Youtube
Pure Heart Records (rozhovor)
31.07.2011 20:36 Samuel
Obrázek
Pure Heart Records je malý „label“ (chápej vydavatelství) dělané chlapíkem Petrem, zapáleným do hardcore, respektive emo hardcore. Díky takovým labelům a lidem lze říct, že „emo“ jako styl není mrtvý a označení „emo“ není ani sprosté slovo. V následujícím rozhovoru se dozvíte něco právě o Petrovi a jeho Pure Heart Records. Rozhovor vznikl emailovou formou, koncem července 2011. Ptal se Samuel a velice rychle odpovídal Petr. Pokud se chcete dozvědět něco dalšího, nezbývá než doporučit podobně aktuální rozhovor v zinu Revenge Of The Nerds, 2/2011.

Zdravím vydavatelství Pure Heart Records. Klasická otázka na úvod - jak by jsi představil label, potažmo sám sebe?
... label vnímám již jako nějakou nepostradatelnou součást mého života, která začala před třemi roky a pokračuje plynule dál bez nějakých potíží, za což jsem moc rád! Hodně stručně řečeno - Pure Heart je moje vášeň! Více se můžete dočíst na stránce pureheart.czechcore.cz/about.html . Sám sebe nevím jestli je důležité představovat a navíc to asi nikoho nebude zajímat.).

Jak říkáš, nás skromných je málo. Co bylo impulzem k tomu, aby jsi začal peníze ukládat do tak nejisté záložny, jakou je „hardcore label“?
No, hlavním "impulzem" bylo asi to, že se jsem cítil potřebu něco vracet hudbě, která mi dost ovlivnila myšlení, když to takhle řeknu a to v hodně dost pozitivním smyslu.

Co Tě k hardcore/punku přilákalo?
Abych se přiznal, tak mě přilákala asi nejvíc hudba, která měla nějaký přesah. Čímž mám na mysli kapely, který měli nějaký poselství v textech, nebo sami dělali různé aktivity, který zase pomáhali někomu jinému v něčem.

Myslíš si, že na Tvé - "zařazení se" - mělo třeba vliv to, odkud jsi pocházel nebo výchova?
To odkud jsi a kde pak žiješ má jednoznačně veliký vliv na to jak se člověk vyvíjí po zbytek života, rozhodně! Takže něco tam asi bude.

Hardcore/punk má sílu měnit jednotlivce. Změnil Tebe k lepšímu?
Myslím si, že mě 100% změnil k lepšímu nebo alespoň to tak vnímám a denně se o tom přesvědčuju. Sorry, jestli mě to někdo nebude věřit.

Aktuálně jsi z Hradce Králové. Je tam něco, co se dá označit jako „scéna“ nebo jen probíhá osvěta pár nadšenců pro místní?
Tak! Jako tu tzv. místní "scénu" vnímám asi jen pár lidí, kteří jsou pořád ochotní něco dělat, nebo mi s něčím pomoct. Jinak pro mě slovo „scéna“ nemá žádný větší smysl ... asi.

Nevím jak to říct, o osvětě se tady mluvit asi nedá, protože lidi co tu chodí na koncerty, tak většinou vědí o co jde, ať už mám na mysli hudebně, či obsahově. Ale mohu říct, že Ti co dorazí na koncert, který tady poslední dobou dělám jen já, jsou většinou mile překvapený a spokojený, což platí pak logicky i pro mě a kapely.

Podle čeho si vybíráš kapely se kterými budeš spolupracovat?
Nevím jestli je tzv. spolupracovat úplně korektní pojmenování z mého pohledu, ale chápu jak to je myšleno. Záleží hlavně na tom aby mě kapela "bavila" víc než jen hudebně, velmi stručně řečeno.)

Co Ti vadí na označení "spolupracovat"? Označ to tedy dle svého výstižněji ...
Z mého pohledu se jedná jasně o podporu, či nějakou pomoc, nic víc.

Jak moc je pro Tebe důležité dělat věci DIY stylem?
Co to jen jde! Myšlenka DIY pro mě znamená strašně moc, především si pod tím představuju nějakou, či alespoň částečnou, nezávislost (oproti normálně zaběhlým věcem). Vem si třeba takové veganství, to je taky tak trochu o DIY myšlence.

Pověz nám něco o Pure Heart, jak by jsi ho představil ?
Pure Heart bych představil asi jako nezávislé alternativní vydavatelství, které klade právě veliký důraz na Do It Yourslef.

Řekneš něco i o deskách co jsi vydal?
O deskách, které zatím vyšly asi nemá cenu moc psát.., kdyžtak mrkněte na pureheart.czechcore.cz/records.html.

Zmínil bych tu ale plány do budoucna, které by se měli uskutečnit ještě do konce tohoto roku. Takže doufám, že se všichni dočkáme (tedy Ti, co na to čekáme).
(pH 07) Ravelin 7 "7 kroků po zamrzlé řece" LP
Nová deska, této pro mě dost zásadní české kapely, která definovala cca před 15-ti lety emo-hardcore u nás. Už aby to bylo! 19. Srpna proběhne u příležitosti vydání nové desky Release party v klubu Ponorka v Litvínově, spolu s Remek.

(pH 09) Remek / Child Meadow - LP (FR)
Dále je naplánováno podílení se na tomto krásnem splitu (jak po hudební, tak i obsahové stránce). Child Meadow je nová kapela dvou lidí z Bokanovsky, velmi sympatické duo. Remek je ultra syrovej emo-hardcore, lepší kapelu v tomto hudebním směru u nás těžko najdeš.

(pH 05) the Pills - LP (USA)
A to nejlepší na konec jak se říká .) – Pills, což je poměrně nová brutální kapela hrající metalickej hardcore někde mezi Bucket Full of Teeth a Burial Year, totální prasárna!

V kapele najdete členy Burial Year, Takaru, Funeral Diner, Drowning with our Anchors, atd..

Jak prodáváš svoje desky? Máš nějakou distribuci?
Vydané tituly se snažím distribuovat do jakékoliv země mimo ČR, samozřejmě jen tam, kde mám již nějaké kontakty delší dobu a spolupráce ohledně výměn funguje naprosto skvěle! Je o to docela zájem si myslím, o mé tituly. Samozřejmě mám i malé distro, které vzniká právě z těch výměn.

Zmínil jsi „…oproti normálně zaběhlým věcem“, čím si vyděláváš na chleba?
Vydělávám si jako "výrobce" léčiv v jedné farmaceutické společnosti.

Tak to Ti položím záludnou otázku – máš raději GENERAL SURGERY nebo Iron Lung? Obě mají tuším texty z lékařského prostředí ...
Abych se přiznal, tak neposlouchám ani jednu z těchto kapel. Moc se mi líbí právě kapela Pills, jelikož pracuji ve farmaceutickém průmyslu, takže vím z čeho se různé léky dělají či skládají. Sám neužívám žádné léky, již pár let.

Pamatuji se, jak jsi si hodně let zpátky objednával telefonicky od Samuel Records nějakou desku – bylo 24.12., tuším kolem 21:00 … v povzdálí štěkal pes … Máš psa? Máš rád zvířata?
Jinak zvířata mám samozřejmě moc rád a ano byl to pes tam v pozadí, rodiče mají doma fenku bígla.). Ty jo a nepamatuješ, si co to bylo náhodou i za rok? .. ta má objednávka od tebe, tipuji tak rok 2005. Jinak objednávat desky jsem již přestal před pár lety.

Možná by bylo zajímavé, kdybys pověděl něco o složení léků … což?
hahaha:DDD No nevím, myslel jsem to tak, že léky jsou většinou tvořeny nějakou
živočišnou složkou, či nějakým obdobným živočišným aditivem, alespoň co já mam zkušenost. Tohle není moje první zaměstnání ve farmacii, vyráběl jsem třeba i tekutý klystýr, který se z 80% produkce exportoval do Japonska. Já se stravuji již pár let jako vegan, takže já mam v tomhle jasno.

„ …tekutý klystýr“? To by bylo něco pro Dr. Greenštajna ze Švejka, že? :). Vrátím se k Ravelin 7. Jsou to veteráni, o tom žádná. Na co se lze těšit, co očekávat?
..no to zajisté, o tom žádná!.). Očekávat můžete převelikou porci upřímného emo-hardcoru, neni to sice tak živelný jako jejich starší nahrávky, ale má to neskutečnou sílu v textech. Tohle bude určitě deska roku, hehee.)

Neříká se to o každé nové desce? :). Jsou u Ravelin 7 nějaké změny v sestavě?
Oproti předešlému albu 'Světasál" určite. Kapela hraje mam takový pocit již minimálně přes rok v původní sestavě jako před 10-ti lety + je doplněná o jednoho nového člena, který má na starost klávesy apod. Uvidíte sami..!

Překvapil jsi mně Tvým posledním titulem 10“ Peu Etre. Proč zrovna tahle kapela?
No to jsem překvapil asi více lidí si myslím.). Což ve finále mi udělalo ohromnou radost, i třeba jen jak reagovala většina lidí na zpracování obalu, jakože to komentovali slovy "krása, nádhera", fakt maximální spokojenost z mé strany.

Jinak proč zrovna 15 let stará kapela? zajímavá otázka.). Jedná se o nahrávku ze split CD (spolu s Carther Matha a Rachel), která vyšla pouze jen na CD a zároveň tohle byl pro mě split (mám na mysli všecky 3 kapely), který mi neskutečně změnil pohled na svět a jeho fungování, což mělo pak zase za následek moje větší snažení a realizování se v životě.

Jak se díváš na bootlegování desek?
Samotné bootlegování desek mi nepřijde moc v pohodě, je to asi jasně dané tím přístupem si myslím. Proč se dělají, nebo jakých kapel se nejčastěji vydávají bootlegy? Já osobně si myslím, že v tom hrajou spíše větší roli vydělané peníze za prodané desky.

Kupuješ si desky na e-bayi?
Z e-bay jsme si sehnal desky, o kterých bych si mohl leda tak nechat zdát do konce svého života, což je si myslím tak trochu škoda, takže jsem nelenil a začal pátrat a shánět.

Máš v plánu 10“ trilogii dokončit i dalšími díly, tj. Carther Matha a Rachel?
Na tuhle otázku ti neodpovím.)) (Pozn.Samuel – budeme tedy doufát, že ano :)).

Jaká byla vůbec komunikace s kapelou Peu Etre?
Komunikace s Antoinem de Lassée byla naprosto super! i s Chrisem ze Stonehenge. Moc ochotný lidi abych pravdu řekl a další věc je ta o které jsem již psal v předešlé odpovědi a tím je zpětná vazba od nich na zpracování obalu. Naprostá spokojenost!

Máš nějaký label, který je, dá se říct, vzorek pro Tvou práci?
Určitě! … namátkou Ebullition, Stonehenge a Subjugation records. Na těchto labelech pro mě vyšly dost zásadní desky, z mého pohledu, a navíc všechny věci měly/mají moc krásný obaly. Moc rád bych dělal releasy DIY zpracováním, samozřejmě že mám na mysli jen obaly. Ale ve finále záleží samozřejmě na počtu. Tím chci říct, že kdybych měl dělat ručně třeba 500 obalů, tak bych se z toho možná i zbláznil.). Jinak takovéhle limitované edice mi přijdou jako naprosto skvělá volba. Prodá se to tak akorát a na výrobu je to taky docela v klidu, hold kdybych měl "někoho" kdo by mi s tím pomáhal, tak by to šlo asi rychleji.

Je pro tebe "DIY styl" práce limit, jak label dělat? Dokázal by jsi to dělat třeba jako „práci“?
Podle mého úsudku se tím živit nedá, ale dělal bych to moc rád! Bohužel sem minul asi dobu..

Zdá se Ti, že jsi „minul bodu …“? Myslím si, že právě teď vychází víc desek než kdykoliv předtím a labely, třeba v Německu, prodají press během cca měsíce …. Vydáváš i „demo“ cd-r poměrně nových kapel. Jaké české kapely by jsi vyzdvihnul, doporučil?
K první části - jojo, jednoznačně!

Z českých a poměrně nových českých kapel bych určitě doporučil Remek, Owls are not What they Seem (obě kapely mě naživo nesmírně překvapili) a z těch již nějakou dobu fungujících bych rád upozornil na Esazlesa, Gattaca a Naiada.

Tebou již zmíněné demo (CD-R) bylo vydáno jen jako pomoc kapele, aby měli vůbec co prodávat na koncertech, tak jsem udělal limit. sérii o 40-ti kusech.

Ještě se vrátím k předchozí otázce … Myslel jsem to tak, to s tou dobou, že mám pocit že v dnešní době spíše frčí hudba bez jakéhokoliv přesahu, samozřejmě to je jen můj pocit, nic víc. Desek vychází samozřejmě ohromné množství poslední dobou.., ale zase záleží jestli to není o kvantitě vůči kvalitě (můj názor, nic víc.)

Nemyslíš si, že ten „přesah“ záleží spíš na člověku, že právě ta lidská stránka dělá to pěkný, co se Ti na tom líbí? Co myslíš konkrétně tím „přesahem“?
No jde spíše o moje osobní zklamání, přijde mi, že lidi to tak už moc neprožívají, ten tzv. "hardcore". Kterej dokázal někoho neskutečnou silou nakopnout a rozhejbat, tak jeho pochybnosti o nějaký aktivitě.

Třeba dám úplně klasickej příklad, který i já vnímám jako takové menší "zklamání" - kolik lidí v dnešní době, kteří poslouchají ten nějakej-makovej tzv. "hardcore" dnes nejí maso a nepodporuje mléčnej průmysl..

Dřív mi to přišlo, před nějakými (plácnu) 10-ti lety naprosto samozřejmý, že lidi se zajímají o jádru problému, nebo věci a nespokojí se jen tak s něčím (bohužel doba se asi "krapet změnila").

Hodně hardcore/punkových kapel něco zajímavého říká (nebo se o to snaží), ale je to často uzavřený ve „scéně“?
A uzavírat se ve scéně a šířit myšlenky (i když většinou asi dobře myšlené) jen pro lidi, kteří z velké části vědí o co jde taky asi nemá velký smysl. Jako určitě je to dobrý v tom, že to může někoho zase nakopnout, ta os. konfrontace s tím člověkem co hlásá něco na podiu. Mě třeba nakopávali osobně nejvíc Banánovo proslovy.

Líbí se Ti u kapel stylové texty (každý styl mé nějaké nosné téma, asi víš o čem mluví … ), nebo oceníš inovátorské a nadstylové postupy?
Různým formám textů se určitě nebráním, jen tomu musím rozumět, nic víc.

Nejlepší česká kapela?
Jednoznačně REMEK!

DIY vs. mainstrem … nějaký kapely vzešli z ulice, hardcore, punku atd … stali se velký … máš Ty nějakou takovou kapelu, o který můžeš říct, že ji respektuješ i přesto že přelezla hranice DIY.
Hele asi fakt opravdu ne! Měl jsem dost rád At the Drive-in, ale to asi každej.). Momentálně pro mě ta kapela už ztratila hodně velký kouzlo.

DIY DIY DIY … kde pro Tebe končí tohle označení? Vnímáš nějaké limity?
Tak určitě (nebo alespoň tak to vnímám já) to končí tam, kde kapelu nezajímá jak se co udělá, kdo to udělá, kolik to bude stát a pododobně. Zajímá je hlavně aby to bylo. Takže určitě je to daný nějakou zpětnou kontrolou / odezvou od kapely … "jak se věci mají".

Čteš něco jiného než distro listy? Co Tě inspiruje?
Distro listy už nějakou dobu nečtu, naposled jsem četl Revenge of the Nerds #2, dočetl jsem to asi 2. den co jsem si to koupil. Opravdu skvělej koncept zinu, snad všechno co tam bylo mě zajímalo. Knihu žádnou rozečtenou nemám, ale chystám se na něco.

Konfrontuješ svůj hardcore/punk se svým okolím?
Konfrontuju svoje myšlení vs. okolí a to ať už v práci či s mými kamarády. Nerozlišuju, kde se projevit a kde ne.))

10 základních desek, který si sebou vezmeš do hrobu?
- Reversal of Man "This is medicine" (LP)
- Reversal of Man "Revolution summer" (10")
- Takaru "There can be only none" (LP)
- Funeral Diner "The Swept Under" (10")
- Funeral Diner "Underdark" (LP)
- Struggle "s/t" (LP)
- Julia "s/t" (LP)
- Takaru / A Light in the Attic "split" (LP)
- Burial Year "Pestilence" LP
- Some Girls "Heavens Pregnant Teens" (LP)

Jaké triko by měl mít každej správnej „emař“ ve skříni?
Tak o tričkách to opravdu si fakt není si myslím :). Ale pár krásnejch triček mám. Každej správnej emař (nebo člověk.) by měl spíš více přemejšlet nad věcma, který dělá, než se starat o to jaký triko si na sebe obleče. Asi tak!

Je „emo“ mrtvé?
A jestli je to tzv. "emo" mrtvé záleží asi jen na konkrétním člověkovi. Pro mě mrtvý určitě není.

Tvůj nejbizardnější vydavatelský sen?
Nějaký vydavatelský bizárek asi taky nemám, když tak nad tím přemýšlím. Mám v hlavě pár titulů, které bych chtěl uskutečnit do nějakýho toho a toho roku, nic víc. Limitované edice vládnou.)

Jsme na konci! Máš prostor na cokoliv …
A na konec?! Přemýšlel jsem nad tím, co sem napsat, jelikož jsem nechtěl psát něco obdobného jako na konci rozhovoru v Revenge of the Nerds #2.

Nevím jak to napsat, ale rád bych na závěr napsal nějakou výzvu k seznámení... třeba s podobně smýšlejícím člověkem či osobou jako jsem já … Pište ok?

Petr, melody@volny.cz
http://pureheart.czechcore.cz

Další recenze/články najdeš na  samuelrecords.blogspot.com.

Rozhovory Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!

Virhe & Steriili Tila

21.08.2024
All booking...
 
AKCE
| Zraz Anonymných Alkoholikov - Open Air Festival |
| Zraz Anonymných Alkoholikov - Open Air Festival | 20.07.2024 - 20.07.2024 ( 11:00 - 23:59 )
Oldřichovice | Vodácké tábořiště Cakle (Ústí Nad Orlicí) Více informací ...
Likane Leppäne (FIN) + The Obsessions (At) + Lidské Zdroje (Cz/At)
Likane Leppäne (FIN) + The Obsessions (At) + Lidské Zdroje (Cz/At) 20.07.2024 - 20.07.2024 ( 20:00 - 22:00 )
Olomouc, SF MINI Více informací ...
NDD vol.3
NDD vol.3 20.07.2024 - 20.07.2024 ( 20:00 - 23:50 )
Pardubice, RC Ponorka Více informací ...
Oi party
Oi party 20.07.2024 - 20.07.2024 ( 20:00 - 23:00 )
Praha 007 Více informací ...
SPORT (FR) + Brighter Days + YI
SPORT (FR) + Brighter Days + YI 22.07.2024 - 22.07.2024 ( 20:00 - 22:00 )
Praha, Eternia Smichov Více informací ...
Pod Parou XXI.
Pod Parou XXI. 25.07.2024 - 27.07.2024 ( 12:00 - 23:00 )
Trutnov, Na Bojišti Více informací ...
Pilníkofest vol. XVIII,
Pilníkofest vol. XVIII, 27.07.2024 - 27.07.2024 ( 14:00 - 02:00 )
Hřiště Pilníkov Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
KNÜR, Újezd - Hella, 12.7.24
13.07.2024 21:02, Siki


HAIL OF RAGE - Újezd - Hella, 12.7.24
13.07.2024 21:01, Siki


EXORBITANT PRICES MUST DIMISH - Újezd - Hella, 12.7.24
13.07.2024 20:59, Siki


LICKSPIT, Újezd - Hella, 12.7.24
13.07.2024 20:58, Siki


KAOSQUAD, Újezd - Hella, 12.7.24
13.07.2024 20:55, Siki


ANARCHUS, Praha - Modrá Vopice, 2.7.24
08.07.2024 19:38, Siki


ENDORPHINS LOST, Praha - Modrá Vopice, 2.7.24
08.07.2024 19:37, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Bratislavské Dievčatá - s/t (329)
Rozhovor s Alešem Medunou (329)
Hippie Chippies - Double Trouble (314)
V.O.H. - Cesta bez konce (309)
GRIDE - Vyzobat (275)
Pivnica / Active Minds - split (264)
DEATH CULTURE DEPRIVATION – PAST (263)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
DOWNWINDER - Claws of Despair
Radegast - Otrávená generace
Yarostan - II
Macocha - s/t
GRIDE - Vyzobat
SEE YOU IN HELL - Do smrti a ještě dál
NÄ - Fu​š​erinä
 
POSLEDNÍ REAKCE
 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes 007 strahov malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast Periferia

© 2024 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.pro-neziskovky.cz) | Design concept by Max

Souhlas s cookies

Používáme pouze "funkční" cookies nutné pro provoz webu.

Více o GDPR.