Youtube
THE DILLINGER ESCAPE PLAN (usa) + CANCER BATS (can) + THE OCEAN (d)
Obrázek
Dne: 10.10.2010
Kde: Praha Abaton

Neurotický ansábl mathcorových profesorů THE DILLINGER ESCAPE PLAN rozjíždí evropské turné na podporu nové desky „Option Paralysis“ a ušetřeni nebudou ani Čecho-Slováci. V Praze a Bratislavě se dále představí zástupci země javorového listu CANCER BATS, němečtí experimentátoři THE OCEAN a v Bratislavě rozšíří line-up ještě Američané STORM OF LIGHT.

Vstupenky na oba koncerty jsou k dostání ve všech běžných předprodejích. Bližší informace získáte na webu www.obscure.cz.

 

Jedinečnost THE DILLINGER ESCAPE PLAN je velmi těžko popsatelná a právě díky tomu si skupina vydobyla tu nejlepší pověst na světové alternativní hardcore/metalové scéně.

Jejich hudba je mixem nervózního hardcoru lehce okořeněného industriálními virvály smíchanými s vykolejenými rockovými melodiemi a hrubými metalovými riffy. Takto by se asi ve zkratce dala popsat platforma, jež tento soubor reprezentuje. Už samotný název kapely napovídá, že cháska okolo kytaristy Bena Weinmana bude něčím výjimečným a pokud zabrouzdáte internetem zjístíte, že jen těžko budete hledat kapelu, která je hudebně tak extrémní jako TDEP, přesto hudebně hluboce respektovaná a s nadšením vnímána i lidmi, kteří v podobných extrémech až tak často nefrčí. Dillinger vystavili jakési přemostění mezi hysterickým hardcorem a rockovým pojetím hudby, přičemž ani v jedné sekundě nemůžete říct, že ta či ona pasáž je omšelá. Hudební styl, který se v jejich souvislosti nejčastěji skloňuje se nazývá mathcore a společně s Converge jsou TDEP duchovními tvůrci této zběsilé odnože.

Na následujícím turné budou TDEP propagovat především své nové album „Option Paralisis“, které vyšlo v letošním roce pod jejich vlastním labelem Party Smasher Inc. Opomenuty však nebudou ani předešlé tři desky, zejména pak kultovní „Miss Machine“ a „Ire Works“.

 

Pana Dillingera budou na evropském turné doprovázet Kanaďané CANCER BATS. Poměrně mladá formace, která si ale za krátkou dobu sjednala dostatek respektu. Vloni se překvapivě objevili jako support na turné kapely Billy Talent, ale nyní se dostávají do vskutku ostřejší společnosti. Nutno dodat, že svým pojetím hudby by se ani zde ztratit neměli. Na nové desce „Bears, Mayors, Scraps & Bones dávají průchod svému ostrému hardcorovému mixu, ve kterém nechybí ani punkové a metalové vlivy. Sama kapela se často hlásí k odkazu BLACK FLAG, což budiž posledním vodítkem pro dokreslení hudebního směřování této kanadské party.

 

Berlínští THE OCEAN jsou na našich pódiích v posledních letech poměrně častými a vždy vítanými hosty, kteří pokaždé přivezou pozoruhodný a mnohotvárný posluchačský zážitek. Podobně mnohotvárná je i hudební tvář tohoto alternativního tělesa - během deseti let od svého vzniku dokázali přijít již s pěti studiovými alby, včetně aktuálních nahrávek “Heliocentric” a “Anthropocentric“. Právě poslední dvě desky, která však vznikly v jednom roce a tvoří proto téměř jednolité dílo, jsou dalším z mistrovských děl těchto multižánrových experimentátorů. Patrný je hudební posun kapely, která se na novém materiálu posunula od hardcorové neurvalosti směrem k melodičnosti.

 

Související linky:

www.myspace.com/dillingerescapeplan

www.myspace.com/cancerbats

www.myspace.com/theoceancollective

www.obscure.cz

www.shindy.cz

Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.