Youtube
HORŠÍ NEŽ MAINSTREAM.......
01.04.2006 14:15
Tímto článkem nechci nikoho vychovávat, nebo mu říkat jakou má poslouchat muziku. Chci jen napsat, co si myslím o jistých záležitostech, které se v posledních letech staly akceptovanou součástí hard core punkové komunity. Všichni máme vlastní mozek, rozhodujme se tedy podle sebe. Tohle je pouze moje reflexe. Díky.
  
Přemýšlím o tomhle tématu už poměrně dlouho, ale nikdy jsem neměl potřebu své závěry ventilovat jinak, než jistým vnitřním pnutím, maximálně diskutováním s těmi, kteří o to měli zájem. Tou poslední kapkou, která mě donutila k napsání tohoto článku, byla poslední zásilka od Trustkill records. Z každého cd na mě vypadla jakási "kolektorská kartička", zlatě rámovaná a samozřejmě již na přebalu hrdě reklamovaná. Každá kapela má svoji a jsou různě rozhozené do různých cd a vaším úkolem je, když na to přistoupíte, dát dohromady všechny. Mě osobně se dostaly do ruky zatím jen dvě, ale i to mi úplně stačilo. Na první byla kapela Bedlight for Blue Eyes a na druhé Fight Paris. Až do teď by mi to bylo v podstatě u prdele, to co mě však už trochu nadzvedlo, byl výpis oblíbených činností a tak vůbec, který je na zadní straně kartičky. Mimo jiné sračky obsahuje i otázku na oblíbené restaurace, kde obě kapely uvedly - Burger King, Mc Donald a KFC. Nikdy jsem si nedělal iluze o punkových kořenech tohoto nového trendy směru, ovšem co je moc to je moc. Propagování těhle sraček, navíc takhle ubohým a laciným způsobem, který má samozřejmě zvýšit atraktivitu labelu u tupých náctiletých děcek, je už za tou hranicí, kterou jsem ochoten tolerovat. Většina těhle kapel je ve spojení s marketingovou strategií vydávajících firem a všichni dohromady se snaží prodat za jakoukoliv cenu co nejvíc desek a používají přitom horší prostředky než spousta mamutích korporací a navíc se všichni ještě tváří, že jsou ty největší hardcoristi. Ohání se termínama jako "screamo", "punkrock" a "hardcore punk" a vytváří dojem, že jediné, co je zajímá je scéna. A v tomto jsou skutečně horší než mainstream, protože ten se alespoň za nic neschovává. To, co pak vidíte, je jen parta obyčejných fracků, kteří se vezou na právě populární vlně, jež z hc/punku vzešla, ale nyní se jaksi vymkla kontrole. Make up, černé nehty, nejdražší hadry, sponzoring od spousty podivnejch firem, přepálený ceny hadrů i lístků na koncerty, manýry rockovejch hvězd. prostě další nechutnej módní trend a nic víc. Tohle všechno se stalo součástí undergroundové subkultury a pro mě osobně nastal čas se ozvat a jasně říct, že tohle pro mě není a nebude hardcore punk! Stejně tak, jako křes?ansko - nacionalistický sráči typu Sinai Beach (Victory records), kteří děkují všem americkým vojákům, kteří "brání jejich svobodu". Tohle je postoj s jehož podstatou byl punk vždy v absolutním rozporu a vznikl právě proto, aby na tohle svinstvo upozorňoval!
Samostatnou kapitolou je pak vegetariánství a práva zvířat obecně. Ještě poměrně nedávno bylo vegetariánství přirozenou součástí punku a teď je tomu skoro naopak. Všichni chtějí být jen rock n roll, dobře se bavit a dělat, že je vše v nejlepším pořádku. To ještě pak v tom lepším případě. Ten horší máte o pár řádků výše. Tohle vše, se samozřejmě netýká jen Victory, Trustkill a jejich kartiček, použil jsem je jen jako příklad. Podobné marketingové praktiky, postrádající jakýkoliv postoj, kromě snahy vydělat co nejvíc peněz, najdete i spousty menších labelů a kapel, které jen okoukaly strategii a snaží se ji aplikovat na svou činnost. Tím se pak tohle všechno ještě více přibližuje a propojuje se současnou, skutečně undergroundovou scénou. Nejsem tak naivní, abych si myslel, že ta je ve své podstatě nějak dokonalá a tohle ji akorát nehezky ubližuje. Moc dobře si uvědomuji tu spoustu svinstva, která je s ní spojená. Nicméně, stále je to místo, kde jsou prezentovány mě blízké a sympatické postoje, spojené z politikou, ekologií, právy zvířat, lidí atd. Nebo alespoň s příjemnou komunikací a sympatickými lidmi. Praktiky, které jsem popsal výše, jsou natolik umělé, vykalkulované a stojící na téměř opačných principech, že si myslím, že v hc/punk komunitě opravdu nemají co dělat. Nechci aby byl hardcore o nějakých dokola se opakujících klišovitých tématech, které někdo uzná za vhodné. Miluju spoustu kapel, které o politice nezpívají. Chci jen, aby se neztratil, ten duch, který tvoří jeho jedinečnost a který tyhle kapely nejenže nemají, ale navíc se ještě snaží všechny přesvědčit, že je tomu úplně naopak. Na tohle fakt nasrat!
  
p.s. Pracuji v obchodě, kde i tuhle muziku prodávám. Stejně jako občas nakupuji v supermarketu. Nelze být naprosto nezávislí na to, s čím nesouhlasím. To není omluva, jen vysvětlení.
  
p.s II. Jestli budete brát tenhle článek jako pokus o elitářství, nebo kázaní o to. co je hc a co ne........Je mi to úplně u prdele.
  
Omlouvám se za chyby
  
Banánxxx
spesxerepta@tiscali.cz
  
SPES EREPTA
vegan sXe
hard core crust

Více na old.czechcore.cz
Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!
All booking...
 
AKCE
Benefit Tattoo session - benefit pro Jako Doma
Benefit Tattoo session - benefit pro Jako Doma 23.03.2019 - 23.03.2019 ( 10:00 - 22:00 )
Olomouc, SF MINI Více informací ...
Matka – příběh ulice
Matka – příběh ulice 23.03.2019 - 23.03.2019 ( 17:00 - 19:00 )
Olomouc, SF MINI Více informací ...
Kulturní strava
Kulturní strava 23.03.2019 - 23.03.2019 ( 18:30 )
Brno - Sibiř Více informací ...
Crippled Fox(Hu) * Kajse//Kajto
Crippled Fox(Hu) * Kajse//Kajto 24.03.2019 ( 20:00 )
Liberec - Zkušebna Široká Více informací ...
E-TURN (USA) + PTAKZ
E-TURN (USA) + PTAKZ 25.03.2019 ( 20:00 )
Praha 007 Více informací ...
RAPTURE (GR) + VIOLENT DEFINITION (GR) + STOLEN LIVES + KRONSTADT
RAPTURE (GR) + VIOLENT DEFINITION (GR) + STOLEN LIVES + KRONSTADT 28.03.2019 ( 20:00 )
Brno Kabinet Múz Více informací ...
GOSPEL OF THE FUTURE + KOVADLINA + TUMMO + SHEEVA YOGA
GOSPEL OF THE FUTURE + KOVADLINA + TUMMO + SHEEVA YOGA 30.03.2019 ( 20:00 )
Brno Kabinet Múz Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
DEUFORIA, Praha - Brouk, 16.3.19
17.03.2019 12:13, Siki


SCALP, Praha - Brouk, 16.3.19
17.03.2019 12:12, Siki


SVINĚ!, Beroun - Metro, 2.3.19
04.03.2019 16:26, Siki


COMMODORE 64, Beroun - Metro, 2.3.19
04.03.2019 16:25, Siki


CRIPPLEKORPS, Beroun - Metro, 2.3.19
04.03.2019 16:23, Siki


KIBERA, Beroun - Metro, 2.3.19
04.03.2019 16:21, Siki


NO GOD RHETORIC, Zruč nad Sázavou - Pallasit, 23.2.19
24.02.2019 20:09, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
DeeCracks - Sonic Delusions (536)
Tomáš Ivan Mládek| rozhovor (385)
Lucifer Efekt | rozhovor (336)
NEEDFUL THINGS – Deception (250)
PAST - Sama (243)
AUTONOÉ - s/t (219)
Povodí Ohře | rozhovor (182)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
The Ratchets - Gotta Be Cool
Lucifer Efekt | rozhovor
Tomáš Ivan Mládek| rozhovor
The Landfill Crew - EP
Povodí Ohře | rozhovor
The Landfill Crew - EP
Willhelm Grasslich | rozhovor
 
POSLEDNÍ REAKCE
 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2019 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.