Youtube
ROSETTA (USA) 2x v ČR!
Obrázek
Začíná: 18.06.2009 19:00
Končí: 20.06.2009
Kde:

Do České republiky se na dvě zastávky chystá experimentální metalová formace Rosetta, podpoří je podobně zaměření Blindead a City of Ships. Společně vystoupí ve čtvrtek 18. června v Praze na Sedmičce, o dva dny později, v sobotu 20. června, zavítají do brněnského klubu Yacht.

Rosetta, kvartet z Filadelfie, je spolu s Cult of Luna, Mouth of the Architect, IntrOnaut nebo Minsk jednou z těch výraznějších tzv. post-metalových formací, které vznikly pod přímým vlivem nového experimentálního zvuku praotců Neurosis a Isis. Rosetta do svých vlivů často řadí např. i vyklidněné snivce Stars of the Lid, nebojí se zrádných ambientních a táhlých drone pasáží ani arty nápadů. Sami svou tvorbu občas označují jako “space metal” nebo “metal pro kosmonauty”, ačkoliv to víc než hudbu samotnou odráží jejich posedlost vesmírem.

Debut The Galilean Satellites přinesl relativně originální koncept dvou hodinových disků (metalový a ambientní), určených k synchonnímu poslechu, podobně jako to kdysi provedli Neurosis s albem Times of Grace, resp. Tribes of Neurot s Grace. Druhý, dva roky starý, skvěle přijatý počin Wake/Lift přinesl melodičtější pasáže, vybroušenější aranže i techniku a zároveň témata, která jsou více nohama na zemi. Na letošek chystají splity s Year of No Light a East of the Wall, přičemž za sebou mají už úspěšnou kolaboraci s formací Balboa na albu Project Mercury. A když bude publikum hodné, možná přihodí i píseň Homesick, cover od The Cure.

Společnost na Sedmičce i na Yachtu budou Rosettě dělat Blindead, “takoví jakoby Neurosis z Polska”, a City of Ships, progresivně rockové trio z Richmondu. Tihle vlasáči žijou v trochu jiném světě než my, obyčejní smrtelníci, takže je dobře, že budou hrát jako první. V Praze se začíná v 19:00 a končí ve 22:00. V Brně začátek ve 20:00, konec není omezen "policejní hodinou".

Rosetta: http://www.myspace.com/rosetta
Blindead: http://www.myspace.com/blindead
City of Ships: http://www.myspace.com/cityofships

Rosetta + Blindead + City of Ships
sludge / post-metal / experimental

čtvrtek 18. června 2009 @ 007 Strahov, Praha
sobota 20. června 2009 @ Yacht, Brno

Vstupné: 250 Kč

Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.