Youtube
TRUST (Dk) + PHOENIX 2
Obrázek
Dne: 25.02.2010 20:00
Kde: Praha klub V Jelení

Rozhodl jsem se, že už nebudu dělat koncerty. Až na pár naprostých vyjímek. Asi to většinou budou podobný akce jako tahle, tedy koncerty kapel, který jsou podle mě super, ale nejsou moc v kurzu. Nějak mě už totiž nebaví neustálá hra na hard core a závod o to, kdo přinese víc superlativů nebo rozešle víc pozvánek přes Facebook. Mrdam na to, protože mě to upřímě řečeno totálně sere. Neberte to ale jako jakékoliv brečení, tím opravdu nehodlám ztrácet čas.

Radši to zkusím dělat po svém, prostě jen napíšu, jak na mě ta která kapela působí, hodim link a vytisknu pár letáků, které rozhodim na koncertech. Kdo se alespoň trochu bude zajímat, svou cestu k těmhle informacím si najde. Jak s nimi naloží už bude jen na něm.

 

Trust jsou z Kodaně. Jejich singl mi dal v září Jeppe, basák Obstacles. Pustil jsem si ho teprve nedávno, poté, co mi Trust napsali, jestli bych jim nepomohl udělat koncert v Praze, že Obstacles říkali, že to tady je super (a taky v Brně a v Točníku a tak vůbec). Napsal jsem jim, že už koncerty nedělám a oni mi odpověděli, že to naprosto chápou a poděkovali. Pak jsem si ten singl pustil, ještě několikrát, zamyslel jsem se a přišlo mi líto, že se sem tihle dva chlápci asi nepodívají. A tak jsem zavolal Šamanovi, zabookoval Jelení a jim napsal, že jsem si to rozmyslel.

 

Trust hrajou dost specifickou muziku. Evidentně vyrostli hlavně na Dischordu a Touch and Go klasice. A tak je základem všeho kolize Fugazi a Shellac. Jejich hudba hodně pulsuje a tepe, skoro to až nechápu, když si vezmu, že jsou jen dva. Naštěstí má ale daleko k nějaké překombinovanosti nebo instrumentální exhibici a přesto všechno, co se v ní odehrává si drží punkovou přímočarost a taky tvrdost (tady nejvíce vylézají ty Shellac, hodně kovovej zvuk basy). A taky zvláštní zadumanou melodii a to hlavně když to bubeník přestane rubat a dá vyniknout jednodužše klenuté zpěvové lince, která přijde jakoby odnikud, ale okamžitě vás dostane (to jsou zase ty Fugazi). Výrazné vyhrávky propletené do intenzivních vygradovaných pasáží zase připomínají začátky At the Drive-In, tedy v době, kdy se nabáli hrát alespoň 5 vteřin rovnej rytmus a měli tah jak hovado. No a celé dohromady je to zahrané se srdcem na dlani a pěkně nahlas. A myslím, že naživo to bude jeden z těch koncertů, kdy přijdete do Jelení, dáte si pivo nebo kofolu, pozdravíte se s pár kámošema a pak vás rozseká kapela, kterou vůbec neznáte. Dva sympatický dánové, který chtěj jen vegan jídlo, vodu a místo na podlaze si to postaví doprostřed místnosti, bubeník to odklepne a těch pár odvážnejch začne automaticky třepat hlavou. Budu mezi nima a budu asi šťastnej.

www.myspace.com/abandcalledtrust


 


Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.