Youtube
MASTER MUSICIANS OF BUKKAKE (US) + BILL HORIST (US)
Obrázek
Dne: 03.05.2010 20:00
Kde: Praha Matrix

MASTER MUSICIANS OF BUKKAKE (Seattle, US)
BILL HORIST (Seattle, US)
3. května 2010, klub Matrix

Konečně je to tady. MASTER MUSICIANS OF BUKKAKE zahrají v rámci jejich druhého evropského turné v Praze. Předskokanem jim bude samotný člen kapely Bill Horist.

MMOB se zdají být zbrusu novou kapelou, ale pravdou je, že jejich první deska “Visible Sign of the Invisible Order” (Abduction Records) vyšla už někdy před pěti lety. Nikdo se moc nestaral o její propagaci a tak spousta lidí ani nedostala šanci se o ní dozvědět. Minulý rok se ale o MMOB doslechl belgický label Conspiracy Records a druhá řadová deska, která je zároveň prvním dílem trojsérie totémů nazvaná jednodušše „Totem One“, je na světě. Za pomoci temných sil Conspiracy se o kapele konečně začíná mluvit a právem. V tomto roce vychází „Totem Two“ na kultovním experimentálním labelu Important Records, kde své nahrávky vydali třeba Boris, Merzbow, Kid 606, Om, Grails a hromady dalších. Important Records se mimochodem postarali i o redici debutu MMOB a to hned na krasném double LP, jehož artwork připravil Stephen O`Malley (SunnO))), Thorr‘s Hammer, KTL etc.). Artwork k totemové sérii nakreslil Seldont Hunt a až vyjde třetí díl a budete mít doma všechny tři desky, postavte si je pod sebe a vznikne jeden krásný velký totem.

A jak popsat to, co Master Musicians of Bukkake vytvářejí hudebně? Představte si Seattle, místní hudební scénu, kde se pohybuje spousta super kapel a spousta super lidí. Představte si sedm hudebníků, kteří chtějí dělat něco experimentálního, ale tak, aby to mělo písníčky a koule rockový kapely. Představte si Hakwind, jak ujíždějí na tureckých lidových písních a vůbec východní muzice. Fakt, že jste byli vychovaní v nejzápadnější zemi zeměkoule, kde má rok obrovskou sílu a historii, prostě nezapřete. V MMOB se sešli členové kapel jako Earth, Accused, Burning Witch a hlavním koordinátorem tohodle tělesa je sám Randall Dunn, zvukař a producent, kterej se velkým dílem podílí na tváři Sunn O))) a byl u zrodu desek kapel jako Asva, Kayo Dot, Wolves in the Throne Room, Earth, Eagle Twin a naposledy Black Mountain. Ve složení dva bubeníci, dva kytaristi, basák, zpěv a Randall na ruzný obskurní nástroje a moog vytvářejí Bukkakisti něco ohromného, speciálního a dech beroucího. Pro mě osobně je to jedna z nejlepších kapel posledních pár let. Ač todle všechno zní až honosně, MMOB jsou parta skromných a příjemných lidí.

Koukněte na jejich stránky, poslechněte si jejich desky a hlavně přijďte na koncert. Rozhodně to bude zážitek. Jako support vystoupí člen MMOB Bill Horist se svým experimentálním solovým projektem.

Vstup 250kč/10Eur. Začátek v 20:00.

Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   



Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.