Youtube
LOU BARLOW 7. února na Dobešce
Obrázek
Dne: 07.02.2010
Kde: Praha - Dobeška

LOU BARLOW (USA)

GAFFA

7. února 2010

Praha, Divadlo Dobeška

Start 20.00, vstup 300 Kč

 

Průkopník lo-fi, baskytarista Dinosaur Jr., člen Sebadoh a Folk Implosion, jedna z klíčových postav nezávislé scény posledních dvaceti let: Lou Barlow odehraje svůj vůbec první sólový koncert v Česku v neděli 7. února v pražském divadle Dobeška!

 

Málokomu se podaří to, co má za sebou Lou Barlow. Coby člen Dinosaur Jr. je podepsán pod největšími klenoty kytarové hudby 80. a 90. let (alba „You´re Living All Over Me“ a „Bug“ nepotřebují komentář...), coby člen Sebadoh má „na svědomí“ zrod lo-fi estetiky, tedy „nahrávání na koleně“. Lo-fi se pak – bez ohledu na styly – stalo určujícím fenoménem a klíčovým výrazovým prostředkem posledních deseti let. „Každý na světě by měl mít vlastní kapelu. To by bylo nejlepší.“ Tak zní klíčový vzkaz z památného alba „Sebadoh vs. Helmet“ (1992), které spolu s dalšími báječnými deskami Sebadoh katapultovalo Barlowa do role neoficiálního mluvčího celého tohoto „stylu“. Nezáleží na vašich muzikantských schopnostech ani na „kvalitě“ záznamu – důležitá je upřímnost a autentičnost... Tak by se v kostce dalo shrnout poselství, které Barlow po svém bolestném odchodu od Dinosaur Jr. šířil prostřednictvím nahrávek Sebadoh, Folk Implosion či Sentridoh. Ať už ale Barlow svá aktuální alter ega nazýval jakkoliv, několik věcí je spojovalo: výjimečný cit pro křehké melodie, naléhavý vokál, nepřeberné množství skutečných hitů a osobitý skladatelský rukopis.

 

Poslední roky je Lou Barlow na pomyslném vrcholu. V roce 2007 se znovu připojil k Dinosaur Jr., s nimiž vydal dvě vynikající desky „Beyond“ (2007) a „Farm“ (2009), zároveň se mu daří na sólové dráze. Aktuální album „Goodnight Unknown“ je jedním z vrcholů jeho tvorby – ať už v rámci Dinosaur Jr. či mimo ně. Čtrnáct skladeb na desce tvoří možná nejsilnější a nejvyrovnanější kolekci písní, pod kterou se kdy Lou Barlow podepsal. Právě „Goodnight Unknown“ bude tvořit páteř Barlowova koncertu na Dobešce.

 

Více info na www.silver-rocket.org. Koncert Lou Barlowa je striktně nekuřácký, děkujeme za pochopení!

 

Lou Barlow: http://www.loobiecore.com/

Lou Barlow na Myspace: http://www.myspace.com/loubarlow

Dobeška: http://www.divadlodobeska.cz/

Silver Rocket: http://www.silver-rocket.org

 

 

Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.