Youtube
SOCIAL CIRCKLE (usa) + PALAHNIUK
Obrázek
Dne: 11.11.2009 20:00
Kde: Praha klub V Jelení

11. listopadu, klub V Jelení, od 20.00

Pozvánky na koncerty se jen hemží superlativy a nafukováním nepodstatného. Já se tentokrát zkusím soustředit jen na to, co mi přijde důležité a nechám na vás jak s těmito informacemi naložíte, ostatně máte svůj mozek.
Social Circkle jsou parádní a poměrně mladou hc/punk kapelou, pocházejí z Bostonu a vydávají na No Way Records (Government Warning, Citizens Patrol, Direct Control), kde právě vyšla i jejich první velká deska s názvem City Shock. Parta kluků, kteří vyrostli na klasickém hc/punku, hlavně pak na tom, ke kterému mají geograficky nejblíže, tedy tom z Bostonu. V prvních nahrávkách byl hodně patrný vliv F.U.´s, ranných Gang Green a samozřejmě SSD, hlavně jejich rychlého období kolem prvních dvou desek. V této podobě jsem se ostatně se Social Circkle seznámil, bylo to na singlové kompilaci No Bullshit vol. 2, což je série sedmipalců jimiž Brandon z No Way představuje nové a zajímavé kapely, které se pak v drtivé většině případů objeví na jeho labelu. S debutním singlem pak přišlá lehká změna, která je dotažena na již zmíněném lp City Shock. Cocial Circkle se nechali mnohem víc inspirovat na západním pobřeží USA a výsledkem je, že přestože si dokázali udržet svou rychlost a energii, zní teď mnohem melodičtěji a výrazněji, než kdykoliv před tím. Zvonivý sound kytar evokuje Germs nebo X, přesvědčivý a překvapivě čitelný vokál zase např. Angry Samoans. Cocial Circkle  se pak hlásí i k odkazu první vlny anglického a evropského punku.
Sečteno podtrženo, v obýváku V Jelení se představí vynikající hc/punk kapela, která po boku Career Suicide nebo Government Warning tvoří současnou špičku tohoto stylu a dovolím si tvrdit, že kombinaci jejich úderného a chytlavého hard coru a místnosti 5x3 m bude smrtící.
Koncert otevřou stále se lepšící floutci Palahniuk se svým "out of control" thrash hc/punkem.

Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.