Youtube
NUDGE (USA, Kranky) + STARVING WEIRDOS (USA) na 007
Obrázek
Dne: 03.11.2009
Kde: Praha 007

Nudge (USA, Kranky)

Starving Weirdos (USA)

3. listopadu 2009

Praha, Klub 007 Strahov

 

Kapely kolem Kranky mají zvláštní auru, která všechny jaksi propojuje. Ať už to v minulosti byli Low s Godspeed You! Black Emperor nebo v současnosti Boduf Songs, Deerhunter Stars Of The Lid, Lichens a... Nudge. Je to ještě hudba z tohohle světa? Nebo to jsou zvuky a melodie, které přicházejí z nějakého jiného prostoru a času, který s tím naším, běžným a nudným jen sousedí? Nudge jsou každopádně jedním z klenotů v katalogu Kranky. Jejich introvertní muzika je těžko přístupná a na první poslech zvláštně odtažitá, ale při bližším ohledání zjistíte, že je neskutečně živá a působivá. Kapela s proměnlivým obsazením pracuje s citem pro ten nejmenší detail, interpretace jejich snových zvukových obrazů nechává částečně na posluchači – a co je nejdůležitější, nikdy nezůstává na místě. Aktuální album „As Good As Gone“ připomíná legendární debutové album Cowboy Junkies zlomené kolem času do vzrušujícího novotvaru, v němž se odrážejí vlivy Out Hud nebo Tortoise. Nudge jsou jednou z těch kapel, které vytvářejí zcela nový zvukový koncept, minimálně ovlivněný světem „tam venku“ a naopak hluboko obrácený do sebe.

Předkapelou Nudge na jejich pražském koncertě 3. listopadu na 007 budou spříznění zvukoví hledači Starving Weirdos, tvořící zneklidňující koláže posbíraných ruchů a předem připravených samplů.

 

Nudge: http://www.myspace.com/nudgetheband

Starving Weirdos: http://www.myspace.com/starvingweirdos

Silver Rocket: www.silver-rocket.org

 

Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.