Youtube
BLACK COUNTRY, NEW ROAD - For the first time LP (Ninja Tune, 2021)
12.04.2021 08:31 Bachi
Obrázek

A vo co teda jde... Jedná se o hudebně barevnou kolekci šesti písní, nesoucích se v math-rockovém rytmu. Tempo je volnější a točej ho v protisměru různé zasekávačky kytar nebo hypnotizující smyčky jinejch nástrojů (dechy, viola, elektronika).

Když by někdo vhodil do ringu velkých hráčů o pozornost překonzumovanýho hipsterskýho intelektuála, co to potřebuje upřímně, volně rovnici SHELLAC, SLINT a OXBOW (s neřestí ranných ARCADE FIRE a pozdních BLACK HEART PROCESSION) – přičemž „nekopírovatelnej vzor“ je u těch druhých jmenovaných a jejich Spiderlandu (i graficky a vlastně celkovym námětem desky - zde leží má pochybnost), měla by logicky přijít kritická připomínka – to nejde. Jenže, jak by řek Franta Vomáčka, jinak trenér okresního fotbalovýho mančaftu z okolí tuzemské krajské metropole: „Ono to jde, když se chce“.

Ona kritická pochybnost se dostavuje v úplně jinejch oblastech, který ale souvisejí s odstupem u mě s přibývajícím narůstu nekompatibility s technologickým pokrokem a  vytrvalou ignorací nových médií – prostě jak to ty děcka mohli takhle vygůglit, že to zní tak svěže, věrohodně – když to není originální a opírá se to o samý nekopírovatelný (rozuměj nedotknutelný) ikony. Asi to bude tim, že upřímná výpověď skupiny navazuje na tradici těch třetích jmenovaných svým avantgardním, teatrálně až divadelně orientovaným prezentacím fyzického přednesu. Údajně (nesleduju jejich koncerty na červené krabičce, chci se nechat překvapit).

Poprvé se tady někde poblíž maj vobjevit na podzim v Underdogs, což dyž kovid dá. No už teď si řikam, že to asi bude přesunutý jinam, protože počet shlídnutí jejich videoklipů roste a těch, který v jednadevadesátym neprožili svůj coming out dětství se Spiderlandem (nebo i o trochu dýl), se teď týkají úplně jiná témata v jiných kontextech. Nechci se na to dívat ale optikou, kterou výše naznačuju. Po třiceti letech od ikonický desky, prostě přece může vzniknout její "nejen" revival. Navíc inspiraci Slint, Shellac BLACK COUNTRY, NEW ROAD přiznávají i v textech a ono tam bude i něco dalšího, co to téma rozvíjí o původní prožitky...

Na bandcampu kapely, píšou že je to za nějakej ten měsíc, co je deska venku vyprodaný od cédéček, kazet, vinylů i empétrojky, nicméně v plzeňském Musicrecords.cz jí ještě mají, ale maj zavřeno. Stejně bych si jí nekoupil, protože za 599 korun - to nestáli snad ani NEUROSIS a ty jsou přeci jen o kus původnější.

Přesto mám jejich koncert v Praze, za záchytnej bod pro tenhle podzim.

BACHI

 

 

Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.