Youtube
WHAT WE FEEL (rus) + MY OCEAN (by)
Obrázek
Začíná: 12.10.2009 19:00
Končí: 12.10.2009 22:00
Kde: Praha 007

Bohužel se v současné undergroundové scéně nestává tak často, aby byly pevně spojeny radikální antifašistické myšlenky a energická hard core hudba. Naštěstí se však najdou vyjímky. Ruská old school hard core kapela What We Feel se rozhodla vyrazit na evropské turné, které je celé pojato jako benefiční pro Ruské antifašistické hnutí. Můžete se tedy těšit nejen na nálož klasického hard coru ve stylu NY a Detroitských kapel z přelomu 80. a 90. let s více punkovým nábojem (Madball, The Promise, Earthmover nebo Death Threat), ale i na promítání dokumentů, jež jsou úzce spojeny s tématy současného antifašismu. Osobně si myslím, že nejlepší pozvánkou budou slova samotné kapely z letáku, který byl vydán v souvislosti s jejich turné.

"Neonacistické násilí v ulicích, napojené na extrémně pravicové ideje, v rámci státního aparátu, nijak nepolevilo. V posledních letech se ale začali výrazně aktivizovat i antifašisté a začali se v různých městech a regionech organizovat proti neonacistickému teroru a ve svém boji často riskují své vlastní životy. Státní moc se snaží rozdrtit veškeré jejich aktivity hned v zárodcích a i autonomně organizované antifašistické buňky se setkaly s tímto faktem. Na jaře 2009 se obětí této strategie stali také aktivisté Alexej Olesinov (Moskva), Alexej Bytschin (St. Petersburg) a Artur Waleew (Kazaň), kteří byli odsouzeni k několika letům vězení. Několik dalších soudů pak stále pokračuje a jejich výsledek závisí i na práci právníků, které je potřeba zaplatit. Anarchist Black Cross působí na poli sebeorganizované antirepresivní práce už několik let. Podporují vězně, shání právníky, tisknou různé materiály a celkově bojují proti represím. ABC hraje pro antifašisty velmi důležitou úlohu, protože v Rusku neexistují žádné jiné antiautoritářské levicové antirepresivní struktury a lidskoprávní organizace mají často problém s přímými akcemi proti neonacistům. Neautoritářská levice a antifašistické skupiny v Rusku jsou mnohem mladší než v Evropě a potřebují nasbírat ještě mnoho zkušeností. Teď je mnoho lidí odkázáno pouze na pomoc jednotlivců nebo na pomoc skupin jež působí mimo Rusko. Právě teď potřebuje antifašstické hnutí v Rusku velkou podporu. Soudy stojí peníze a oběti neonacistického teroru často potřebují materiální a finanční podporu. Rozhodli jsme se získat prostředky pro Ruské antifašisty, protože potřebují podporu při budování infrastruktury, kampaní a účinného antifašistického odporu."

Návštěvou koncertů a promítání kapely What We Feel podpoříte přímo velmi potřebný a velmi nesnadný boj proti neonacistické špíně a také Ruskému státnímu aparátu.

What We Feel na svém turné představí svojí novou desku "Our 14 Words." Jsme přesvědčeni, že od doby, kdy v Česku vystoupila kapela Unconform, nebyla v našich končinách slyšet hard core kapela z Ruska, zpívající v Ruštině a hrající styl, který je zmíněn výše. Koncert podpoří My Ocean z Běloruska, kteří poprvé křižují Evropou. Jejich metal screamo potěší zejména fanoušky Since By Man, Man And Wasp nebo From Autumn To Ashes.

www.myspace.com/wwfhc

www.myspace.com/myoceanmusic

www.myspace.com/twoshovelsevents

Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.