Youtube
Otra Vez | rozhovor
23.01.2023 12:22 Samuel
Obrázek

Otra Vez jsou hardcore / emo / punková / alternativní kapela rozprostřená v lokalitě mezi Labem, Jizerou a Sázavou. Není to tak dávno, co jim vyšlo album "Lento", snad i proto mi to nedalo a oslovil jsem jejich kytaristu / zpěváka Poďouse, který je i zpěvákem kapely Rožava.

Emailovou formou vznikl následující rozhovor.

Otázky: Samuel. Odpovědi: Poďous.

 

Zdravím Otra Vez!  Jsem rád, že máte chuť pustit se do rozhovoru. Klasická otázka na začátek - odkud jste, představíte se?

Jako kapela hrajeme od roku 2011, vydali jsme 3 desky, tu poslední Lento konečně už i na vinylu. Hrajeme ve 3 i když na první nahrávce s námi byl i druhý kytarista, který kapelu opustil a my vlastně zjistili, že nám hraní ve třech vyhovuje více. Na basu hraje Tereza, která žije v Sázavě a v minulosti měla zkušenost s hraním v táborské dívčí kapele Animus Anima. Na bicí Pavel alias El Gigo, který je z Brandýsa nad Labem a hraje ještě v kapele Blues band cpt. Pickarda a grungeové kapele Basslake. A já jsem Poďous hraju na kytaru a řvu do mikráku, žiju v Lysé nad Labem, v minulosti jsem hrával v několika lokálních partičkách, které jsou už dávno mrtvé. Taky ještě řvu do mikráku v kapele Rožava. Jak vidíš jsme rozprostřeni na větším území, tedy mezi Labem, Jizerou a Sázavou.

Kam sami sebe hudebně řadíte? Hardcore, punk...? Jsou pro Vás ty "škatulky" nějak důležitý?

Hardcore / punk / emo - s tímhle se můžeme jednoznačně ztotožnit, ovšem pro spoustu lidí jsme hudebně málo punk i málo hardcore, takže jako takový naše přirovnání bych uvedl námi používaný indie-core. To víš, že nejsou, k čemu taky, vlastně jen v případě, že chceš někomu nastínit co vlastně asi tak hraješ, když se tě někdo u pivka zeptá. Ale mnohem lepší je, když mu pustíš desku nebo zajde na koncert, protože to co se jednomu zdá jako MOCNY DYM!, může u  druhýho vyvolávat romantický záchvaty. Vlastně je to úplně fuk, jak tomu kdo řiká, důležitý je, aby si to kapele při poslechu uvěřil.

Co vlastně znamená Váš název Otra Vez?

Ve španělštině to znamená: znovu, opět, zase... Je to celkem profláklý slovo, moji známý španělé z toho měli srandu, že se takhle jmenujeme. Taky je dost těžký nás třeba na youtube najít, protože všechny popíky či boy- bandy z hispánskýho prostředí mají tohle slovo v názvu písně. Jenže já jak jsem hrál dřív v různejch lokálních kapelách a různě se to rozpadalo a končilo, tak jsem věděl, že ZNOVU, OPĚT, ZASE  udělám další kapelu. Když na to pak došlo ten název byl jasná volba.

Takže máte nějaký vztah ke Španělsku?

Jasně, já určitě, párkrát jsem tam byl v minulosti s báglem na pár měsíců a ta zem, lidé i jazyk mi přirostly k srdci a to nemluvím o španělských kapelách, který jsou tradičně výborný. Moc bych si přál, kdyby se nám třeba v budoucnu podařilo tam vyjet na tour. Což se mi už jednou podařilo s Rožavou  Viva La Espaňa!

Trochu odbočím od Otra Vez, zaujala mně Tvá vášeň pro Španělsko ... nechci po Tobě žádný "scene report", ale vypíchni pár kapel, míst ... co Tě nějak oslovili ... 

Tak jako první musím zmínit A Coruňu v Galicii, což byl náš cíl, navštívit kamaráda Mora.

S jeho kapelou ULTRASURF jsme několikrát hráli, když byli v Čechách na tour.

Fakt dobrý chlapíci.. https://losfabulososultrasurf.bandcamp.com/…-as Bohužel kapela už není aktivní .-( ale každej z kluků hraje jinde.

Moro se dal na starej blues a vystupuje sám jako DAVID LH https://davidlh.bandcamp.com/…-ep

Lupe se přestěhoval do Andalusíe do Almérie kde hraje v punkrockovejch kapelách CINETIČS a INCISIVAS https://cinetics.bandcamp.com/…bum https://incisivas.bandcamp.com/…s-t

Ze Sevilly určitě cokoli z labelu Andalucía Uber Alles https://andaluciauberalles.bandcamp.com/

Jako další ze super míst bych zmínil Murcii  a squat El Retal  kde jsou domovské kapely:

DAMNSIDE a CENIZA  https://damnsidehc.bandcamp.com/

Z Barcelony bych zase rád vypíchnul kapelu ADDENDA. https://addenda.bandcamp.com/

Nedávno jsem dostal tip od Petra z Lyssy na kapelu RADIADORES VIEJOS ze Salamancy, fakt zvláštně zajímavá muzika. https://radiadoresviejos.bandcamp.com/

Ještě bych rád zmínil Lisabonský squat Disgraca kde v rámci večera  zahrál i baskitský písničkář BUTERFLAI.

 A nakonec taky francouzský Besancon kde je doma kapela VLAAR, dva z nich hráli ve známějších POTENCE, ale ty není třeba u nás moc představovat. https://vlaar.bandcamp.com/…-lp

Těch kapel a míst je daleko víc, ale snažil jsem se napsat ty, o kterých si myslím, že by moc lidí nemuselo znát a tudíž je tímto pro ně objevit.

Děkuju, že pěkně jsi napsal o svých oblíbencích ze Španělska. Vlastně bych byl i rád, kdyby jsi něco napsal o místě kde žiješ a kde fungujete jako kapela. ČR není tak velká, ale osobně jsem u Vás vlastně ještě nebyl :)

S náma je to trochu složitější, protože jsme každý z jinýho města. Já pocházím z Lysé nad Labem kde nikdy žádná "opravdová punková scéna " nebyla, jen pár kluků co hráli v garáži, ale to je už hodně velká historie, v současnosti je tu pár kapel, ale žádný hc/punk, tady u nás jel spíš vždycky dost jazz. Každopádně jsem cca před 20 lety utekl z tohodle typickýho maloměsta do pidi vesnice na kraji lesa. Teda ten útěk nebyl zas tak velkej  je to 4km od Lysé .-) Kdybych chtěl někoho nalákat k nám do města bylo by to asi jen na zámecký park(francouzská upravená zahrada s barokními sochami od žáků Matyáše Brauna (zviditelnil se hlavně na Kuksu). Lepší je ale ta divoká část parku tzv. anglický les, kde jsou staré buky, duby atd. Celýmu tomu kopci vévodí barokní zámek v kterým je ale domov důchodců, takže nečekej žádnýho průvodce s papučema. Jinak jsme klasický maloměsto se spoustou "chytrejch" lidí a lokálních politiků který mají zaručenej recept jak to tu vylepšit(zatím se to však nikomu nepovedlo). Žádný pořádný místo na punkovej konzik tu už není, to co fungovalo je dávno mrtvý. Vlastně nejnovější zajímavost je ta, že ve volbách do zastupitelstva totálně vyhrála opozice složená převážně z lokálních sdružení a úplně vytlačila z radnice dinousauří politiky z ODS, ČSSD, ANO, KSČM. To se myslím nikde jinde nepovedlo. Nyní mají 12 z 15 zastupitelů, takže třeba se něco konečně změní k lepšímu :-). Bubeník Gigo je z Brandýsa nad Labem cca 10km od Lysé, ale pár let už taky žije na vesnici přes les, řeku a pole 3 vesnice ode mě. Basačka Tereza je kousek dál, až ze Sázavy, takže to máme k sobě na zkoušky 50km. Je to malý sklářský městečko kde je kupodivu docela dost kapel různých žánrů. Někdy jedem my za ní, někdy ona za náma, vzdálenost není zas taková překážka, když je vůle lidí něco pro kapelu udělat. Takže jako kapela někdy zkoušíme u Giga doma na vesnici a někdy v Sázavě ve sdílené zkušebně místních kapel. Kdyby něco mám ještě v záloze zkušebnu ve staré dřevěné sokolovně ve vedlejší vesnici, ale tam jsme už pár let nehráli.

Zaujalo mě, že jsi se zmínil o politice. Jak se díváš na to, když punkové vstupují do politiky?

Hele punk byl a vždy bude svým způsobem politickej, teda pokud nejsi zrovna alko punkáč somrující na hlaváku, kterýmu je všechno kolem jedno. Mít názor, vyjadřovat se a komentovat dění ve společnosti, nebýt lhostejnej k problémům ostatních, pomáhat, angažovat se. Tohle je taky politika, taková ta odspodu, která má smysl a v který by punkové rozhodně měli být. Ale jestli se ptáš, co si myslím o tom, když se z punkáče stane politik, tak podle mě tudy cesta nevede. Dřív nebo později, i když by do toho vstupoval s ideály a přesvědčením něco změnit, ho to prohnilý prostředí semele a buďto se z něj stane prachobyčejněj píčus v saku co hájí vlastní zájmy před veřejnými nebo z toho musí vyskočit, aby si zachoval vlastní duši. Možná by to mohlo v nějaký formě fungovat v lokální politice na malým městě kde se lidi znají a kdyby měl podporu, třeba by z něj mohl být starosta, co by zařídil, aby konziky nemuseli končit ve 22hod. :-) Ale jinak NE protože politika je KURVA! A spíš se posere a zaprodá ten člověk než aby dokázal svejma punkovejma ideálama změnit to nemocný politický prostředí.

Povíš něco o Vaší poslední desce "Lento? Je to první album na vinylu, že?

Tak "Lento" je naše již třetí nahrávka, po první desce jsme ještě nahráli EP. U téhle desky jsme si řekli, že bychom ji chtěli mít na vinylu, tak jsme se praštili přes kapsu a šli do toho a jsme moc rádi, že se to povedlo. Shodli jsme se, že by tý nahrávce vinyl slušel :-) Desku jsme nahrávali u Davida Zemana z Kalle, v jeho studiu (tímto ho moc zdravíme). Byli jsme moc spokojeni, jak s jeho přístupem, tak se zvukem. David nakonec dělal i mix a master. Celkově se "Lento" rodilo trochu déle, byl v tom nejen Covid, ale taky Terezy porod, takže s vydáním jsme se rozhodli počkat až budeme po pauze zase fungovat. Když už to konečně šlo, v Loděnicích byla na výrobu fronta na 10 měsíců. Tak jsme ji nejdříve pustili ven jen digitálně a vinyl byl až později. To je taky jeden z důvodů proč jsme ji nazvaly "Lento".

Líbí se mi atmosféra alba "Lento". Co Vás inspiruje?

Předpokládám, že se ptáš na hudební inspiraci:-) Tak za sebe můžu říct, že v tom důležitým formovacím období (puberta), mě ovlivnili české a slovenské punkové kapely jako např. Kritická Situace, FPB, H.N.F., Do Řady, Znouzecnost, Davová Psychóza a další... Ze zahraničních třeba  Dead Kennedys, RATM, Radiohead, ale taky celá "Seattle scéna", Pixies, Faith No More a hlavně Sonic Youth, ty pro mě byli úplný zjevení a fakt sem je žral!!! Z toho vlastně vyplývá, že "devadesátky" byly to v čem sem vyrůstal a tudíž hlavní zdroj a vzor. Později se k tomu dostaly Silver Rocket kapely, především GNU a hc/punk party odkudkoli. Jo a vlastně taky klasický rockový borci jako LED ZEPPELIN, Black Sabbath, Doors, Hendrix... atd. Z toho teda vyplývá, že jsem poslouchal a poslouchám vlastně Vše možný

Tereza: Mě určitě podvědomě inspiruje všechno, co jsem kdy poslouchala, což je seznam, kterej se, koukám, částečně kryje s tím Poďousovým :) Nejvíc mě ale inspirujou sami kluci z kapely - občas někdo něco nahodí, ostatní se chytí a dostanou ze sebe melodie a rytmy, co ani netuší, že by zvládli vymyslet a propojit. Proto nerada skládám sama doma - a to se týká i mýho působení v minulých kapelách, prostě věřím v tu společnou energii a myslím, že nám to i přes občasný tápání a tvůrčí pauzy nakonec funguje.

Pavel: Já myslím, že inspirace hudbou, kterou my tři posloucháme. Já asi tedy jinde inspiraci neberu nebo to nedokážu takto popsat.

"Lento" vyšlo na vinylu, je pro Vás důležitý aby Vaše alba vycházely na deskách? Z čeho nějraději posloucháš muziku? Kupuješ si desky? 

Bylo by to strašně moc fajn, kdyby od teď všechny naše další desky vycházely na vinylu, jenže doba je taková, že vydat desku na vinylu, bez toho aby za tebou stál label, který ti na to dá peníze je dost těžký a drahý. Takže, když si kapela platí všechno sama, od nahrávaní, přes mix a master až po vylisování vinylů a tisk obalů, musí na to nejdřív našetřit peníze. Ovšem s naší prodlevou mezi jednotlivými nahrávkami je vždy docela dlouhá doba, takže i to našetření je vlastně reálný. Takže by to bylo určitě naše velký přání, který by jsme si rádi splnili.

Úplně preferovaný formát nemám, pořád mám doma jak přehrát např. cd nebo kazety, nejvíc je to samozřejmě v týhle době z telefonu, protože ten mi poskytuje nejširší spektrum hudby, cokoli si chci pustit to tam najdu a hlavně je furt po ruce.

Ale úplně nejvíc je asi fakt ten vinyl, protože klasicky jak je Všem známo, je to obřad, najít si čas (u mě většinou večer nebo když jsem doma sám). Ve chvíli kdy ho držíš v ruce si znovu přečteš texty, kdo, kdy a kde to nahrál, kdo to vydal atd.

To médium je prostě kult!

Desky si občas kupuju, ale nejsem žádnej velkej sběratel, mám většinou kapely svejch kámošů, známých či spřízněných nebo naopak dárky který jsem dostal. Přiznám se, že gramofon jsem si chtěl pořídit až když vydáme s kapelou sami desku na vinylu, tohle se mi podařilo až v roce 2019 s mou další kapelou Rožava. Kluci to asi nějak věděli a ten gramec mi dali k narozkám. Jsem moc rád, že mé přání se mi splnilo i s Otra Vez a i náš vinyl je na světě.

Co pro Vás znamená "být v kapele"?

Být v kapele pro mě znamená hrozně moc. Pocit vyjímečnosti, že někam patříš. Vždycky, když se nějaká kapela, kde jsem byl rozpadla, jsem chtěl zakládat další. Je to jako droga. Nikdy jsem nebyl a ani nebudu nějak technickej nebo šikovnej kytarista, kterej všem vyrazí dech svojí hrou, to znamená, že nějaká sólo hra není úplně tak pro mě.

Když jsem v kapele, jsem součást celku, pevnýho spojení, který musí fungovat dohromady, každej do toho dá to svoje a pokud to do sebe zapadá a maká je to nádhera.

Vlastně si myslím, že ani tak moc není důležitý jak moc umíš hrát na svůj nástroj, v kapele je podle mě úplně nejdůležitější jak si sednete lidsky. Všichni se navzájem ovlivňujou, musí přijmout kompromisy, ega jdou stranou a nakonec když si v tom každej najde to svý a ono to funguje tak, že jsme všichni spokojení je to nádhernej pocit pospolitosti a společný vyjímečnosti.

Kapela je vlastně jako další rodina.

Raději hrajete živě, zkoušíte nebo nahráváte ve studiu?

Myslím si, že živý hrání je úplně nejvíc, je vlastně jedno jak moc máš nazkoušeno, ale to že vylezeš před cizí lidi, Tě občas dokáže rozhodit nebo ti naopak může dát strašnou sílu. Pokud Tě kapela nedokáže přesvědčit na živo, je jedno, že má jejich nahrávka perfektní zvuk.

Na druhou stranu, zkoušky jsou pro mě taky hodně důležitý jsem ten typ, kterej potřebuje mít pocit, že všechno maká jak má, zvlášť před koncertem, nemám rád, když se třeba nějakou dobu před konzikem nedokážeme sejít a musím vystupovat bez přípravy, to jsem pak o to víc nervózní.

Na zkouškách mě taky baví to období, kdy před námi není žádný konzik a my můžeme jen tak různě improvizovat a zkoušet nový nápady někam se zkoušet posouvat.

Co se týká nahrávání tak to je spíš takovej velkej svátek, kterej se děje jen jednou za čas, zase platí to, že můžeš mít nadřeno ze zkušebny, ale nesedne ti to v ten moment a na tý nahrávce je to znát.

Většinou se jedná o shrnutí určitýho období, některý písničky jsou už starý nějaký nový a ty potřebuješ aby fungovaly jako celek. Taky hraje velkou roli čas, seš nervózní, pod tlakem, máš na to v našem případě jen víkend (zatím jsme vždy nahráli desky přes víkend). Na druhou stranu někdy je to tak lepší, protože kapela se s tím musí nějak vyrovnat a když pak všichni pochopíte, že ta nahrávka je vlastně jen zachycení určitýho období v nějakou danou dobu, protože zpětně  máš vždycky pocit že to mohlo být o dost lepší a žes tam něco podělal.

Znám kapely, který zkoušej, nahrávaj, ale nikdy nejsou spokojený, takže vlastně nikdy nic nevydali. To znamená, že se nemůže uzavřít ten kruh celýho toho procesu, tak aby sis mohl říct, tak a je to hotový a můžem se posunout zase o kousek dál.

Každej kruh se musí uzavřít, jinak nemá smysl a nahrávání je v tom procesu takový to finále.

Když jsem u živého hraní a Tvé náklonosti ke Španělsku máte před sebou několik koncertů s Addendou z Barcelony a Rožavou, jak se na ně těšíš(te)?

Tak na společný konziky se moc těším, zvlášť když je budu trávit ve společnosti těchto konkrétních lidí. Na druhou stranu mám lehkou obavu, jak to zvládnu uřvat ve 2 kapelách, ale dokud to člověk nezkusí tak neví. S Otra Vez jsme už hodně dlouhou dobu žádnej takhle delší výlet nezažili, no a s Rožavou vlastně v posledních covidových letech také ne.

Umocněno je to ještě tím, že s námi pojedou kluci z Addendy, kterým asi moc nevoněla jejich teploučká zima a chtěli zažít pořádnou zimní českou divočinu, tak snad se ještě trochu ochladí, aby měli pocit, že jsou v cizích krajích a ne někde u nich doma na pláži.

Položím Ti moji oblíbenou otázku, jsi více muzikant nebo pankáč?

Hele  jednoznačně určitě víc pankáč než muzikant:-). S mým stylem hry "samouk - lopata" to ani jinak nejde, protože pro spoustu muzikantů nejsem muzikant. A právě punk ze mě muzikanta udělal, ukázal mi to, že abych mohl hrát v kapele, nemusím umět noty, stupnice, hudební teorii, sólíčka na kytaru atd. Umím vytvářet na kytaru hluk, mlhu, kouli, občasné melodie, disharmonie, primitivní písničky, skládat svoje vlastní věci a to je to co mě na tom baví. A to že neumím zahrát bednu vod Whisky, Stánky nebo Slzy tvý mámy, čert to vem, nikdy jsem se to nechtěl učit, k čemu by mi to bylo. Já chci dělat svojí hudbu s kapelou! To je Víc než národ! Navíc skoro každej pankáč kterýho znám je muzikant, ale jen pár muzikantů jsou pankáči. OK jsem punkovej muzikant :-)))

Jak vidíš hardcore punk v roce 2023? Co jsou pro Tebe důležitý témata?

Stejně jako v každým jiným roce, pořád prst na spoušti, připravenej nastavit zrcadlo sobě i ostatním. Vidět za roh, číst mezi řádky, nosit dříví do lesa, když je to potřeba, umět podat pomocnou ruku, nebát se zařvat, věřit že pravda může zvítězit nad lží, Milovat i nenávidět, nevozit se po vyjetým, hledat si svou vlastní cestu, chybovat a přiznat to nahlas, nebrat se zas tak vážně, smát se, poznávat nový lidi, mít rád ty co si to zasloužej. Co se týká témat, je to příroda, lidský i zvířecí práva, svoboda, fungující rodina, boj proti těm, kteří si myslí, že jsou něco víc než ostatní, přirozený fungování světa, překonávání svých vlastních hranic, nelhat, nekrást, neubližovat, nemlčet když je potřeba mluvit a další přirozený věci. Já vím, že to zní jako klišé, který by měl každý znát a přirozeně dodržovat, ale věci který se dějí kolem nás, všechny ty sviňárny a příkoří páchaný většinou na těch kteří se nemohou bránit nám neustále ukazují jak moc je potřeba o tom neustále mluvit, odhalovat, ukazovat, vířit bahno a stále si připomínat co je správný.

Jsem moc rád, že jsi si našel chvilku, nebudu Tě již víc trápit. Ať se Vám daří a máš prostor pro cokoliv Tě napadne...

Honzo, moc ti děkujeme, že jsi našel odvahu s námi udělat rozhovor a měl tu trpělivost to dotáhnout do konce. Moc bych si přál, aby v téhle době, možná víc než kdy jindy, lidi pořád věřili, že PRAVDA a LÁSKA může ZVÍTĚZIT nad Lží a Nenávistí, aby se svět už konečně probral a nevznikaly žádný další konflikty. Aby byla NADĚJE na lepší život pro Všechny bez rozdílu. Abychom se NEnechávali oblbnout koblihama, buřtem a pivem, aby jsme jim ten jejich politickej medíček napatlali hnedka zpátky do ksichtu. Aby děti mých dětí mohli plavat v čistých řekách a chladit se ve stínu vzrostlech stromů. Aby se Všechny zbraně tohoto světa proměnily v jídlo a nikdo už ho neměl nedostatek. Aby nastala rovnováha a mír a celý téhle planetě! Vím, že je to utopie a naivní, ale přání už takový jsou a víra v to, že se můžou splnit, je to co zapaluje světlo na konci tunelu. Zároveň bych chtěl nakonec říct, že JEN SAMOTÝ SLOVA NESTAČEJ!!!

 

otravez.bc.com 

 

Nadcházející koncerty Otra Vez:

25.01.2023 - Addenda + Otra Vez + Angry-Brigade, Praha Cross

26.01.2023 - Addenda + Otra Vez + ROŽAVA, Brno Sibiř

27.01.2023 - Addenda + Otra Vez + ROŽAVA, Sušice u Chovatelů

28.01.2023 - Addenda + Otra Vez + ROŽAVA, Plzeň Družba

 

Obrázky

   
Otra Vez
Otra Vez
Otra Vez
Otra Vez
Otra Vez
Otra Vez
Otra Vez
Otra Vez

 

Rozhovory Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!

Virhe & Steriili Tila

21.08.2024
All booking...
 
AKCE
Pallasit fest 2024 - Fucking War, Fucking Putin!
Pallasit fest 2024 - Fucking War, Fucking Putin! 14.06.2024 - 15.06.2024 ( 19:30 - 01:00 )
Pallasit, Zruč nad Sázavou Více informací ...
BOTULISM (DE) + TREMÖRE (DE) + PRŮMYSLOVÁ SMRT (CZ) + MARASTIC BLUES (CZ)
BOTULISM (DE) + TREMÖRE (DE) + PRŮMYSLOVÁ SMRT (CZ) + MARASTIC BLUES (CZ) 14.06.2024 - 14.06.2024 ( 20:00 - 22:00 )
Brno Vegalite Více informací ...
PRAGUE SHARP FEST
PRAGUE SHARP FEST 14.06.2024 - 15.06.2024 ( 20:00 - 23:00 )
Praha 007 Více informací ...
No God Rhetoric crew uvádí:
No God Rhetoric crew uvádí: 14.06.2024 - 14.06.2024 ( 22:00 - 22:00 )
Brno Vegalite Více informací ...
Football Against Racism
Football Against Racism 15.06.2024 - 15.06.2024 ( 11:30 - 18:00 )
Praha, hřiště kolejí Strahov ČVUT Více informací ...
Břeh 2024
Břeh 2024 15.06.2024 - 15.06.2024 ( 14:00 - 22:00 )
Provoz Ostrava Více informací ...
Hudební festival Make music not war!
Hudební festival Make music not war! 15.06.2024 - 15.06.2024 ( 18:00 - 23:59 )
Poděbrady | Boss Bar Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
PHANE, Praha - Eternia, 12.6.24
13.06.2024 20:51, Siki


ANTIGEN, Praha - Eternia, 12.6.24
13.06.2024 20:50, Siki


ATOM ATOM, Újezd - Hella, 18.5.24
19.05.2024 20:14, Siki


ÁGUA, Újezd - Hella, 18.5.24
19.05.2024 20:13, Siki


DECULTIVATE, Újezd - Hella, 18.5.24
19.05.2024 20:12, Siki


NARCOSA, Újezd - Hella, 18.5.24
19.05.2024 20:11, Siki


NIHIL ACUTUM, Újezd - Hella, 18.5.24
19.05.2024 20:10, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
VINYL RULEZ | 07/2023 - 12/2023 (278)
Bratislavské Dievčatá - s/t (270)
Hippie Chippies - Double Trouble (260)
V.O.H. - Cesta bez konce (257)
Rozhovor s Alešem Medunou (250)
Testimony – Of Life And Death (224)
Pivnica / Active Minds - split (218)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
Pivnica / Active Minds - split
DOWNWINDER - Claws of Despair
Yarostan - II
Abhinanda - Complete Discography
GRIDE - Vyzobat
SEE YOU IN HELL - Do smrti a ještě dál
Fuck On The Beach / Skiplife - split 7
 
POSLEDNÍ REAKCE
 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes 007 strahov malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast Periferia

© 2024 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.pro-neziskovky.cz) | Design concept by Max

Souhlas s cookies

Používáme pouze "funkční" cookies nutné pro provoz webu.

Více o GDPR.