Youtube
STEV VON TILL / HARVESTMAN (USA, Neurot) + ARAN EPOCHAL, 22. července na Točníku
Obrázek
Dne: 22.07.2010
Kde: Hrad Točník

STEVE VON TILL / HARVESTMAN (USA, Neurot)

ARAN EPOCHAL (CZ, Silver Rocket)

Hrad Točník, 22. července 2010

Start 19.30, vstup 300 Kč

 

„Každý člověk má jen jeden život. A na konci mu nezbývá nic jiného než odkaz, který po sobě zanechá.“ Steve Von Till používá slova stejně jako tóny: volí je pečlivě a pomalu. Ale když už něco řekne, má to smysl a váhu.

 

Jaký odkaz po sobě jednou zanechá Steve Von Till? Kytarista a zpěvák kultovních Neurosis, originální muzikant vystupující pod pseudonymem Harvestman, svébytný autor křehkých folkových balad... Ale v neposlední řadě také učitel na základní škole v San Francisku. „Vždycky jsem věřil tomu, že má smysl seznamovat mladé lidi s těmi lepšími aspekty naší civilizace a inspirovat je k tomu, aby svůj život žili naplno,“ vysvětluje Von Till. O učitelích se říká, že musejí mít velikou trpělivost – tu ale musejí mít i posluchači Von Tillovy muziky. Není totiž jednoduchá a snadná k uchopení. Hypnotický rachot legendárních Neurosis zná skoro každý, kdo posledních dvacet let alespoň trochu sledoval progresivní HC/metal scénu. Ale co sólové projekty Steva Von Tilla? Tři alba, která vyšla na Neurot Recordings, a která Steve Von Till natočil pod svým jménem, přinášejí temný, minimalistický folk s uhrančivou atmosférou. Hluboký hlas, zadumaný kytarový doprovod, absolutní koncentrace i na ten nejmenší detail. Síla, která se ukrývá v tak tiché hudbě, bere dech. Vizionářský projekt Harvestman naproti tomu představuje experimentálnější podobu Von Tillovy tvorby: ambientní plochy, droneové kytarové pasáže, cesty za zvukem ve všech jeho podobách.

 

Výjimečný koncert 22. července na hradě Točník spojí oba projekty. Steve Von Till bude hrát jak ze sólových alb, tak z desek Harvestman. Místo koncertu není zvoleno náhodně: v lednu letošního roku se na stejném místě představil Scott Kelly, Von Tillův parťák z Neurosis. Místo třeskutého mrazu teď na návštěvníky Točníku čeká (snad!) rozzářená letní obloha a magická Von Tillova hudba. Předkapelou budou Aran Epochal.

 

Steve Von Till: www.vontill.org

MySpace: http://www.myspace.com/heathenpsych

Aran Epochal: http://www.myspace.com/aranepochal

Silver Rocket: www.silver-rocket.org

 

Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.