Youtube
SAVIOURS (use), DANAVA (use), TIME OF MY LIFE (sk)
Obrázek
Dne: 22.04.2012 19:00
Kde: Praha 007

SAVIOURS (USA), DANAVA (USA), TIME OF MY LIFE (SK)
22.4.2012 Klub 007 Strahov, Praha, 19.00

Kalifornští spasitelé se vrací zpátky do Evropy. Oaklandská čtyřka SAVIOURS nezapře svoje punkové kořeny. Zpěvák Austin a bubeník Scott, členové emo kapely Yaphet Kotto, rozjeli v roce 2004 novou kapelu, která svým zvukem jasně dala najevo, že tentokrát se vypravíme po stopách heavy metalu. Po prvním singlu a desce na vydavatelství Level Plane (Coliseum, Hot Cross, Envy) zakotvili na Kemado Records (The Sword, Danava), u kterého vydali další tři velké desky a 6 singlů. Vintage zvuk zlatých rockových sedmdesátek, heavy metalové výjezdy, old school black metal, ale také Bay Area thrash - to jsou styly, kterými Saviours na svých albech plynule proplouvají a jasně tak dávají najevo, že tady se čte ze slabikáře, jehož aurory jsou Black Sabbath, Iron Maiden, Thin Lizzy a stará Metallica. S loňskou novinkou ,,Death's Procession" kapela zpomalila, své urputné thrashové výjezdy z poslední desky osadila těžkotonážní stoner stabilitou, kde jednotlivé kytarové riffy se bez odmlouvání a s neutuchající energií prodírají nekončícím bahnem. Saviours můžeme zařadit mezi kolegy High On Fire, Mastodon, The Sword, se kterými odjeli i svá turné. A jak již několikrát u nás předvedli, že jejich živá vystoupení se vyplatí neprošvihnout.

Zadruhé Danava. Tuhle partu možná nebudete znát, protože ji u nás rádia moc nehrají, ale my se to pokusíme napravit. Danava je kapela z Portlandu / Oregon a je věrná labelu Kemado. Současná sestava Gregory Meleney (zpěv, kytara, synth / klávesy), Zachariah Dellorto-Blackwell (basa), Andrew Forgash (kytara), Matt Oliver (bicí) ctí rockové a heavy metalové postupy silně obohacené psychedelickým rockem a space rockem, který hravě přesahuje hranice známých galaxií. Přestože je Danava současná kapela z 21. století (2003), zní naprosto věrně jako stará rocková legenda z roku 1970, kdy hard rock, kyselinová psychedelie a heavy metal byly jako jedno tělo. Danava je jedinečná inkarnace starých kultovních smeček jako Hawkwind, Black Sabbath, Blue Cheer a UFO. Přesto všechno je Danava svá, je originální, je netradiční a dokazuje tím, že i po těch uplynulých 40 letech je pořád co vymýšlet.

No a koncert otevřou tatranští punkeři Time Of My Life, kteří nedávno vydali parádní desku.

http://www.facebook.com/pages/Saviours/142771603462
http://www.facebook.com/pages/DANAVA/212228184445
http://timeofmylife.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/TwoShovelsEvents
Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.