Youtube
THRASH AND BURN EUROPEAN TOUR 2009
Dne: 27.04.2009
Kde: Praha - Abaton

Pokud jste doposud neslyšeli o turné s tímto názvem, jeho originální podoba proběhla loňského léta s obrovským ohlasem v USA a vycházela z jakési vize klubové odpovědi undergroundové metal hardcore scény na jiné, daleko masivnější putovní festivaly typu Ozzfest nebo Warped Tour. Díky velikému úspěchu a faktu, že celá akce je svým rozsahem méně monstrózní, se tak trochu dalo počítat s tím, že v budoucnu by mohlo dojít i k její evropské podobě. Tato skutečnost na sebe opravdu nenechala dlouho čekat! Vzhledem k trochu rozdílným podmínkám obou kontinentů byl pro Evropskou podobu o pár kapel zúžen počet vystupujících na únosnou míru. Co se nezměnilo, jsou jména dvou kapel na seznamu a především rozmanitá škála toho, co současna světová špička metal hardcore scény dokáže nabídnout.  
  
DARKEST HOUR

(Washington D.C., USA – Victory records)


Už od roku 2001, kdy se Darkest Hour poprvé představili v Evropě s deskou So Sedated, So Secure (Victory Records), visí nad jejich existencí aura kapely, která vnesla do striktně metalového soundu punkovej feeling a nekontrolovanej chaos na pódiu (teď není řeč pouze o textech, které se zdatně opírají o politická témata). S každou další deskou využívají všech dostupných technologií k dosažení dokonalého zvuku a ten, kdo sleduje jejich diskografii, musí uznat, že cesta, kterou urazili k zatím poslední desce Deliver Us (Victory Records), je vydlážděná tvrdou prací všech členů. Opakem úzkostlivě vypiplané podoby nahrávek jsou pak koncerty, na kterých se nehraje na umělce a ty pod pódiem. Ten kdo viděl Darkest Hour v akci (české publikum mělo šanci zatím 3x), ten určitě potvrdí, že jejich koncert je jedna velká párty plná sing alongů, stage divingu, circle pitů a fórků na vlastní účet. Cesty Darkest Hour jsou věčně otevřené a to potvrdí i výčet pár kapel, se kterými sdíleli pódium. Kylesa, Municipal Waste, Lamb Of God, The Dillinger Escape Plan, Majority Rule, Avail a tuny dalších. I přes to, že hudebně nelze Darkest Hour upřít ovlivnění metalem švédského střihu a lá At the Gates, Arch Enemy nebo Entombed, pod pódiem se v pitu potkají hard core kids, metalisti, punkeři a všichni ostatní, koho uchvátila jedinečná alchymie týhle kapely.


  
www.myspace.com/darkesthour

www.darkesthour.cc

www.victoryrecords.com  
  
BLEEDING THROUGH

(Orange County, USA – Nuclear Blast)


Bleeding Through udávají tempo už od desky Portrait of the Goddess (Indecision Records), kdy do nekompromisního metalcore vměstnali klávesy a znovuoživili image Misfits. Kapela, která vznikla z odpadlých členů Eighteen Visions, Throwdown, The Mistake a Cold War se od počátku prezentuje jako straight edge kapela, což jí v daném stylu činí unikátní (přeci jenom prezentace straight edge sedí víc ke kapelám typu Embrace Today nebo Champion, se kterými mimochodem odjeli jedno z jejich nesčetných turné). S deskou This Is Love, This Is Murderous (která byla ve své době jednoznačným bestsellerem Trustkill Records) vyplavali Bleeding Through z vod uzavřené hard core/metal core komunity a odkryli karty i striktně metalovému publiku. Jejich receptem na úspěch je schopnost urvat hlavy kids v pitu jak porcema, za který by se nemuseli stydět Slayer (viz The Truth - Trustkill Records), ale vykouzlit i melodický balady na pokraji kýče, který ale ať chcete nebo ne v jejich provedení jdou ruku v ruce s ostatní produkcí bez toho, aby nabourávaly výsledný dojem. Tyhle aspekty dělají z Bleeding Through nenapodobitelný fenomén, který vás aspoň během jejich setu vytrhne z šedé reality každodeního života.


  
www.myspace.com/bleedingthrough

www.bleedingthrough.com

www.nuclearblast.de  
  
BENEATH THE MASSACRE

(Montreal, Kanada – Prosthetic)


Beneath the Massacre se zdatně prodírají do první death metalové ligy už od jejich debutu Evidence of Inequity, které vyšlo na Galy Records (ti podporují celou scénu z Quebecu a okolí. Tvrdá práce labelu odstartovala např. Despised Icon nebo Ion Dissonance). Beneath the Massacre jsou jednou z kapel, která ačkoliv hraje regulérní technickej death metal a lá Suffocation, starších Cryptopsy nebo Necrophagist, přitahuje i zájem metal core, potažmo hard core kids. Poté, co Beneath the Massacre vydali svojí první velkou desku Mechanics of Dysfunction (Prosthetic Records), objeli několikrát Státy a Evropu po boku Misery Index, Despised Icon, Animosity, As Blood Runs Black, Cephalic Carnage, Cryptopsy, Job For A Cowboy a dalších.


  
www.myspace.com/btm

www.prostheticrecords.com  
CARNIFEX

(San Diego, USA – Victory records)


Pokud Thrash & Burn potřebuje někoho, kdo otevře a zahřeje pit, pak to budou Carnifex. Kalifornie není už dávno kolébkou melodického punk rocku a P.C. sypaček. Evropskému publiku se poprvé Carnifex pořádně představili na loňském Never Say Die Tour, kde ustáli své jméno, které v překladu znamená popravčí. Kvalitní směsice death metalu švédského střihu (Unleashed, Carnage) a moshe (Throwdown, Bury Your Dead) sedla řadě kids, který toužili po akci. S aktuální deskou The Diseased And the Poisoned (Victory Records) nabrousí Carnifex svoje ostří i na Prahu.


  
www.myspace.com/carnifexmetal

www.victoryrecords.com  
  
WAR FROM A HARLOTS MOUTH

(Německo – Lifeforce records)


V roce 2007 evropskou scénou pořádně otřásla pětice z Berlína svým debutem Transmetropolitan. Jakoby tihle kluci vdechli nový život vydavatelství Lifeforce records, ale také skomírající metal core scéně, která zejména v Německu vykrádala sama sebe už několik let. Na koncertech WFAHM s přehledem spojují metal i hardcore kids svojí energií a diverzitou. Nekonečný výčet vlivů bychom mohli stačit do pár zásadních pilířů jako Converge, Dillinger Escape Plan, Cryptopsy. WFAHM mají vlastní tvář, na kontě přes 200 koncertů, včetně Amerického turné a čeká je vydání novinky s názvem In Shoals. S příchodem nového zpěváka Nica operuje kapela s větší škálou vokálních projevů, ale také hlubšími texty s politickým odkazem. Jak sama kapela píše na svých stránkách: „Nejsme kapela, která patří do nějakého žánru. Neříkejte nám, že nejsme nevímcohardcore nebo blablametal. Máte pravdu – nejsme. To už dávno víme. Nezajímá nás to. Nepatříme do žádné scény…"


  
www.myspace.com/warfromaharlotsmouth

www.lifeforcerecords.com  
  
ARSONISTS GET ALL THE GIRLS

(USA – Century Media)


Arsonists Get All The Girls se nebojí trefně opřít do boření mezižánrových mantinelů! Schopnost zařadit absolutně nečekaný a ještě k tomu originální motiv přesně v momentě, kdy si začínáte myslet, že jste pochopili strukturu jejich tvorby se zde stává absolutní devizou. A tak v celkové koncepci zůstaly z počáteční fáze kapely, kdy šlo spíše o rozptýlení a nikoliv o seriozní ambice, až komické prvky reprezentované samply a klávesami vůbec. Potud jasné ovlivnění Horse The Band (kteří na podzim minulého roku totálně převálcovali pražské Futurum). S ujasněním priorit ale došlo u AGATG k vývoji směrem k odlišným strukturám, a tak o pár momentů později vás rozsekávají pasáží ve stylu Despised Icon, Between The Buried And Me a hned nato jazzovou vyhrávkou či klasickou hardcore vsuvkou. Žádný náznak žánrové rozhádanosti, všechno do sebe zapadá. A s každým songem je stále co objevovat! Arsonists Get All The Girls budou bez jakýchkoliv debat díky své rozmanitosti skrytým trumfem celého Thrash And Burn festivalu.


  
www.myspace.com/agatg

www.centurymedia.com  
  
SUCCESS WILL WRITE APOCALYPSE ACROSS THE SKY

(USA – Nuclear Blast)


Svou evropskou premiéru si na Thrash an Burn odbude tahle deathgrindová šestka z Floridy. Na přetřes nepochybně přijde materiál z debutní velké desky The Grand Partition And The Abrogation Of Idolatry (Nuclear Blast), kterou má na svědomí James Murphy (Testament, Obituary, Death).


  
www.myspace.com/swwaats

www.nuclearblast.de  
    
www.myspace.com/twoshovelsevents

2shovels@gmail.com

www.myspace.com/thrashandburneurotour


  
Předprodej:

Rocksters Shop - Karlova 25, Praha 1

Ticketstream

Tribo - Lidická 8, Praha 5Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!
All booking...
 
AKCE
GARAGEFEST
GARAGEFEST 19.09.2020 - 20.09.2020 ( 11:00 - 03:00 )
Kolín - Garáže Cihelna -> Bar Pod Hodinama Více informací ...
Hella punx uvádí: Last trick 2020
Hella punx uvádí: Last trick 2020 19.09.2020 ( 19:30 )
Hella - Újezd u Cerhovic Více informací ...
Stop & go!
Stop & go! 26.09.2020 - 26.09.2020 ( 19:00 - 23:30 )
Brno Kabinet Múz Více informací ...
25 let GRINDCORE SHOW
25 let GRINDCORE SHOW 03.10.2020 - 03.10.2020 ( 19:00 - 24:00 )
Pardubice klub Ponorka Více informací ...
BENEFIT NA GNWP
BENEFIT NA GNWP 09.10.2020 - 09.10.2020 ( 19:00 )
Plzeň_Belfast Více informací ...
Teplice proti rasismu vol.3 koncert příšerek
Teplice proti rasismu vol.3 koncert příšerek 24.10.2020 ( 20:00 - 02:00 )
Teplice Božák Více informací ...
Teplice proti rasismu vol.3 koncert příšerek
Teplice proti rasismu vol.3 koncert příšerek 24.10.2020 ( 20:00 )
Teplice Božák Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
MATRAK ATTAKK, Kolín - Pod Hodinama,13.9.20
14.09.2020 13:31, Siki


INTERPUNKCE, Kolín - Pod Hodinama, 13.9.20
14.09.2020 13:30, Siki


KIBERA, Kolín - Pod Hodinama, 13.9.20
14.09.2020 13:29, Siki


TERMINATOR X, Kolín - Pod Hodinama, 13.9.20
14.09.2020 13:26, Siki


HNUS UMÍRAJÍCÍ, Stříbrná Skalice - Kanonáda Zlaté řeky, 5.9.20
07.09.2020 20:43, Siki


DEATH WISH KIDS, Stříbrná Skalice - Kanonáda Zlaté řeky, 5.9.20
07.09.2020 20:42, Siki


BEZEJMENNÍ PSI, Stříbrná Skalice - Kanonáda Zlaté řeky, 5.9.20
07.09.2020 20:41, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
HONZA KLOUČEK | Rozhovor (535)
Green Day - Father Of All Motherfuckers (506)
GO476910YB (LIDSKÉ ZDROJE) | rozhovor (460)
Petr (Telepatie) | rozhovor (416)
Refused | rozhovor (397)
Pedro (Cirguz, The Junk Food, atd.) | rozhovor (349)
Vole – Dej Bůh pěstí (309)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
Smrt Mladého Sebevraha - s/t
Lenny Lashley's Gang Of One - s/t
Breaker Breaker – Wreckin´ Machine
KungFu-Girlz - Self Titled
Vole – Dej Bůh pěstí
SICK URGE - Structures Of Domination
LIDSKÉ ZDROJE - Live Demonstration
 
POSLEDNÍ REAKCE
 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2020 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.