Youtube
(at home with) SOPHIA 25. května na Dobešce
Obrázek
Dne: 25.05.2010
Kde: Praha - divadlo Dobeška

(at home with) SOPHIA  (USA)

Divadlo Dobeška

25. května 2010

Start 20.00, vstup 300 Kč

 

Po jedenácti dlouhých letech se do Prahy konečně vrací Robin Proper-Sheppard, kdysi kytarista a zpěvák kultovních God Machine a nyní duše, mozek a srdce uhrančivé kapely Sophia. V komorním prostředí divadla Dobeška, kde už se letos představili třeba Lou Barlow nebo Black Heart Procession, předvede své uhrančivé písně v nejsyrovější podobě – jen za doprovodu akustické kytary.

 

God Machine byli v první polovině 90. let kromě The Cure jedinou kapelou vydavatelství Fiction a nechali za sebou dvě nezapomenutelné desky: „Scenes From The Second Storey“ (1993) a „One Last Laugh In A Place Of Dying“ (1994). Po náhlé smrti baskytaristy Jimmyho Fernandeze se ale God Machine rozpadli a Robin načal novou hudební i životní kapelu: rozprodal všechny věci, které nějak souvisely s God Machine, a začal nahrávat desky pod hlavičkou Sophia. Od debutového alba „Fixed Water“ (1996) až po loňskou novinku „There Are No Goodbyes“ si Sophia udržuje charakteristickou hudební tvář: neuvěřitelně křehké, pomalé a uhrančivé skladby, na kterých se vznáší Robinův odevzdaný hlas. Zatímco God Machine se schovávali za hradbu nemilosrdného hluku, Sophia šokuje „nahotou“ písniček, intimním vyzněním a bolestně zraňujícími texty. Proper-Sheppard ale přesto nepůsobí jako zamračený morous – na koncertech komunikuje (sice stydlivě) s publikem a před právě probíhajícím turné dokonce vyzval fanoušky, aby mu na e-mail zaslali své oblíbené skladby od Sophia, že je v jejich městě rád zahraje. Už jste si napsali? Robin Proper-Sheppard vystoupí coby (at home with) Sophia sám jen s akustickou kytarou na Dobešce v úterý 25. května.

 

Sophia: www.sophiamusic.net

KYEO: www.kyeo.net

Silver Rocket: www.silver-rocket.org

Dobeška: www.divadlodobeska.cz

 

 

Reakce (0) | Zobrazit všechny akce ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.