Youtube
SPNS žije, boj pokračuje!
30.05.2006 23:24
Po několika měsíční stagnaci se Skupina pro nespravedlivě stíhané- SPNS- rozhodla znovu aktivně zahájit svojí činost se kterou začala v roce 2005. Přesto že by se mohlo zdát, že SPNS zanikla v době kdy byl poslední případ nespravedlivého stíhání, kterým se zabívala z velké části vyřešen, tak tomu tak není! Počet nespravedlivě stíhaných osob neustále roste, proto lidé tvořící SPNS usoudili, že práce takových „kolektivů“ jako je ten jejich je stále potřeba a rozhodli se neustávat ve svém započatém boji proti nespravedlnosti a útlaku. K této příležitosti vydali následující prohlášení informující o tom co je SPNS zač a co je jejím cílem...
  
SPNS - Skupina pro nespravedlivě stíhané vznikla v roce 2005 jako autonomní nehierarchicky organizovaný kolektiv, jehož cílem je snaha pomáhat nespravedlivě stíhaným osobám. Naše iniciativa vzešla především jako reakce na konkrétní případy, kdy se státní aparát angažoval ve stíhání osob, které se nedopustili žádného zločinného jednání a naše první aktivity tedy byly realizovány právě v těchto dobách. Naše činnost je zaměřena především (ne však výhradně) na shánění finančních prostředků potřebných na právní pomoc těm osobám, které se stali obě?mi nespravedlivého stíhání, jenž podle nás může mít několik různých podob a příčin.
  
Realita dnešního světa nám jasně ukazuje, že řeči o hodném státu chránícím práva společnosti pomocí policie, soudů a dalších složek jsou pouze „pohádkou“, které mohou věřit snad jen děti či zmanipulovaní jedinci. Vykonstruované procesy, stíhání na základě křivých obvinění, nebo na základě politického či jiného přesvědčení atd. jsou přímým důkazem toho, že instituce státu se svými represivními a jinými složkami zde není pro „obyčejné“ lidi jako jsme my, ale naopak v mnoha ohledech stojí proti nám tím, že potlačuje naše práva a svobody! Vytvořením SPNS jsme se proto rozhodli „odhodit“ svou nečinnost a vyměnit jí za aktivní (sebe)obranu před útlakem produkovaným státním aparátem. Řekli jsme si: „Už bylo dost nespravedlivých stíhání, je na čase se snažit těmto stíháním předcházet a pomáhat jejím obětem, které často zůstávají odkázáni jen sami na sebe, či na pomoc svých nejbližších. Stát používá své zákony, paragrafy a vyhlášky jako svou zbraň k útoku na naše práva, proto jsme se rozhodli tomuto útoku bránit vlastní zbraní, kterou je naše SOLIDARITA! Ano, je to právě naše solidarita a vzájemná spolupráce, která se stává účinnou zbraní proti obuškům, věznicím či soudním rozhodnutím potlačujícím naše práva.
  
Mýlí se ten, kdo se domnívá, že nespravedlivé stíhání je nevratnou minulostí či znakem jen totalitních systémů, protože realita dokazuje že tomu tak není! I v dnešní době, o které spousta lidí naivně mluví jako o svobodné, se najde x různých případů nespravedlivě stíhaných osob. Tito stíhaní lidé jsou buďto obětí „zlovůle státotvorců“, kteří stíhají lidi za činny, které nespáchali, či za činy, které zákon označuje za zločinné, aniž by takovými ve skutečnosti byly. Výjimkou také není ani stíhání na základě vykonstruovaných procesů vyšetřujících orgánů, či na základě falešných obvinění ze strany stoupenců/-kyň svoboduomezujících ideologií.
  
Ale a? už jde o ten či onen případ, je vždy důležité pochopit, že je potřeba těmto lidem podat pomocnou ruku, kterou se právě SPNS snaží být. Naší pomoc nabízíme nespravedlivě stíhaným lidem bez ohledu na to, zda čin, za který jsou stíháni, spáchali, či nikoliv, jelikož pro nás je důležité, zda konkrétní činy jsou legitimní, tzn. rozumným myšlením ospravedlnitelné a ne to, zda jsou státem označeny za legální či nelegální. Vyhrazujeme si tedy právo určit, komu svou pomoc nabídneme a komu nikoliv! Rozhodně nepovažujeme legalitu za něco, co je ve všech případech synonymem dobra (i když v některých případech samozřejmě je!) a ilegalitu za něco, co je pokaždé synonymem zla! Věci nejsou tak černobílé, jak se zdají a je tedy zřejmé, že často čin, označený za ilegální, může být činem legitimním = ospravedlnitelným a naopak legální čin může být zločinem nejhrubšího zrna! Tímto samozřejmě nechceme nikoho nabádat k porušování zákonů, ale pouze chceme upozornit na to, že naše pohnutky vedoucí k pomoci stíhaným lidem nevycházejí z volání po respektování a dodržování legality, ale ze snahy oddělovat legitimní od nelegitimního, jinak řečeno z našeho volání po spravedlnosti!
  
Není-li ti lhostejný „osud“ nespravedlivě stíhaných osob, pak neváhej a kontaktuj naší Skupinu pro nespravedlivě stíhané, která ti ráda poradí, jakým způsobem se můžeš do pomoci těmto lidem zapojit. Rádi zodpovíme jakékoliv dotazy. Mimo jiné pro zájemce/-kyně o finanční podporu nespravedlivě stíhaným osobám (respektive o financování právní pomoci pro tyto osoby) je možné na našich kontaktech přispět do sbírky k tomu určené. Nezapomínejme, že „BRÁNIT SE ÚTLAKU NENÍ ZLOČIN A ŽE SOLIDARITA JE NAŠÍ ZBRANÍ PROTI TOMUTO ÚTLAKU!“. Uvědom si, že zítra to můžeš být právě ty, kdo bude potřebovat pomocnou ruku, aby se ubránil nespravedlivému stíhání!
kontakt SPNS: s1p1n1s@yahoo.com

Více na old.czechcore.cz
Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!

Pavle Ivanovic

15.09.2019 Prague
All booking...
 
AKCE
KRUPSKAYA (UK), ONANIZER, VETO, URBURA, KAOSQUAD
KRUPSKAYA (UK), ONANIZER, VETO, URBURA, KAOSQUAD 20.07.2019 ( 20:00 )
Hella - Újezd u Cerhovic Více informací ...
Krupskaya (UK), Mercury Tales (Fr), Et on tuera tous les affreux (Fr)
Krupskaya (UK), Mercury Tales (Fr), Et on tuera tous les affreux (Fr) 21.07.2019
Liberec Azyl pivní bar Více informací ...
NEGATIVE APPROACH (USA) & REPELENT SS & VOLE
NEGATIVE APPROACH (USA) & REPELENT SS & VOLE 23.07.2019 ( 20:00 )
Brno Kabinet Múz Více informací ...
Yöu (Makedonie) + Mercury Tales (Fr) + Et On Tuera Tous Les Affr (Fr)
Yöu (Makedonie) + Mercury Tales (Fr) + Et On Tuera Tous Les Affr (Fr) 23.07.2019 - 23.07.2019 ( 20:00 - 22:00 )
Olomouc, SF MINI Více informací ...
FLUFF 2019
FLUFF 2019 25.07.2019 - 28.07.2019 ( 12:00 - 24:00 )
Rokycany Letiště Více informací ...
Festa De LA Pohoda 2019
Festa De LA Pohoda 2019 27.07.2019 - 27.07.2019 ( 14:00 - 24:00 )
Vodňany Sokol. louka Více informací ...
Setkání svobodných duší
Setkání svobodných duší 02.08.2019 - 03.07.2019
Rožnov p/Radhoštěm Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
CRUEL FACE, Praha - Modrá Vopice, 2.7.19
03.07.2019 21:09, Siki


NERVE GRIND, Praha - Modrá Vopice, 2.7.19
03.07.2019 21:08, Siki


MAKKMAT, Praha - Modrá Vopice, 2.7.19
03.07.2019 21:07, Siki


BURST, Praha - Modrá Vopice, 2.7.19
03.07.2019 21:06, Siki


KAOSQUAD, Praha - Modrá Vopice, 2.7.19
03.07.2019 21:05, Siki


UNKILLED WORKER, Točník - Bárka, 29.6.19
30.06.2019 23:00, Siki


MECONIO, Točník - Bárka, 29.6.19
30.06.2019 22:58, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Povodí Ohře | rozhovor (685)
GOSPEL OF THE FUTURE | rozhovor (657)
Kolyma Tales #2 (529)
Tomáš Ivan Mládek| rozhovor (520)
v/a One Family One Flag (469)
Willhelm Grasslich | rozhovor (462)
War//Plague – Into the Depths (450)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
Charger - s/t
v/a - Dvasedmšestnulajedna
Willhelm Grasslich | rozhovor
GOSPEL OF THE FUTURE | rozhovor
Lenny Lashley's Gang Of One ‎– All Are Welcome
dvasedmšestnulajedna | rozhovor
See You In Hell - Život ve strachu
 
POSLEDNÍ REAKCE
 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2019 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.