Youtube
NINA NASTASIA 8. listopadu v Rubínu
Obrázek
Dne: 08.11.2010
Kde: Praha Divadlo Rubín

NINA NASTASIA (USA, FatCat)

8. listopadu 2010

A Studio Rubín

Start 20.00, vstup 250 Kč

 

 

 

Ty nejlepší věci jsou někdy ty neplánované – stejně tak to může být s pražským koncertem Nina Nastasia, který se nečekaně podařilo domluvit takřka za pět minut dvanáct. Neobyčejná písničkářka vystoupí 8. listopadu 2010 v A Studiu Rubín.

 

Jen málokterá „dívka s kytarou“ umí vytvořit tak specifický a nezaměnitelný zvuk, že ji poznáte už po několika prvních úderech do strun. Nina Nastasia to dokázala. Podmanivá kytarová hra, křehký vokál – a nesmírně silné skladby. Kdyby byl svět spravedlivé místo, vyprodávala by tahle newyorská múza největší sály. Otázkou ovšem je, zda by o to stála... „Jsem na pódiu pořád příšerně nervózní,“ přiznává Nastasia. „Nevím, jestli se to vůbec někdy zlepší.“ Mezi její skalní fanoušky patřil legendární John Peel a mezi ty nejvěrnější se počítá třeba i respektovaný zvukový mág Steve Albini, s nímž Nina Nastasia nahrála dosud všechna svá alba.

 

Po deskách na kultovním labelu Touch and Go nyní Nina Nastasia vydává na značce Fat Cat (Vashti Bunyan, Vetiver, Animal Collective, Sigur Ros, Múm) a všechna její alba si udržují vysokou úroveň – ba co víc, Nastasia se zlepšuje s každým dalším. Na první poslech nepřístupné aranžérské postupy skrývají něžné písně s nesmělou, jakoby zakřiknutou poetikou, která šetří síly jen na ty klíčové pasáže. Když pak ale hudba s nálepkou NN „rozkvete“, stojí to skutečně za to. Uvidíte a uslyšíte 8. listopadu v Rubínu.

 

www.myspace.com/ninanastasia

 

Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.