Youtube
I WALK THE LINE (Finsko) + další
04.04.2007 08:11
Út 8. 5. 2007, Brno – MELODKA (dříve MV klub)
  
Bylo by škoda kdyby v záplavě akcí, které se každoročně dějí v Brně na přelomu dubna a května jako součást PROTESTFESTu, zanikl na poslední chvíli vklíněný koncert finské kapely I WALK THE LINE. O koncertech dějících se mimo Protestfest ani nemluvě. „Sezóna“ je opravdu nabitá.
IWTL můžeme s klidným svědomím považovat za finský „all star band“ nebo „the best of Combat rock“. Jak napovídají přízviska, jedná se o partu chlapíků a jedné dívčiny, co měli/mají co dočinění s kapelami z profláklého finského labelu COMBAT ROCK INDUSTRY – MANIFESTO JUKEBOX, WASTED a HERO DISHONEST.
Názvy kapel, zejména té posledně jmenované, bych se nenechal mýlit. IWTL jsou dosti specifickým spolkem. Přestože si libují v melodiích za klávesového doprovodu nelze popřít jejich punkové kořeny.Díky patrné inspiraci v country by IWTL s klidem snesli přirovnání ke kapelám jako AGAINST ME. A pokud si v přirovnávání libujete, lze určitě zmínit i SOCIAL DISTORTION nebo již uvedené WASTED.
Čím se však IWTL liší je krom klávesového doprovodu patrná lehká melancholická atmosféra, která se nad albem „Disolated streets“ vznáší jako mlžný opar nad podzimním ránem.
K hudební stránce (a country vlivu) je nejlépe nechat promluvit samotnou kapelu. „Na začátku jsme byli pouze kámoši, kteří často debatovali o nejrůznějších hudebních stylech. No a pak jsme zašli do zkušebny a začali jamovat. Všichni jsme už dlouho hráli v různých kapelách a chtěli jsme si pro změnu zkusit něco jiného. Po prvních písních jsme se začali profilovat a řekli si proč neudělat nějaký koncert, lidi se už v té době o nás začali zajímat …a proč se jmenujeme I Walk The Line? Mr. Cash je ve Finsku kultovní postava a my si řekli, že je to parádní jméno a v punkové scéně docela odlišné, navíc je to pro nás čest. Když „muž v černém“ zemřel a byl dokonce natočen stejnojmenný film, tak se věci trošku změnili, ale už se tak prostě jmenujeme.“
  
Program koncertu spojeného s promítáním filmů„Oi Polloi: Global Disent“ a „Země a svoboda“ začíná v 17:00. S IWTL ještě zahrají slovenské kapely ILÚZIA a ŽELEZNÁ KOLÓNA. Koncert musí skončit PŘESNĚ VE 22:00!! Takže doražte včas!!
by Defekt
  
Více informací najdete na stránkách protestfestu.
I WALK THE LINE
myspace

Více na old.czechcore.cz
Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!
All booking...
 
AKCE
ŽVIREX PUNX NIGHT VOL. VI
18.06.2026 - 18.06.2026 ( 16:00 - 23:00 )
Baška u Frýdku Místku, Bunkr Více informací ...
Narozeninový Punk Fest
Narozeninový Punk Fest 19.06.2026 - 19.06.2026 ( 20:00 - 23:00 )
Ledeč nad Sázavou - Hotel Stadion Více informací ...
DĚTI DEŠTĚ /// MAYON /// YUA
19.06.2026 - 19.06.2026 ( 20:00 - 23:00 )
Brno, Vegalité Více informací ...
INSANIA, DRUTTY
INSANIA, DRUTTY 19.06.2026 - 19.06.2026 ( 20:00 - 22:00 )
Ostrava - Barrák Více informací ...
Koncert
Koncert 20.06.2026 - 20.06.2026
Vsetín - Vesmír Více informací ...
Zatrest Fest 2026
Zatrest Fest 2026 20.06.2026 - 20.06.2026 ( 12:00 - 23:50 )
Olomouc, Chomoutov Více informací ...
BŘEH 2026
BŘEH 2026 20.06.2026 - 20.06.2026 ( 15:00 - 22:00 )
Provoz Ostrava Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
SHELTER, Praha – Cargo Gallery, 15.6.2026
SHELTER, Praha – Cargo Gallery, 15.6.2026 16.06.2026 20:36, Mira


FEARSKAPER, Zruč nad Sázavou - Pallasit, 13.6.26
16.06.2026 10:30, Siki


KOMPLEX VINY, Zruč nad Sázavou - Pallasit, 13.6.26
16.06.2026 10:29, Siki


RV4, Zruč nad Sázavou - Pallasit, 13.6.26
16.06.2026 10:28, Siki


NO GOD RHETORIC, Zruč nad Sázavou - Pallasit, 13.6.26
16.06.2026 10:27, Siki


FÖRTELEM, Zruč nad Sázavou - Pallasit, 13.6.26
16.06.2026 10:26, Siki


SCHEISS BÖHMEN, Zruč nad Sázavou - Pallasit, 13.6.26
16.06.2026 10:25, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
STRAGE DI STATO / 24/24 - split (174)
Selene – Venus (146)
LILIXELBE – s/t (142)
Svobodný Slovo / Stres - 333 stříbrných kokotů / Pohled ven!! (142)
Rozpor - Ilegálna Spravodlivosť (135)
Ad Calendas Graecas - Neptej se proč (124)
GLOWHAZE - VYŠEHRAD (122)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
HACKER - Memory Cache
Ad Calendas Graecas - Neptej se proč
vapaa maa - Äiti Systeemi
Fear Of The Known - The Last Song
Noi!se - Fate Of The Union
APOPTOSIS - Saeculum Hyaenarum
LILIXELBE – s/t
 
POSLEDNÍ REAKCE
Bomba
(26.05.2026 10:27 stelca77 )

název. Těšim se!!!


jméno
(11.04.2026 19:13 ondra)

Tak je to Stress nebo Stres?


Fuck Nazis!
(17.03.2026 01:04 Luksa)

Posranej FIlip Vávra, tahni nacistickej sráči!!


Píčovina
(23.02.2026 13:31 Robert )

Přibyla kapela Arisco
(19.02.2026 12:18 Vašek)


Rozpor :-(
(13.02.2026 23:24 Luksa)

Fucking fuck ROZPOR!


Full stream 7" EP
(20.01.2026 13:12 Rajtche)

https://drinkinbeerinbandanarecords.bandcamp.com/album/dbibr115-24-24-strage-di-stato-split


???
(07.01.2026 11:12 Radim)

Tvl to bylo před 13 lety :D 


DDŽ VH VM
(13.11.2025 10:40 stelca77)

Na zániku federace se pánové dohodli v Brně. Což osobně považuju za paradoxní :))


10 LET STARÝ LETÁK TOUR !!!
(07.10.2025 23:00 Peťa)

Kloučo, dobrý, ale leták je starý :--)), turné z roku 2015, raději tento post smaž, ať se nanachytá více lidí.


 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   



Pro Neziskovky afa svoboda zvirat kids and heroes 007 strahov malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast Periferia

© 2026 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.pro-neziskovky.cz) | Design concept by Max

Souhlas s cookies

Používáme cookies:

Více o GDPR