Youtube
WIVE + PONTIAK + WHITE HILLS + BOMBEE
Obrázek
Dne: 15.03.2010
Kde: Praha 007

WIVE (USA, Exile On Mainstream)

PONTIAK (USA, Thrill Jockey)

WHITE HILLS (USA, Thrill Jockey)

BOMBEE+ (D)

Praha, Klub 007 Strahov

15. března 2010

Start už v 18.00!!!

 

Až uslyšíte Wive, budete mít možná o jednom jménu pro kategorii „Objev roku“ jasno. Základ kapely tvoří Matt Irwin a Hannah Murray z A Whisper In The Noise, na který si zřejmě pamatujete ze skvělýho koncertu na 007 v roce 2008 a ze všech jejich geniálních desek na Exile On Mainstream. Tím pádem je samozřejmý, že ve zvuku Wive hraje hlavní roli odkaz A Whisper In The Noise... Mrazivá tichá krása, prázdnota zmrzlejch plání Minnesoty, zvláštní smutek. Wive ale nejsou jen bezduchým pokračovatelem AWITN. Na debutovým albu „PVLL“ (který vyšlo 1. února na Exile On Mainstream a který si můžete objednat i v distribuci Silver Rocket) jsou sonicky mnohem dobrodružnější výpravy a nový odstíny. Na několika místech se Wive dostávají blízko naléhavosti A Silver Mt. Zion, jinde si možná vzpomenete na Three Mile Pilot. Tahle kapela má každopádně naprosto svébytnej, naléhavej a sugestivní zvuk, kterej má obrovskou vnitřní sílu.

 

Spolu s Wive se 15. března na 007 představí hned tři další kapely: kvarteto Pontiak vydává na Thrill Jockey a produkuje hypnotickej a sugestivní mix Maserati a Kinski s nasládlou psychedelickou atmosférou, kterou navíc dokresluje ležérní zpěv a acidový riffy. Jejich stájoví kolegové White Hills jdou v týhle inspiraci ještě dál: hluková linie 13th Floor Elevators - Spacemen 3 – Earthless má další pokračovatele. Čtvrtou kapelou večera budou hodně zajímavý Němci Bombee +.

 

Koncert začíná už v 18.00!!!

 

Wive: http://www.myspace.com/wivespace

Pontiak: http://www.myspace.com/pontiak

White Hills: http://www.myspace.com/whitehills

Bombee +: http://www.myspace.com/bombee666

Recenze na album Pontiak je k přečtení tady


 

Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.