Youtube
LIMP WRIST (USA) + SEASICK (USA) + LOGIC PROBLEM (UK)
Obrázek
Dne: 29.06.2009 19:30
Kde: Praha 007

„Tak, to je do teď všechno a dál budeme hrát, až mi někdo z vás políbí zadek“. Tohle prohlásil Martin Crudo v kalhotách, kterým chyběla látka na sedací části poté, co Limp Wrist odehráli jen několik prvních minut ze svého setu. A teprve poté, co jeden z návštěvníků koncertu zaklekl a zrealizoval výzvu se do toho kapela opřela znovu a totálně rozštípala všechny přítomné.

Něco podobného očekávám i na koncertě na Sedmičce, který je součástí prvního a velice krátkého evropského turné těchto gay straight edge vyvrhelů, kterým není doslova nic svaté. Koncerty Limp Wrist jsou vyhlášené svojí naprosto vražednou energií, kdy je vše totálně vzhůru nohama a vzduch je nasycen odérem potících se těl, jež padají jedno přes druhé a v pravidelných intervalech létají vzduchem. Do toho to naprosto nadoraz solí z pódia kapela, jejíž členové na sobě mají povětšinou roztrhané silonky, placaté čepice, námořnické oblečky, tanga nebo skotské sukně bez spodního prádla. Jedna z věcí, které na téhle kapele totálně miluju je, že si vždycky uměla dělat srandu i sama ze sebe a tak dochází k dokonalé kolizi absolutního hc/punkového nářezu, chytré politiky a nezřízené čisté zábavy, což je přesně to, co od hard core koncertů očekávám. Zrovna v tomto případě by bylo ovšem chybou, hledat za koncertem Limp Wrist jen nějaký cirkus, protože je naprosto bez diskuze, že tahle kapela má od počátku svou nespornou hudební kvalitu a jejich extrémně nasraný rychlý hc/punk s nezaměnitelným Martinovým vokálem vás prostě nakrouhá na nudličky. Poslední deska zní jako mix Los Crudos a Talk is Poison a já opravdu neočekávám nic jiného než totální popravu.

Zvláště pak, když další kapelou, která ten večer rozbombarduje Sedmu jsou Seasick. U nás téměř neznámá kapela z New Jersey, která skvěle navazuje na silnou tradici tamnější scény a bere si to nejlepší např. z Tear it Up, The Degenerics nebo Endeavor. Tedy opět, nekompromisní tvrdý hard core s punkovou energií a velice slušným tempem, čerpající ponejvíce z tradice bostonské scény počátku 80. let. Odtud právě ta podobnost z Tear it Up, ke kterým mají Seasick v některých momentech opravdu hodně blízko, což je jednoznačně velký kompliment, neboť to byla kapela, která doslova obracela sály vzhůru nohama a i jejich jsou samozřejmě vynikající. Seasick jsou na tom ze svým vysoceoktanovým nářezem naprosto stejně a jejich nejnovější deska na Ivanově labelu Damane Done to jen potvrzuje, neboť přináší zabijáckou kombinaci přímočaré punkové energie, tvrdosti a občasných chorusových pasáží, které se vám zaryjou do mozku. V bookletu navíc kromě skvělých textů najdete i jeden velice sympatický vzkaz – „Seasick support vegan lifestyle“. Tohle opravdu můžu.

No a aby toho nebylo málo, večer otevře další mladá a výborná kapela a to Logic Problem. Jedna z nových akvizicí na vynikajícím labelu No Way Records, který vede Brandon z Direct Control a Government Warning a který si za poměrně krátkou dobu získal reputaci jedno z nejrespektovanějších punkových vydavatelství současnosti. Logic Problem samozřejmě perfektně zapadají mezi další kapely, které má Brandon pod palcem, takže můžete opět očekávat návrat ke kořenům hc/punku, tentokráte hlavně k Circle Jerks, Void nebo F.U.´s (ti jsou mimochodem soundtrackem k této upoutávce). Stejně jako v případě Double Negative, Wasted Time nebo Government Warning i Logic Problem vědí, jak vám s pomocí léty osvědčených postupů a mladické energi zvalchovat záda.

Začátek v 19.30 přesně!
Queer ohozy s sebou!
Vstup: 200 kč

www.myspace.com/limpwrist
www.myspace.com/seasick
www.myspace.com/logicproblemnc
Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.