Youtube
LOIKAEMIE (de) + MUNÍCIA (sk)
Obrázek
Dne: 25.09.2009 19:30
Kde: Praha 007

LOIKAEMIE (de) + MUNÍCIA (sk)

pátek 25. 9. klub 007 Strahov, od 19.30

V pátek 25. září se opět naplní pražská Sedmička, tentokrát pod taktovkou již zmíněných Loikaemie, kterým bude sekundovat bratislavská Municia. Kapelu Loikaemie z německého Plauenu není asi nutné nijak zvlášť představovat. Začala hrát v roce 1996 a její počátky se nesly jednoznačně ve znamení úderného a jednoduchého Oi! s klasickými texty o přátelství, alkoholu a životě na ulicích. Díky svému nezaměnitelnému soundu si kapela získala obrovskou oblibu u domácího publika a záhy se stala vlajkovou lodí německé nerasistické skinheadské scény.

Druhá deska z roku 1999 více než potvrdila její ambice a katapultovala Loikaemii do čela evropské Oi punkové scény. Skupina získala časem kompaktní a syrový zvuk, který nezapřel lehké ovlivnění hardcoreovou muzikou. Jejich aktuální texty se otáčejí i k vážnějším a politickým tématům, ale nechybí ani odlehčené věci, potvrzující, že si kapela zachovává potřebný nadhled.

Loikaemie je dnes známá po celé Evropě a její obliba stoupá. Jejich obrovský hit nazvaný "Good Night, White Pride" se stal hymnou všech, kteří odmítají tolerovat neonacisty. I proto jsou Loikaemie pro německé antifašistické hnutí kultovní záležitost. Během posledního víkendu v září se představí hned na dvou koncertech, první proběhne v Praze a druhý v Uherském Hradišti, příčemž první z nich je pořádán kulturní sekcí Antifasistické akce, řeč je o 161 crew.

Předskakovat bude bratislavská Oi!crustová parta Municia, kterou můžete znát z dění okolo dnes již kultovního bratislavského klubu Obluda. Věz, že v Praze se objeví vůbec poprvé. Po skončení koncertu bude probíhat ska, reagge, oi, disco party v režii DJ dua LaM.

Loikeamie rozhodně není kapelou jednoho hitu, každopádně není od věci připomenout text jejich nejznámějšího songu:

Good Night White Pride

You pick on the weak

Youre only strong in groups Cant do shit on your own

You pick on those who are few

Right winged scum

You have no place in our scene

Right winged scum

We'll teach you what skinhead really means

Youre the sickness of our generation Youve infested almost every nation

Youre the plague of our society Youre are our most hated enemy

Listen what we have to say: Good night white pride

Only what we have to say: Good night white pride

 

Good night, good night, good night, good night white pride

Good night, good night, good night, good night white pride

Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   



Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.