátce před termínem vstupu do studia (tentokrát se nahrávání chopil Matt Allison – produkce Alkaline Trio, Lawrence Arms, Smoke or Fire) opouští kapelu bubeník. Neradostnou situaci ovšem bravůrně vyřeší přítel kapely Michael McDermott z Bouncing Souls a nahraje s přehledem celou desku a podrží kapelu do doby, kdy zažehne své krátké personální problémy.

 Stejný podzimní termín na dobití Evropy si vzala za úkol kapela AGAINST EMPIRE a náhoda tomu chtěla, že obě kapely ačkoliv z rozličných stran amerického pobřeží a hudebních odrůd HC/punku, své síly spojí v jeden den v brněnském Yachtu. Against Empire z Los Angelis jsou synonymem pro těžkotonážní hardcore ve kterém, jak se sluší, nechybí pořádná porce metalu, crustu a Scandinávie. Na svém kontě mají pěknou řádku singlů, velkou desku a split nahrávky s kapelami jako Iskra nebo Auktion.
 
Celý večer odstartují tuzemští Tummo, v jejíchž řadách můžeme nalézt staré známé tváře z kapel More Bad News, Gospel Of The Future, Ema Camelia, Space To Being.

www.myspace.com/landminesrock 

www.myspace.com/againstempire

www.myspace.com/tummo666

Více info: www.myspace.com/losercrewbrno


Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.