Youtube
SHRINEBUILDER (USA, Neurot) + EMA CAMELIA (CZ) 16. listopadu ve Futuru
Obrázek
Dne: 16.11.2010
Kde: Praha Futurum

SHRINEBUILDER (USA, Neurot)
Ema Camelia (CZ)

16. listopadu 2010
Praha, Futurum – start 20.00, vstup 450 Kč

 

 

Dubnovou návštěvu Shrinebuilder zhatila islandská sopka s nevyslovitelným názvem, tentokrát je ale pakt s přírodními silami uzavřen a heavy/doom „superkapela“ se konečně představí 16. listopadu 2010 ve Futuru.

 

Shrinebuilder je výsledkem kongeniální spolupráce čtyř výjimečných muzikantů, jejichž domovské kapely jsou určující pro dnešní směřování alternativních odnoží tvrdého rocku. Kytarista a zpěvák Scott Kelly je jednou ze dvou vůdčích postav kultovních Neurosis, bubeník Dale Crover spojil svůj život s Melvins, kytarista a zpěvák Wino hrál v legendárních St. Vitus, ale i v The Obsessed, Place Of Skulls, The Hidden Hand a Spirit Caravan, a konečně baskytarista Al Cisneros působil ve stoner pionýrech Sleep a nyní velí Om. 

 

Na debutové eponymní desce, která vyšla na labelu Neurot, se střetávají a mísí vlivy všech čtyř osobností: je tu zuřivá neproniknutelnost Neurosis, valivá hutnost Melvins, hypnotická uhrančivost Om a samozřejmě Winova stará dobrá doomová škola. Žádný aspekt není vystrčen do popředí, vše je podřízeno mohutnému CELKU, uvnitř kterého se posluchač cítí jako v oku hurikánu. „Poslouchám to album zdaleka nejvíc ze všeho, co jsem kdy natočil,“ svěřil se jednou Scott Kelly. „Když jsme to nahráli a já to poprvý slyšel, řekl jsem si jen – Do prdele...“ hodnotí zase stručně Wino. Deska Shrinebuilder je zkrátka „velká“ po všech stránkách: gigantické riffy a hlavně velká očekávání, která ale byla stokrát překonána. Před Shrinebuilder bude hrát Ema Camelia, poprvé v Praze s novým albem „Krakatoa“. Koncert začíná ve 20.00 a lístky jsou za 450 Kč.

 

Shrinebuilder: www.myspace.com/shrinebuildergroup

Ema Camelia: www.myspace.com/emacamelia

Silver Rocket: www.silver-rocket.org

Hluch Crew: www.myspace.com/hluchpyco

 

Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.