Youtube
ODDATEEE (USA) + BEN SHARPA
Obrázek
Dne: 16.09.2009 21:00
Kde: Brno Fleda

Není od věci čas od času zašpinit HC server textem o trochu jiné muzice. Pod bublinou nablýskaných hih hopových klišé lze narazit na undergroundový protiproud, který nemá svým pojetím a vyzněním daleko k punkové DIY etice. Po českém minituour Astronautalis lze za tímto výrokem stát dvojnásob. Nakonec recenze na chlápky jako Promo a Dälek na hc/punkových webech nejsou až tak neobvyklým úkazem.
 
Právě se jménem Dälek se pojí hudební dráha chlapíka pod nickem ODDATEEE. Ten ve společnosti svého co-producenta Däleka uskutečnil několik turné a podílel se na dvou Dälekových deskách – “Absence“ a "Abandoned Language". Touto spoluprací Oddateee nastolil kurz, který se promítá i na jeho posledním počinu „Halfway Homeless“. To znamená experimentální hip hopové koláže utopené v industriální neučesanosti a sonické naléhavosti. Produkce která dokáže přesně definovat pocity nejhlubší frustrace. Ale přeci jen Oddateee je rodák z Bronxu a oldschoolových kořenů se člověk jen tak nezbaví, takže celkové vyznění má o něco blíže k hip hopu než Dälekova nekompromisní hluková masáž.
O přesahu jeho tvorby jasně mluví i spolupráce a společné turné se jmény jako Isis, The Sofa Sufers nebo Dr. Izrael. Stejně jako spolupráce s labelem Charlese Maggia z Rorschach Gern Blandsten records. Mimochodem jedná se o domovskou stáj kapel The World/Inferno Friendship Society nebo Radio 4 a stojí za debuty Ted Leo and the Pharmacists nebo Liars.
Na tomto turné jeho sety doprovází francouzský kytarista Tito.

BEN SHARPA sice není s alternativní HC scénou tak propojen jako Oddateee, ale jeho přístupem a texty by se mohla inspirovat nejedna punková kapela. Ben je, kromě dětství a mládí stráveného v ghettu, spojen s jeho pódiovým kolegou Oddateeem, také nekonvenčním a inovativním přístupem k undergroundovému hip hopu. Do Benovy lyriky se promítá trpká zkušenost z dětství ve slumech jihoafrického Soweta, epizoda imigranta v USA a boj proti segregační politice apartheidu. Tzn. texty mířící na všudypřítomnou korupci, policejní násilí a politické konspirace.
Hudebně je jeho produkce blízká žánrům dubstep a grime. Mimochodem jeho dvorním producentem je londýnský dubstepový mág MILANESE a za jeho popularitou částečně stojí DJka rádia BBC1 a velká propagátorka dubstepu MARY ANNE HOBBS.

Takže pokud se potřebujete přesvědčit, že hip hop není pouze směs machistických keců, přijďte 16. září na Flédu.
Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.