Youtube
SHELLAC (USA) 10. října ve Futuru
Obrázek
Dne: 10.10.2010
Kde: Praha Futurum

SHELLAC (USA)

BELLINI (IT/USA)

10. října 2010

Praha – Futurum, start 20.00

 

Pár jistot na světě ještě zbejvá. Guns n´Roses pořád začínají svoje koncerty o několik hodin pozdějc. Nahrávací průmysl je na dně. Po létě přichází podzim. A Shellac ze svojí cesty neuhnou ani o píď. Jestli jste tohle trio viděli v roce 2008 v Akropoli, máte o večerním programu na 10. října jasno. Jestli jste to propásli – nedělejte stejnou chybu dvakrát. Takováhle kapela tady hraje jen párkrát za život. Shellac a Bellini 10. října ve Futuru!

 

Steve Albini, Bob Weston, Todd Trainer. Každej má odlišnej muzikantskej životopis, dohromady ale tvoří jeden dokonalej STROJ na syrovou, hlučnou hudbu. Málokterá formace disponuje podobným vnitřním pnutím jako Shellac – a na koncertech je to krásně vidět. Samozřejmě že největší pozornost je upřená na Albiniho (má cenu vypisovat, co ten člověk pro nezávislou scénu znamená?) a jeho charakteristickou „invalidní“ kytarovou hru, ale obrovská síla Shellac je především v souhře všech tří členů. Výjimečná práce s dynamikou, minimalistický riffy a rytmický orgie – zvuk Shellac je zkrátka nenapodobitelnej. Ke kapele ale stejně jako parádní muzika patří i pohrdání konvencema hudebního byznysu; i toho „nezávislýho“. Shellac si jezdí na turné kdy chtějí, nepotřebujou propagovat žádný nový album, hrajou v podmínkách, který jsou přátelský k divákům, a kontakt s lidma si fakt užívají. Kdo viděl Albiniho a Westona, jak po koncertě v Akropoli dlouho a trpělivě sedí na kraji pódia a prodávají lidem desky a trika, podepisujou se a dlouho konverzujou, ten ví, o čem je řeč.

 

Před Shellac bude hrát jedna z nejoblíbenějších Albiniho kapel: italsko-americký kvarteto Bellini, složený ze členů Uzeda a Girls Against Boys / Paramount Styles. I Bellini tady hráli, bohužel je ale tenkrát vidělo na 007 jen pár lidí. Přijďte včas, protože Bellini za to sakra stojí!

 

www.silver-rocket.org

 

Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.