Youtube
ODDATEEE (USA) + Blues For The Redsun
Obrázek
Dne: 28.11.2010 20:00
Kde: Brno Vegalite

28. 11. 2010, Brno, Nové Vegalié, Slovákova 10

ODDATEEE (New York/Bronx)  feat. Tito (FR)
Blues For The Redsun (doom stoner rock hell)

djs: DRSH & Netikz (dubstep & hip hop)


----------------------------------------------------

Pod bublinou nablýskaných hip hopových klišé lze stále narazit na undergroundový protiproud, který nemá svým pojetím a vyzněním daleko k punkové DIY etice. Nakonec recenze na projekty person jako Promo, Dälek nebo Astronautalis na webech věnujícím se alternativním žánrům nejsou až tak neobvyklým úkazem.

Právě se jménem Dälek se pojí hudební dráha svérázné postavy vystupující pod nickem ODDATEEE. Ten ve společnosti svých co-producentů Dälek uskutečnil několik turné a podílel se na jejich dvou deskách - "Absence" a "Abandoned Language". Touto spoluprací Oddateee nastolil kurz, který se promítá i na jeho posledním počinu „Halfway Homeless", kterou rovněž produkovali Dälek pro svůj label Deadverse. To znamená experimentální hip hopové beaty utopené v industriální neučesanosti a sonické naléhavosti - produkce která dokáže přesně definovat pocity nejhlubší frustrace. Temný, temný hih hop. Ale přeci jen Oddateee je rodák z Bronxu a oldschoolových kořenů se člověk jen tak lehce nezbaví, takže celkové vyznění má o něco blíže k hip hopu než Dälekova nekompromisní hluková masáž.

O přesahu Oddateeeho tvorby jasně mluví i spolupráce a společné turné se jmény jako Isis, The Sofa Sufers nebo Dj Spooky. Podobně jako spolupráce s labelem Charlese Maggia z Rorschach Gern Blandsten records na jeho první desce Steely Darkglasses. Mimochodem jedná se o domovskou stáj kapel The World/Inferno Friendship Society nebo Radio 4 a stojí za debuty Ted Leo and the Pharmacists nebo Liars.

Na tomto turné, stejně jako na loňském vystoupení na Flédě, jeho sety doprovází kytarista Tito z francouzského projektu L’Oeuf Raide.

Fůze, ze kterých Oddateee vychází, se projevují v celkové koncepci večera. Společnost na pódiu mu bude dělat doom stoner rocková parta z hardcore líhně kapel v okolí Otrokovic a Napajedel Blues For The Redsun. Začátek a konec večera bude doplněn poklidným nedělním hip hopovým setem v selekci dje Netikze a dubstepovou koláží made by DRSH.

 

http://www.deadverserecordings.com/oddateee.html

http://www.myspace.com/1oddateee

http://bandzone.cz/bluesfortheredsun

http://www.myspace.com/radiobuferacrew

http://www.vegalite.cz/

Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.