Youtube
Týden Nepřizpůsobivosti
Obrázek
Začíná: 12.09.2009
Končí: 19.09.2009
Kde: Praha

Týden nepřizpůsobivosti kritizuje celospolečenské tažení proti „nepřizpůsobivým”. Termín, na kterém se shodnou neonacisté, politici, média i „slušní” občané, je ve skutečnosti jen nejnovějším a politicky korektním výrazem pro rasismus a xenofobii.

Začneme v sobotu 12. září obsazením nového squatu, pokračovat budeme 15. září demonstrací proti novele shromažďovacího zákona na Palackého náměstí a týden zakončíme v sobotu 19. září již šestým DIY karnevalem. Vedle toho se připravuje řada dalších akcí.

Nálepka „nepřizpůsobivosti” může padnout na kohokoli. Nejčastěji na Romy, kteří jsou ze společnosti vyloučeni, ale i na squatery nebo technaře, kteří se sami rozhodli stát mimo ní.

Více než o těchto skupinách vypovídá „nepřizpůsobivost” ale o společnosti samé a o její hlavní hodnotě: přizpůsobit se, být flexibilní, dělat „co se má”.

V „nepřizpůsobivých” společnost útočí na nejslabší článek řetězu. Na ty dole, kdo se nemohou bránit. Jsme antiprométeovská společnost. Nekrademe bohům oheň, nebouříme se proti silným, zlost si vyléváme na slabších. I proto je v Česku stále přípustnější nadávat na cikány než jen vyslovit slovo „kapitalismus”.

Nenechte se oklamat. Když vám říkají, že už není za co bojovat, že žijeme v nejlepším možném světě, ve kterém si lze koupit víc nových věcí než kdy předtím, stále jde o slogany těch, kdo drží moc. Nepřizpůsobivost není zlo. Je naopak tím potřebnější, čím silnější je tlak ke společenské konformitě. Proto Týden nepřizpůsobivosti.

Hlavní akce:

Sobota 12.9.: Obsazení nového squatu, Praha
Úterý 15.9.: Demonstrace proti novele shromažďovacího zákona + Silver Rocket sklizeň (Aran Epochal, Bonus, Unkilled Worker)
Čtvrtek 17.9.: koncert My Name is Ann, WWW a Vladimír 518, klub Cross
Sobota 19.9, 12.00.: DIY karneval nepřizpůsobivosti, ostrov Štvanice

Více info a další program:
http://neprizpusobivi.fnf.cz
http://www.milada.org

Mail: mailto:info@fnf.cz
Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.