Youtube
UNITED SONS OF TOIL (usa) + JOE 4 (cro) na 007
Obrázek
Dne: 27.06.2011
Kde: Praha 007

UNITED SONS OF TOIL (USA)

JOE 4 (CRO)

27. 6.

Praha, Klub 007

 

Kdyby United Sons of Toil dorazili do Prahy před 15 lety, tak by to byla povinnost pro všechny vyznavače produkce labelů jako Amphetamine Reptile, Dischord nebo Touch and Go. Tyhle časy už jsou pryč, ale některý kapely to ignorujou a pořád držej starej prapor vysoko nad hlavou. Je jistý, že tahle hudba neřekla poslední slovo: klasický postupy v nejlepším smyslu, vizuální estetika maoistů, chytrý radikální texty. Společnost jim budou dělat Joe 4 z Chorvatska, který ukážou, že mise starejch noiserockovejch klasiků zanechala otisky i u Jadranu. Kdo to v 90. letech zažil, měl by přijít. Kdo to nezažil, neměl by si to nechat ujít.

 

United Sons of Toil jsou veteráni hudební scény americkýho Středozápadu, který si už druhou dekádu odmakávaj to svoje ve městě Madison ve Wisconsinu. Hlavou týhle party je kytarista Russell Hall, kterej umí parádně nadávat na „zasranej kariérismus indierockovejch kapel 90. let“, aby pak byl po letech na pódiu schopnej od všechno zdrhnout a věnovat se jen elektronice a dubu, aby nakonec zjistil, že ho nejvíc stejně baví nahlas vyluzovat kvílivý zvuky na kytaru. Obklopil se podobně smýšlejícíma sousedama, a jelikož byli všichni navíc přesvědčený socialisti, začali si řikat „Spojení synové dřiny“. Dobrej název, kterej funguje dobře i s jejich agit-prop obalama desek. Jak říká Russell: „Ostatní kapely tehdejší doby se pachtily za úspěchem a prachama. Nám zbyla jenom ta dřina.“ Hudebně čekejte naprostou klasiku žánru (třeba někdo ještě pořád poslouchá Amrep a ty kovový Touch and Go zvuky), textově se USOT na tomhle poli dost lišej – neni to moc o sci-fi a o všelijakejch bizarnostech, ale o světě a jeho nepravostech. Vyplatí se poslouchat, pánové mají rozhodně co říct.

Desky vydali United Sons of Toil tři, ta úplně čerstvá se jmenuje When The Revolution Comes, Everything Will Be Beautiful a vyšla letos v březnu na Phratry Records. Všechno je ke slyšení na internetu, hledejte, poslouchejte, přijďte.

Na tomhle turné se k USOT přidali Joe 4, kapela z Chorvatska, a je to logický spojení: tzv. noise rock se totiž zjevně neposlouchal na východě jenom v Praze. Joe 4 nabídnou precizní a zcela pravověrnou hudbu ve stylu Shellac nebo The Jesus Lizard. Na pódiu bude nepochybně dost živo.

 

United Sons of Toil: http://www.unitedsonsoftoil.com/

Joe 4: http://joe4.bandcamp.com/

27. června 2011, Klub 007

Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.