Youtube
VIALKA tour v Čechách a na Slovensku
Obrázek
Začíná: 16.05.2009
Končí: 20.05.2009
Kde:

16. 5. Rožnov - Vrah + Dáša Fon Fl´aša , Evilasmodel
17. 5. Prague - Chapeau Rouge + Atlantic Cable
18. 5. Brno - Vegalite + Zelené koule
19. 5. Trenčín - Klub Lúč
20. 5. Bratislava - A4
  
Francouzsko kanadskou partnerskou dvojici světoběžníků Vialka asi není potřeba díky jejich několika úspěšným zastávkám v české kotlině příliš představovat. Vzhledem k tomu, že Vialka patří mezi kapely, u kterých se slova pro popis jejich hudby nehledají lehce, je to možná dobře.
Sama kapela se definuje jako turbo folk micro orchestra. Pokud si tento na první pohled bláznivý název (podobně jako hudba Vialky) rozklíčujeme, zjistíme, že v něm určitá logika obsažená je. Termín turbo folk odkazuje na balkánskou hudbu, s níž Vialka v poslední době notně koketuje. Díky tomu, že Erik a Marylise se svojí hudbou sjezdili hezkou řádku zemí na několika kontinentech, nasákla jejich tvorba kromě balkánského a domácího francouzského folklóru daleko více vlivů (africké rytmy, gypsy punkový feeling, …), které servírují s pravou punkovou vervou a jazzovou ekvilibristikou podobně jako jejich kolegové Sabot nebo Ruins. Označení micro orchestra má zřejmě poukázat na to, že i ve dvou lidech se dá vyprodukovat nefalšovaná aranžérsky bohatá „kabaretní“ show.
Ti co již měli tu čest, některé z vystoupení Vialky navštívit, mohou potvrdit, že se jedná především o koncertní kapelu. Na rozdíl od studiových nahrávek, kde ji často sráží ne příliš kvalitní zvuk, dokáže svoji energii a smysl pro humor prodat naplno právě při živém vystoupení. To, že správně dávkovaný humor dokáže vystoupení posunout na další příjemný level, nám předvedl tento týden s velkým nadhledem Edie Sedgwick. Sám jsem zvědav, jak Vialka „odpoví“.
  
Závěrem pouze připomínám, že brněnský koncert proběhne v rámci festivalu PROTESTFEST, který bude příští týden vrcholit STREETFESTEM v sobotu 23. května.
  
by DEaFEKT
  
www.vialka.com
www.myspace.com/vialka
www.protestfest.cz
www.myspace.com/protestfest

Více na old.czechcore.cz
Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.