Youtube
WAIT IN VAIN + KINGDOM + RECONCILE + TOGETHER + OUTRAGE
Obrázek
Dne: 27.07.2009 17:30
Kde: Praha 007


V posledních letech se stalo už jakousi tradicí, že v pondělí po Fluff Festu se některá z kapel zastaví na klubovém koncertě v Praze a spousta z nás, kterým je prostředí sedmičky bližší než open air si kapelu může vychutnat ještě jednou... Letos se to všechno sešlo a zajímavých kapel se na strahovským kopci tentokrát sejde víc než bývá zvykem (a proto všechno odstartuje nejpozději v 18:00!!!)

První z nich jsou WAIT IN VAIN, straight edge hardcore kapela ze Seattle, která nezklame nikoho z pamětníků Strife nebo Trial. Koneckonců v sestavě najdete členy Champion a Trial, takže je jasný odkud vítr vane... 7" vyšel před časem na xCatalystx a aktuální LP "Seasons" na Panic records.

Druhou kapelou, která do menšího klubu sedí daleko víc než na venkovní pódia a která je u nás díky několika relativně nedávným návštěvám slušně profláklá jsou KINGDOM, politická vegan straight edge kapela s charizmatickou zpěvačkou a jasným poselstvím. A to i přesto, že hudebně se Kingdom pohybují spíše ve vodách beatdown hardcore, ale občas bývají přirovnáváni i k Warzone, Sick Of It All nebo Where Fear And Weapons Meet.

Někteří z Vás už možná leccos slyšeli i o argentinských straight edge RECONCILE, oldschool hardcore kapele z Buenos Aires, která se po dlouhých letech konečně ukazuje i v Čechách. Tohle je melodický posi hardcore podobný mixu Gorilla Biscuits, By The Grace Of God a Turning Point.

Zámořský čtyřlístek konečně doplňují OUTRAGE, kteří brázdí Evropu společně s Wait In Vain, s nimiž je kromě zalíbení v hardcoru devadesátých let pojí rovněž i vydavatelství Panic Records. I tady se totiž jedná o straight edge kapelu, která hudebně připomene styl, který má starší generace navždy spojený se jmény jako Battery, Mouthpiece nebo Undertow...

A jako třešnička na dortu se představí nová naděje portugalské posi vegan edge scény - TOGETHER. Sympatická kapela, která si i přesto, že tohle je její první evropské turné opravdu zaslouží vaši pozornost. Má v sobě totiž přesně ten náboj, který před lety definoval kapely jako X-Acto, Time X, New Winds nebo později THAF... důraz je tu kladen především na politické postoje namísto předpisového vzhledu a tisíckrát omletých youth crew klišé. A vzhledem k přítomnosti ex-bubeníka New Winds se přirovnání nabízí samo - melodický posi hardcore na dva zpěvy při kterým místy opravdu zamrazí v zádech... A za zmínku stojí ještě to, že spolu s koncertem ve zkušebně Abstinentie je tohle jejich jediná zastávka v Čechách.

Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.